Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Permis suspendat dar nepredat

cristian89
 Share

Question

Am o nelamurire care imi da ceva batai de cap de ceva timp 

in luna septembrie 2015 am fost prins de aparatul radar circulam cu 120 in oras....mi-a fost suspendat permisul de conducere 90 zile am depus contestatie. Am luat permisul inapoi. Iar dupa 2 saptamani contestatia mi-a fost respinsa 

Iar eu nu am predat permisul deoarece am plecat din tara

A TRECUT DE ATUNCI 5 LUNI IN CARE EU NU AM MAI CONDUS IN TARA 

AS VREA SA STIU DACA  MA INTORC AM DREPTUL DE A CONDUCE  ...... MI-A TRECUT SUSPENDAREA DE 3 LUNI +CA NU AM PREDAT PERMISUL IN TERMEN DE 15 ZILE = 4 LUNI

A TRECUT 5 LUNI AM DREPTUL DE A CONDUCE SAU TREBUIE SA PREDAU PERMISUL SI DUPA IMI INTRA SUSPENDAREA??

MULTUMESC!!!

Edited by cristian89
greseli ortografice

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Nu avem cum să ştim exact, dar în principiu suspendarea intră în vigoare după ce vei preda permisul. La fel de bine, există şi posibilitatea ca poliţia rutieră să fi primit hotărârea instanţei definitivă şi să o fi pus în aplicare, iar tu să ai în prezent dreptul de a conduce suspendat. 
Nu putem să ştim exact, un astfel de răspuns poate să-ţi ofere doar un poliţist ce verifică baza de date.

Te sfătuiesc să predai permisul cât mai repede şi până atunci să nu mai conduci deloc, dacă vrei să nu ai surprize neplăcute.

PS: Nu mai ţipa.