Jump to content
POLITISTI.ro

mariusionel84

Trecere din corpul agenţilor în cel al ofiţerilor din sursă internă

Postare recomandată

mariusionel84

Nu stiu daca am postat in aria corespunzatoare.

Stie cineva ceva despre anuntul ca vor fi 700 si ceva locuri pt trecere in corpul ofiterilor din sursa interna?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Da se discută despre acest lucru de câteva zile, dar subiectul este dezbătut în secţiunea privată a forumului, unde au acces numai poliţiştii.
Dacă nu ai aflat, e bine să ştii că în Poliţia Română NU mai există de mult subofiţeri (am corectat eu titlul). 

• Apreciez 1

Link către postare
mariusionel84

Cum pot posta in sectiunea privata?

Link către postare
Catalin

Acolo pot posta numai cei ce au acces în aceea secţiune a forumului. Accesul acolo îl obţin numai poliţiştii din Poliţia Română sau Poliţia de Frontieră, adică agenţii de poliţie sau ofiţerii de poliţie. Aşa-zişilor "colegi" ce sunt subofiţeri nu li se aplică prevederile statutului poliţistului şi nu au acces acolo.
De asemenea nici poliţiştii pasionaţi de teorii conspiraţioniste şi cu apucături de şpioni, nu pot primi acces acolo, întrucât este necesar ca cel ce doreşte să aibă acces în secţiunea privată să-şi dezvăluie identitatea unui coleg ce are deja acces şi care îl cunoaşte, iar acesta să confirme că îl cunoaşte şi este poliţist. Drept urmare, poliţiştii cu apucături de şpioni nu pot obţine acces.

Dacă eşti poliţist şi doreşti acces în secţiunea privată a poliţiştilor găseşti mai multe detalii aici:

• Apreciez 3

Link către postare
AndreyRi

http://www.prolex.ro/2015/12/11/informare-membri-concursuri-ofiteri-ocupare-functii-vacante-logistic/

"In data de 10.12.2015, dl. ministru Petre Toba ne-a comunicat urmatoarele:

• la nivelul MAI s-au scos la concurs 1000 posturi de ofiteri, cu recrutare din sursa interna;
  • in 2016 se vor recruta din sursa externa 2500 agenti de politie. Acestia vor fi repartizati in structurile operative.
  • in 2016 se va continua programul de innoire a parcului auto. MAI are fonduri sa achizitioneze autovehicule intr-un numar comparabil cu cele achizitionate in 2015.
  • sunt bani in buget pentru toate drepturile salariale si pentru incadrarea promotiilor de absolventi."

Link către postare
bozo

Si uite asa ne-am intors cu 10 ani in urma.

Era de asteptat cu dinozaurul asta de toba, la cate rude are prin MAI, si vad ca vrea sa isi mai bage...

• Apreciez 1

Link către postare
BGeorge

Doar ''fraierii'' fac cate 2 sau 3 ani de scoala pt. a ajunge politisti.

Uraaa, uraaa, uraaa...

:doh::doh:

Link către postare
AndreyRi

Prieteni de-ai mei care n-au reusit sa intre la scoala de politie o data cu mine, o sa ajunga politisti mai devreme decat mine! :good: 

Modificat de AndreyRi
  • Apreciez 2

Link către postare
Albu
în urmă cu 2 ore, BGeorge a scris:

Doar ''fraierii'' fac cate 2 sau 3 ani de scoala pt. a ajunge politisti.

Uraaa, uraaa, uraaa...

:doh::doh:

As face o completare, si anume :  fraierii care dupa 2 - 3 ani de scoala sau Academie, ajung pe la mama naibii, unde se agata harta-n cui si se chinuie ani de zile sa se transfere acasa ...

Mi-e tot mai lehamite de sistemul asta si de scursurile care ne conduc. Imi vine sa plec, cat mai departe. Si nu ma intelegeti gresit, imi iubesc tara, e frumoasa, dar de oamenii astia care o populeaza si in special, baietii destepti ...de astia m-am saturat pana peste cap.

Vai si amar ...

• Apreciez 2

Link către postare
Elvis

Primul mare rahat facut de marele strateg Toba. Ca tot il laudau unii pe aici. Nu este decat o marioneta si asa va ramane pana vor turna pamant peste el. 

Bozo cand am repetat ce a spus un alt mare dinozaur, ca Toba a dus Politia Romana cu 10 ani in urma au sarit unii pe aici sa imi dea in cap.

