Jump to content
POLITISTI.ro

Adrian1860

Perioadă urmarire IMEI de serviuciul de telefonie mobilă

Recommended Posts

Adrian1860

Buna ziua.As dori sa va rog,cu respect,daca doriti sa imi raspundeti la o intrebare. Cat timp se tine la serviciul de telefonie mobila urmarirea unui telefon dum IMEI.  Mi sa furat telofonul in martie.L-au tinut sub urmarire 6 luni dar nu sa bagat nici o cartela in el.L-au scos dupa 6 luni,droarece politistul a spus ca aceasta procedura costa si fupa 6 luni,daca nu se gaseste hotu,dosarul se pune deoparte.Din pacate nu am nimerit un politist foarte comunicativ.Va multumesc.

Edited by Adrian1860

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

În primul rând trebuie să știi că decizia de punere sub urmărire ori de încetare a urmăririi nu aparține polițistului. Asemenea decizii sunt dispuse de un magistrat iar polițistul e obligat de lege să respecte dispozițiile procurorului.

Recent a fost modificată legislația ce reglementează acest domeniu și nu am posibilitatea momentan să verific ce prevederi sunt în vigoare, dar dacă ai răbdare vei primi răspunsuri și referitor la termene.

Adrian1860

Va multumesc pentru raspuns.Am rabdare.

Edited by Adrian1860

viobra

Nu exista un termen fix, mandatul de interceptare se autorizeaza pe o perioada de 30 de zile, apoi se prelungeste de cate ori este cazul, cu perioade de cate 30 de zile. La tine nu mai este cazul. Sincer dupa 6 luni nu mai este o prioritate telefonul tau. Intr-adevar nu merita costurile...

Adrian1860

Multumesc.Am inteles perfect.probabi la vandut afara,de aceea nu l-au gasit.O seara linistita.

Edited by Adrian1860

viobra

Nu am precizat, in Codul de procedura penala este stipulat ca interceptarea nu poate depasi 6 luni.

• Upvote 1