Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Pentru furt si stricarea la interfon

Maricelboss6668
 Share

Question

Buna dimineata avem un vecin care a furat dispozitivu de inchidere a-L uși la interfon plus plafoniera cu senzor si in loc a pus un fasung cu bec si daca l-am intrebat ma înjurat și a sarit la batae dupa care sa dus în casa sa înroșit putin pe gît si dupa a dat telefon la politie si a spus ca l-am agresat eu pentru asta am primit 200 Lei amenda plus 3 luni sa n-ui mai zic nimic 

întrebare .

unde era dreptatea mea

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

Le iau punctual:

1. Ai masacrat limba romana. Apreciez ca esti nou pe forum dar citeste regulamentul inainte de postare. Daca tot ai probleme iti pot sugera un link foarte util pentru nelamuriri: http://www.dex.ro/

2.Din ce inteleg eu cand el a sarit la bataie tu nu zici nici ca ai ripostat nici ca n-ai ripostat. Adevarul il stii doar tu. Ca idee, sa iei legea in mainile tale da bine doar in filme nu si in viata de zi cu zi. Daca ai probleme trebuie sa mergi frumos la sectia de politie de care apartii si sa depui acolo o plangere. 

3. Colegul care ti-a dat amenda are toate detaliile si daca el a considerat ruta asta fiind cea corespunzatoare inseamna ca dreptatea ta exact atat este: a ta. Politistul acela nu ti-a dat amenda ca asa a vrut el fara sa aiba un motiv. Fii barbat, accepta consecintele actiunilor tale si mergi mai departe. 

• Upvote 3