Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

În cât timp trebuie să trec maşina pe numele meu?

iuliananton
 Share

Question

Bună seara!Puteți sa-mi raspundeți vă rog la o întrebare,mi-am cumpărat acum 2 săptămăni o  mașină ,am completat contractul de vănzare cumpărare si urma ca fostul proprietar să-mi dea o foaie cu ștampila de la primaria lui ca să mă duc la primăria mea să o trec acolo pe numele meu,exista vreo prioblemă dacă mai aștept căteva zile?

Mulțumesc !

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Legea impune un termen de 30 zile în care trebuie să soliciţi transcrierea dreptului de proprietate.

• 0
  • Moderator

Extras din regulamentul acestui forum:

Cel care postează trebuie să creeze topicuri cu titluri cât mai clare şi semnificative pentru discuţiile din forum, prin care să ofere informaţii despre postare (a se evita topicuri confuze de genul "Am o problemă. Cine mă poate ajuta?"). 
Rolul titlului este acela de a identifică uşor natură discuţiei/problemei după citirea acestuia.

Dacă crezi că titlul ales "Bună seara!" respectă regulile acestui website, noi nu suntem de aceeaşi părere. Când mergi la cineva acasă, nu îţi aprinzi ţigara în cameră, ci respecţi regulile stabilite acolo, pentru că aşa e frumos. La fel şi aici. 

• Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.