Jump to content
POLITISTI.ro

danieldaniel89

Repartizare la terminarea Academiei ori a scolii de politie

Recommended Posts

danieldaniel89

Salut,stie cineva daca la terminarea scolii de agenti din Campina conteaza daca esti casatorit si sa te repartizeze acasa sau cat mai aproape de casa? Daca nu,mutarea mai aproape de casa e mai usoara in cazul in care esti casatorit? Multumesc

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Nu contează. Singurul criteriu care contează la repartiţie este media de absolvire. 

• Upvote 2

Neamtu93

Buna ziua, 

Ma numesc C.G. si sunt Elev 2 in cadrul Scolii de Agenti de Politie "Vasile Lascar" Campina. La repartizare as vrea sa optez pentru DGPMB,  din mai multe considerente . As vrea ca prin acest post sa lamureac anumite aspecte: 

1. La repartizare pot fi incadrat in structuri ca I.C , Proximitate,Rutiera ? ( avand profilul O.P )

2.Cam care este valoarea indemnizatiei de chirie ? 

3. Situatia operativa este complexa ? ( din zvonistica am aflat ca in jur de 12 SNUAU 112 pe tura ) 

Va multumesc anticipat ! 

P.S: Sfaturile sunt bine venite .

P.P.S: As dori raspunsuri argumentate 

Edited by Neamtu93
Completari
  • Downvote 2

Marius

Neamtu93

Marius iti multumesc pentru reply ,dar post-ul pe care mi l ai recomandat deja l am citit, mi a fost folositor pentru a intelege organizarea dgpmb ului. Dar eu voiam sa aflu alte aspecte legate de chirie, repartizare ... De la cei care au terminat de curand ( 2014 2015) 

• Downvote 1

Marius

Există deja topicul respectiv şi acolo trebuia să postezi.

DanielCupa

Buna seara! Astazi am avut repartita si am prins un loc la Caransebes, mai exact SJPT Caransebes. As dori sa stiu unde trebuie sa ma prezint la munca, in prima zi, pe data de 27 decembrie? Ma poate ajuta cineva?

Marius

@DanielCupa

Mergi în prima zi la Secţia Regională de Poliţie Transporturi din Timişoara (adresa: B-dul Republicii nr.25).

DanielCupa

Multumesc!

CristiZxR

Salutare tuturor.

Am nevoie de o informatie care pentru mine este destul de importanta si nu i-am gasit, inca, un raspuns clar. De aceea intreb aici. 

Nu sunt inca student, dar voi fi in curand. Dupa terminarea Academiei de Politie sau Scolii de Agenti de la Campina stiu ca repartizarile se fac in mod descrescator al mediei de studii.Stiu ca specializarea se alege dupa primul an de studii (rutiera,op). Eu am domiciliul in jud. Ialomita. Intrebarea mea are legatura cu aceste informatii. Care sunt conditiile care trebuiesc indeplinite pentru ca eu sa fiu repartizat la politia rutiera din Bucuresti? 

Multumesc.

iav

Să fie locuri disponibile şi să ai si şi medie bună. Dar de ce tocmai la rutieră. Ți se pare că la rutieră este spuma poliției, iar la o.p este scursoarea?

• Like 1

Sache

Fiecare alege ceea ce își dorește. Decât sa facă ceva forțat, mai bine lucrează unde ii place, daca se poate. Oricum, din afara lucrurile se vad altfel, insa realitatea, de cele mai multe ori, este alta.

CristiZxR

Ma atrage rutiera atata tot. Nu e vorba ca sunt unii mai interesanti si altii nu. 

Sache, poti sa detaliezi un pic? Desi cred ca am inteles ce vrei sa zici.

Sache

Nu este asa de ușor la rutiera cum crezi. Este frumos, dar și foarte greu. Fie ploaie, fie frig, fie soare ori ninsoare, trebuie sa fii în strada. Legislatia rutiera este perfectibila, iar legea nu este întotdeauna de partea ta. Ești în prima linie, alături de cei de la Ordine Publica.

P.S. Sper ca nu ai alte gânduri, pentru ca în cazul asta te sfătuiesc sa renunti la meseria de polițist.

Elvis

Conditia necesara si suficienta este sa ai o medie destul de mare in asa fel incat sa iti permiti sa alegi. Pune mana pe carte !

Claudiu1999

Salut! Dupa ce termin Academia de Politie voi fi repartizat prin tara sau undeva aproape de casa?

Elvis

In functie de media obtinuta.Ai medie mare , ai mai mute optiuni! Ai medie mica , mergi unde raman locuri.