Jump to content
POLITISTI.ro

Un minor poate să-şi cumpere spray lacrimogen?


Andrei999

Recommended Posts

am 16 ani si fac 17 vreau si eu sa stiu daca am voie spray  lacrimogen Piper electrosoc nu conteaza Pentru autoaparare am voie la varsta mea

nu stiu daca-mi imi trebuie permis port arma

1..nu stiu daca imi trebuie niste acte pentru detinerea arme albe spray lacrimogen

2. fac 17 ani am 16 si fac 17

3.Pentru autoaparare daca are unul un cutit   si a vrut sa ma taie pot folosi spray lacrimogen daca el ma taiat cu cutitul la mana cand am vrut sa ma apar am voie pentru autoaparare? si dupaia sun la politie pacesc ceva dau ameda sau ma duc la inchisoare? ati mai vazut si la Televizor multe nenorocirii si vreau sa-mi iau arma pentru aotoaparare nu fac nimeni rau pe strada.

Edited by Marius
Modificare titlu
  • Downvote 2
Link to comment
  • Moderator

NU ai voie.
Mai bine pentru tine ar fi să mergi la scoală şi să renunţi la visele de luptător, pentru că aşa cum te prezinţi aici eşti un agramat şi dovedeşti că ai lipsit prea mult de la şcoală.

  • Upvote 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.