Jump to content
POLITISTI.ro

Octavian

Surugiu Iulian liderul sindcal al SNAP România

Postare recomandată

Octavian

Dacă alţi lideri sindicali au câte un topic dedicat, vă propun să stângem aici şi informaţii, realizări sau nerealizări pentru stimabilul domn Iulian Surugiu. Aşa că încep eu cu un articol pe care l-am citit azi:

screencapture-m-puterea-ro-bursa_zvonuri

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Sache

Surugiu in noua lui uniforma de politist!
Domn' Surugiu, parca statutul sindicatului dvs. prevede ca ofiterii nu pot detine functii de conducere, nu? Sau nu se pune daca sunteti pensionar?

"Sunteţi aici şefi de organizaţii din toată ţara şi ştiţi la fel de bine, cum orice context particular, orice acţiune sau gest deplasat al vreunui poliţist este imediat în atenţia întregii comunităţi. Aceste derapaje ale colegilor noştri trebuie să le sancţionăm! Solidaritatea nu poate funcţiona decât în beneficiul legii şi al corectitudinii!

Aici aştept susţinere din partea conducerii sindicatelor şi vă mărturisesc că am văzut acest lucru din partea domnului Preşedinte Surugiu, cu care am o relaţie foarte bună, corectă şi eficientă." - extras din mesajul transmis de catre dl. Oprea (Sa traiti!) cu ocazia Conferintei nationale SNAP 2015.
Cu siguranta? Si, marmota? Apropape toti liderii de sindicat va sustin si nu vor sa va deranjeze domnule ministru, ca doar de aceea i-ati si premiat anul acesta. Pentru ca pe noi, cei care cotizam, nu prea ne sustin. Dar noi ii sustinem prin cotizatiile noastre.
Domnul Surugiu a fost avansat in grad de ofiter pentru ce anume? Pe ce criterii? Pe aceleasi in baza carora unii sunt facuti chestori sau generali?
Nu asteptam raspunsuri, pentru ca le intuim si singuri!

Uitati-va un pic la el, parca ii vina sa planga de emotie, ca doar se canta imnul national, iar el este imbracat in uniforma de ceromonie!

CN-SNAP-2015-2.jpg

Modificat de Sache

Link către postare
guraliucionel

La fel ca partidele politice sunt si sindicatele, in loc sa actioneze pentru binele politistilor, ei se denigreaza reciproc pentru a deturna atentia de la problemele care trebuiesc acum rezolvate, spre exemplu: STATUTUL POLITISTULUI si LEGEA SALARIZARII.  Dezbaterea  STATUTULUI cand?  A cred ca stiu sunt doi ofiteri de 100 de ani care o scriu, prostimea nu trebuie intrebata, ci trebuie doar sa o inghita .

Ce bine e!

Mult circ prinde bine.

Link către postare
iav

I.S ( a nu se citi Iosif Stalin) este și el unul dintre cei care au sărit gardul în curtea poliției nu spune ce școală militară a făcut( la M.Ap.N sau M.I), nu spune dacă a absolvit această școală, iar dacă nu a absolvit-o nu spune și motivul. Parcă văd că a fost un motiv foarte serios. Probabil că a sărit gardul școlii din interior spre exterior după fufe sau „matrafox”, s-a lovit la cap, a devenit amnezic. În acestă situație, nu a mai știut unde este școala, colindând pe străzi până în 1990, când a ajuns în apropierea I.G.P.R-ului unde a văzut gardul, care probabil semăna cu cel al școlii de unde plecase și l-a sărit din exterior în interior, nimerind chiar în apropierea depozitului de echipament, de unde a fost luat pe sus, echipat cu ținuta ( aici nu-mi este clar: cea de miliție sau primul model al ținutei de poliție) și trimis din nou în stradă, de data asta pe poartă.

Link către postare
Paul90

Luna trecută, navigând întâmtplător pe site-ul sindicatului, am rămas și eu stupefiat văzându-l pe președintele SNAP trecut în corpul ofițerilor.

Ținând cont că unii învață de rup fie pentru admiterea la Academie, F.R., fie la examenul de T.C.O., mi se pare strigător la cer ca unii să fie unși peste noapte subinspectori. 

Asta, plus faptul că ai ,,AGENȚILOR" în titulatura sindicatului. Sfidare și ipocrizie.

Link către postare
iav

Se pare că domnul Iulian Surugiu a avut nota scăzută la purtare în clasa a-IX-a (7,50) ca urmare a participării la comiterea unui furt ( potrivit unei caracterizări publicate pe site-ul www.voceatransilvaniei.ro). Tot din acest articol  reiese și ce școală militară a urmat între anii 1981- 1983, dar tot nu am stabilit și dacă a terminat această școală, pentru că între 1983( deci imediat după terminarea școlii militare) și 1990, a lucrat la lucrat la Antrepriza Construcții Metrou București. Din C.V-ul dumnealui, postat pe site-ul S.N.A.P a omis să spună că a terminat doar treapta a-I-a de liceu după care a urmat o școală profesională ( asta explică de ce în c.v-ul dumnealui apare că a absolvit liceul în 1987), că a mai lucrat și la I.M.G.B ( i-o fi rușine să spună acest lucru?).

http://www.voceatransilvaniei.ro/iulian-surugiu-scandalul-care-zguduie-politia/

Link către postare
iav

Au pus coșul pe I.S, dar cred că va obține un control judiciar, sau în cel mai rău caz un arest la domiciliu. Care sunteți din Capitală, sau aveți drum pe acolo, duceții o portocală.

Link către postare
Sache

...sau o.... pendula!

Oare urmeaza si alti liderasi de sindicat?

Link către postare
Catalin

Păi ce s-a întâmplat? 

Link către postare
MAXIMUS 82

Am înțeles că au făcut percheziții și l-au reținut pentru evaziune fiscală  :))

Link către postare
iav

Totuși a rezistat destul de mult acest specimen în M.A.I.

Link către postare
Catalin
în urmă cu 2 ore, MAXIMUS 82 a scris:

Am înțeles că au făcut percheziții și l-au reținut pentru evaziune fiscală

Deci nu-mi vine a crede :)) Nea Iulică ... evazionist?!  Când mai avea timp şi de aşa ceva? Pentru că toată ziulica îl vedeam pe la televizor ... cum îl plângea el pe Fane Spoitoru', un infractor de cea mai joasă speţă, un gunoi ce i-a tăiat mâna unui coleg. Şi care, ce să vezi ... a avut o înmormântare televizată. Mă mir că nu au declarat doliu naţional, din moment ce toţi pe la televiziuni îl plângeau cu lacrimi de crocodil, chiar şi un aşa-zis reprezentat al ... poliţiştilor.

Link către postare
genessys30

Nea Iulică are o firmă care colectează fer vechi undeva pe Bld. Timișoara din București. Acolo să fie broblema?

Link către postare
iav

Este meseriaș omul, de la furtul unor perechi de teniși din vagoane de marfă, a ajuns la evaziune fiscală. Așa cum a crescut în grade, așa a crescut și în infracțiuni.

Link către postare
iav

Cei de la S.N.A.P, cred că sunt constituiți în unitate militară, pentru că în urma cazării lui I.S la „ Beciul Domnesc”, viceprședintele S.N.A.P Diugu Adrian-Ioan informează „subordonații”(membrii de sindicat), despre faptul că I.S l-a delegat la „comanda” S.N.A.P.

http://www.snapromania.ro/comunicat_1040_informare_membrii_snap

Link către postare