Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Permis expirat pierdut si suspendat

alexyaalexya
 Share

Question

in urma cu 5 ani am avut un acident usor, itb ma lovit eu fiind stationat..Am fost la acidente usoare -suspenandu-mi permisul,,am facut contestatie si cu foaia de grefa am fost si am ridicat permisul de la udriste ,,am fost plecata din tara in acest timp,permisul mi a expirat ,tot odata la m si pierdut,,am scos analizele medicale ,,am platit taxa la cec cu buletinu ,am fost la pipera sa ridic si eu permisul, si mi sa spus ca am permisul suspendat si nu mia loat niki un act..pe adresa nu mi a venit nici o citatie precum sa predau permisul acum 5 ani cand sa intamplat..intrebarea mea e ce trebuie sa fac sa pot sa-mi ridic permisul??

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Trebuie să mergi la judecătoria unde ai depus contestaţia, iar de acolo să obţii o copie după hotărârea rămasă definitivă a instanţei. Iar cu aceea hotărâre trebuie să mergi la ghişeul unde ai dus certificatul de grefă, pentru a-ţi clarifica situaţia permisului de condcere.

• 0

da multumesc,,dar sincer nu mai stiu data ziua exact ,,nu mai am niki un act de la acel proces,,daca merg la udriste rezolv ceva??

• 0
în urmă cu 2 ore, alexyaalexya a scris:

daca merg la udriste rezolv ceva??

Nu!