Jump to content
POLITISTI.ro

Catalin

Ministrul de interne Petre Tobă

Postare recomandată

Sache
On 02.09.2016 at 21:16, danpin a scris:

Nu sunt fan, dar parca m-am tot saturat de cei care sunt mereu "anti"...

Sunt deschis la nou şi nu sunt împotriva nimănui. Aşa cum a spus şi Cătălin, i-am acordat credit d-lui Tobă deşi ştiam că nu va face nimic, pentru că în perioadele în care a fost şeful IGPR nu a făcut mare lucru pentru poliţşti. Totuşi, am sperat că va face ceva din postura de ministru.
Voi continua să sper în continuare şi să îmi doresc tot ceea ce este mai bun pentru poliţişti!

On 02.09.2016 at 21:16, danpin a scris:

Energie risipita in eter, oricum nu vine nimeni mai bun, asa ca va bateti capul degeaba, tot politicul dicteaza!

Deci, să închidem acest site, nu? Ne pierdem vremea, ne umplem de nervi degeaba, ne agităm în van? Sperăm degeaba? Tu propui să ne resemnăm şi să luăm lucrurile aşa cum sunt, să facem compromisuri, să ne mulţumim cu ce avem şi cam atât. Să nu mai gândim!
Politicul care ne decide soarta este ales prin vot, în marea lui majoritate, de noi!

On 02.09.2016 at 22:30, Catalin a scris:

Eu încă mai văd logane inscripţionate şi fără girofar.

Inclusiv DGPMB are Logan-uri inscripţionate, dar fără sisteme acustice şi luminoase de avertizare.

On 03.09.2016 at 8:54, danpin a scris:

Cata, depinde de la inspectorat la inspectorat...

Pe cel de la ipj-ul nostru al trebui să îl slăvim pentru că Logan-urile au girofaruri?
Dar pentru cele peste 250 de detaşari şi delegări din ipj-ul nostru ce ar trebui să facem?

P.S. Dan, la câte mitinguri ale poliţiştilor ai participat? Fără supărare!

• Apreciez 1
  • Displace 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

arcan

Sache , ai un motto frumos.Dar total ireal si irealizabil. Cum dealtfel se vede,

Am renuntat de ceva timp sa mai scriu aici ,pentru ca ,,oricine nu e deacord cu noi, e impotriva noastra,.

Intru rar,in speranta ca s-a mai schimbat ceva...din pacate nimic. Aceeasi gandire.

Ba mai nou il spurcati si pe Godina. Mai acum ceva vreme erau cativa ,,Je suis Godina,,...interesante schmbari de atitudine...

Va salut

• Apreciez 2
  • Displace 2

Link către postare
Sache

Vorbeşti greşit şi în necunoştinţă de cauză. Motto-ul înseamnă mult pentru mine, iar, de cele mai multe ori, mă reprezintă. Te rog frumos să nu faci afirmaţii la adresa mea, pentru că numă cunoşti deloc! Am respectat şi respect părerea fiecăruia, dar trebuie să fie şi argumentată. Dacă facem afirmaţii de dragul de a o face sau pentru a ne contra cu ceilalţi, atunci nu este în regulă. Am dreptul la opinie, aşa cum o au toţi. Dacă nu îţi convine este treaba ta şi nu o să încerc să îţi schimb părerea.
Nu spurcăm pe nimeni, dar nici nu pupăm pe nimeni de dragul de a face acest lucru. Pur şi simplu spunem lucrurilor pe nume!
Nu am fost si nu sunt fan Godină! Dacă îţi place Godină este treaba ta şi nu mă deranjează acest lucru! Totuşi, dacă ai citi atent toate postările sale, ai vedea că, uneori, bate câmpii rău de tot. Dar, chiar şi aşa, îţi respect alegerea şi nu te desconsider în niciun fel.

Link către postare
Elvis

Arcane daca tu ai pleca cu vreo suta de oameni la Brasov pentru a sustine politistul Godina si el nici macar nu ti-ar spune buna ziua tu ce parere ti-ai face despre el? Nu-l spurcam, spunem adevarul ! Ca mai nou scrie povesti pentru noi ....pentru ca nu i-am inteles prima carte. Scrie Arcane ca nu este pe bani !

Modificat de Elvis
  • Apreciez 3

Link către postare
Sache
13 minute în urmă, arcan a scris:

Intru rar,in speranta ca s-a mai schimbat ceva...din pacate nimic. Aceeasi gandire.

Te superi degeaba! Dacă ai ceva de spus, dacă vrei să schimbi ceva, postează, te rog. Orice opinie contează.
Dacă nu gândim la fel înseamnă că nu avem ce să discutăm?