• Apreciez 1

Link către postare
bozo

Vad ca fix greselile de acum 10 ani se fac din nou.

Oricum vad ca e foarte pragmatic, stie ca nu are mult de stat, de-aia se misca repede. Poate se misca mai repede DNA-ul...

Link către postare
Elvis

Sa te auda bunul Dumnezeu. Eu intentionez din ianuarie sa incep ursul, sa vedem cati ma vor urma.

Modificat de Elvis
  • Apreciez 6

Link către postare
Sache
On 12.12.2015 at 0:35, Albu a scris:

Mi-e tot mai lehamite de sistemul asta si de scursurile care ne conduc. Imi vine sa plec, cat mai departe. Si nu ma intelegeti gresit, imi iubesc tara, e frumoasa, dar de oamenii astia care o populeaza si in special, baietii destepti ...de astia m-am saturat pana peste cap.

Ca bine zici! Acelasi lucru in gandesc si eu. Cred ca la anul voi pune in practica ceea ce gandesc. Totul are o limita!
Pai, ce asteptari sa ai de la unul ca Toba care a fost incadrat direct in sistem? Ca doar este toba de carte si are si doctorat, nu?:))

• Apreciez 1

Link către postare
Marius

Susţinerea concursului a fost amânată cu 30 - 45 zile. Motivele şi mai multe detalii găsiţi în topicul dedicat din aria rezervată doar poliţiştilor.

Link către postare
just4blue

Chiar si pentru cele la care data a fost fixata anul acesta?

Link către postare
Cristi

Si cica nu vor mai avea voie jindarii sa participe...nici impingatori de furtune.:))

• Apreciez 5

Link către postare
Marius

Link către postare
Ketler

In legatura cu examenul pt. trecerea in randul ofiterilor din cadrul agentilor bibliografia este foarte stufoasa ma refer la posturile scoase pt. SIC, as vrea sa stiu cum aflu acele Dispozitii IGPR care se cer, se gasesc toate pe intrapol am incercat da nu am gasit, pe net am aflat o gramada de OMAI -uri chiar si o dispozitie postata de cineva...dar nu reusesc pe intrapol oricum caut...ms

Link către postare
Cristi

Si mai interesant e ca la locurile pentru investigatii criminale se accepta o varietate de facultati pe langa drept, dintre care as aminti ca exemplu facultatea de...instalatii. Ce ne spune acest lucru?:)

• Apreciez 1

Link către postare
Sache
în urmă cu 2 ore, Cristi a scris:

Ce ne spune acest lucru?:)

Corectitudine? Ma indoiesc.
La ipj-ul nostru se zvoneste ca unele locuri sunt deja "ocupate", iar examenul va fi doar o formalitate.

Link către postare
Cristi

Ei...dezinformarea se practica din vechi timpuri in orice razboi. Scade moralul adversarilor. 

Link către postare
Elvis

Cristi cineva de aici facut un top 3 la Dolj. Daca are dreptate o sa spun public ce nume mi-a dat.

Link către postare
sorinel
în urmă cu 15 ore, Cristi a scris:

Si mai interesant e ca la locurile pentru investigatii criminale se accepta o varietate de facultati pe langa drept, dintre care as aminti ca exemplu facultatea de...instalatii. Ce ne spune acest lucru?:)

Poate cineva dintre cei carora ii este dedicat postul are aceasta facultate si altfel nu putea sa intre in finala!

• Apreciez 1

Link către postare
bogdog27

Oricum majoritatea locurilor cred ca sunt "ocupate"...Cum vi se pare ca am absolvit Facultatea de Drept Babes-Bolyai la zi/buget in anul 2012, am absolvit in 2014 si master in științe penale și criminalistica, dar nu mă pot înscrie la concurs din cauză că nu am vechime de minim 2 ani, fiindcă sunt promoția 2015? Criteriul acesta ce tine de vechime chiar nu il pot intelege, conteaza mai mult vechimea decat capacitatea de muncă? Am colegi cu vechime de 15-20 de ani in politie si nu stiu sa foloseasca calculatorul, sunt pusi doar sa aplice sanctiuni, dar dintrei ei sunt cu studii superioare la Spiru Haret, prin urmare indeplinesc toate condițiile....Asta e ....

• Apreciez 1
  • Displace 7

Link către postare
NorbiW

La Covasna pentru locurile de la SIC nu se accepta numai cei  cu licenta in drept, dar nu si admnistratie publica, asa cum aceasta specializare se accepta pentru inscriere la celelalte judete. 

Pareri? :)

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.