Jump to content
POLITISTI.ro

Jump135

Salarizare ofiter de politie debutant

Recommended Posts

edy122

Eu de aceea v-am si intrebat, din necunostinta de cauza.V-am spus ce am auzit si eu, deci cam toti indiferent daca sunt ofiteri sau agenti muncesc la fel?Ca ore pe zi ma refer.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Câți ani ai?

dell

Cei care faceti afirmatii referitoare la program, lucrati in sistem?

edy122

Optsprezece

Cristi
On 4/17/2018 at 12:22, dell a scris:

Cei care faceti afirmatii referitoare la program, lucrati in sistem?

Ai auzit de ironie?

• Upvote 1

chesterb

Că ești ofițer sau agent, teoretic nu ar trebui să lucrezi mai mult de (8ore)X(zile lucrătoare dintr-o lună). Dacă lucrezi în plus, ai dreptul la libere.

Pe luna asta, de exemplu, ai 8(ore)x21(zile lucrătoare)=168 de ore. Astea 168 de ore se pot lucra atât în schimburi cât și luni-vineri/weekend liber.

Dacă vrei să devii polițist trebuie să te împaci cu ideea că vei lucra și în weekend-uri, de sărbători, de revelion și când prietenii tăi pleacă la munte/mare fără tine.

JuliaAriana12

Buna! As vrea sa urmez studiile Academiei de Politie A. Ioan Cuza, la arma OSP sau la Frontiera. Am o întrebare si as aprecia orice raspuns, măcar o aproximație :) ! 

Cat este salariul unui ofițer debutant în acel an de stagiatură? Dar dupa terminarea acelui an? (Întrebarea legată de salar este pentru armele OSP si Frontiera) 

Mulțumesc anticipat! 

BGeorge

Ai început cu stângul...

Eu zic că ar fi o greșeală din partea ta să alegi această cale gândindu-te la salariu. 

Andrei

@JuliaAriana12 intai incearca sa iti faci o idee cu privire la ce ti s-ar potrivi, dintre cele doua optiuni. Daca pui pe primul loc salarizarea, crede-ma ca nu sunt mari diferente. Dar daca compari cu sistemul privat, o sa constati ca sunt alte meserii mai accesibile si poate mult mai bine platite.

• Upvote 1

Sache

Dacă te gândești doar la salariu, nu te sfătuiesc sa optezi pentru politie ori pentru politia de frontiera.

Ca idee, pentru marea majoritate a polițiștilor salariul se calculează pe baza salariului minim din decembrie 2009, adică pe baza a 600 lei.