Elvis, are dreptate!
Deşi nu sunt fan Godină, am fost de acord să merg în Braşov pentru a îl susţine, dar, în ultimul moment a intervenit ceva şi nu am mai putut să fac această deplasare. Când am aflat de comportamentul acestuia faţă de cei care au venit să îl susţină cum crezi că m-am simţit? Dar colegii noştrii care au ajuns în Braşov, cum crezi că s-au simţit? Iar tu, Arcane, vii şi arunci cu afirmaţii nefondate în stânga şi în dreapta.

Link către postare
arcan

,,Iar tu, Arcane, vii şi arunci cu afirmaţii nefondate în stânga şi în dreapta.,,

Nu fi asa suparat.Eu spun doar ce vad.Iar eu vad din postarile tale de-a lungul timpului ca tu esti intotdeauna nemultumit.De sistem,de sefi,de ministri,de Godina,de ...etc.

Repet.E doar ce vad.Pe forum.

Elvis,nu stiu despre ce vorbesti,dar daca e cum spui e grav.Povesteste despre ce vorbesti ca eu nu sunt la curent cu Godina sau mitingurile in favoasrea lui.

Modificat de arcan

Link către postare
Sache
Chiar acum, arcan a scris:

Nu fi asa supart.Eu spun doar ce vad.Iar tu esti intotdeauna nemultumit.De sistem,de sefi,de ministri,de Godina,de

Nu sunt supărat deloc. Şi nu sunt veşnicul nemulţumit aşa cum crezi tu. Dacă intrii rar, vezi puţin şi percepi şi mai puţin.
Spre ştiinţa ta, sunt foarte mulţumit de şefii mei direcţi, dar sunt nemulţumit de şeful ipj-ului. Este vreo problemă? Sau trebuie să îi aclamez pe toţi pentru a fi pe placul tău? Când am avut pe cine să laud am lăudat, când am avut pe cine să critic am criticat, aşa cum am perceput eu.
Văd că ai o obsesie cu acest Godină. Îţi repet: nu am fost şi nu sunt fan Godină, dar l-am susţinut. Sunt destui poliţişti care ar putea să scrie volume întregi în care să descrie ceea ce au făcut ei ca poliţişti, nu ceea ce au auzit că au făcut alţii sau fără să fie nevoiţi să fabuleze.

P.S. Îmi cer scuze pentru că am fost off-topic.

Link către postare
Elvis

Arcan am un prieten foarte bun la Constanta care activa aici pe forum. El mi-a povestit despre Godina si ce pateste saracul cu Aron. M-a intrebat daca putem sa facem ceva pentru el. Nu l-am vazut in viata mea, nu stiu cine este Godina decat de la televizor. Mi-am intrebat oamenii, ca nu fac nimic de capul meu, si impreuna am hotarat sa mergem la Brasov. Nu iti mai povestesc de presiuni si alte vrajeli. Costuri, oboseala, libere etc. Dar politistii din Dolj asa au simtit in momentul respectiv. Am organizat un miting prin federatie ca nu era membru la mine, si lucrurile au prins contur. S-a obtinut autorizatie de miting la Brasov si ne-am imbarcat frumos in autocare. Sa nu crezi ca nu am vorbit la telefon cu Godina si nu i-am cerut acordul, adica nu i-am facut o surpriza. I-am spus ca este un bun al Politiei Romane si daca o sa ma asculte o sa devina un simbol pentru politistii din toata tara. Ca acum este cunoscut si ca nu poate sa mai spuna orice pe la televizor. I-am reprosat anumite derapaje cu privire la criticarea altor politisti etc. Nu o mai lungesc ca nu are rost. Cu aproximativ o ora pana la inceperea mitingului m-a sunat si mi-a spus ca nu mai vine ca nu vrea sa fie asociat cu miscarea sindicala. I-am spus ca noi nu venim la Brasov pentru scriitorul Godina , venim pentru politistul Godina si l-am rugat sa vina la miting sa salute oamenii de acolo care au facut sute de kilometrii pentru el si pe urma sa plece acasa. Nici macar atat nu a putut sa faca pentru aproximativ 100 de politisti din Dolj. Si au mai fost alte sute si din alte judete....La miting au fost 4 politisti din Brasov care au fost mult mai dezamagiti ca noi ! 

Asta este adevarul Arcan. Nu am nimic cu el, nu il urasc, nu vreau sa ii fac rau cu ce scriu eu pe aici ! Imi pare rau ca nu mai pot sa il cred ! Si tare as vrea....

• Apreciez 3

Link către postare
Catalin

@arcan cam care ar fi legătura dintre postarea ta şi subiectul acestui topic? Ai intrat pe topicul unde se discută despre mandatul în fruntea ministerului a domnului Tobă ... să ne spui ce? Şi cam care este legătura dintre tot ce s-a discutat aici şi Godină? Eu am căutat cu atenţie în acest topic şi până la postarea ta, nimeni nu a pomenit numele lui Godină.

Link către postare
arcan

OK.Scuze pt off-topic. Ms Elvis.Nu stiam.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.