Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
anca13

Cumpărare maşină ce are menţiunea "Înstrăinat către" în CI

Question

anca13

Am si eu o intrebare,vreau sa cumpar o masina care are itp facut si asigurare pe numele proprietarului daar pe talon apare instrainata catre altei persoane de mai bine de 2 ani,impozit platit de catre persoana care apare la instrainare dar nu a inmatriculat-o taxa de mediu e platita si nerecuperata singura problema e trecut pe talon la intrainat in rest am verificat si actele sunt in regula.ce sfat imi dati,multumesc anticipat

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
Marius

Data viitoare când mai postezi, să alegi un titlu care să descrie tema sau subiectul la care se referă topicul. 

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• ghetagabi
      By ghetagabi
      Buna ziua,
      Vreau sa-i cumpar masina tatalui meu, pentru o vinde mai departe, el nu are timp si nici chef sa se ocupe.
      Fac contract de V-C cu el, fara a trece data si nici nu completez la rubrica de instrainare pe talon.
      Cand o voi vinde, voi data documentul de V-C si talonul cu data din ziua vanzarii definitive catre clienul final.
      Practic masina nu va fi trecuta pe numele meu in Cartea de Identitate.
      In momentul vanzarii definitive, tatal meu va trebui sa scoata certificatul fiscal de la Administratia Financiara?
      Multumesc.
    • MarianM
      By MarianM
      Salut.
      Sunt nelamurit la un aspect.
      Exista persoana X care a adus o masina din Austria si i-a scos primul set de numere rosii. Persoana X vinde masina catre persoana Y cu numere rosii. La randul ei, persoana Y, vinde masina catre persoana W, tot cu numere rosii, ele fiind inca valabile pe numele persoanei X.
      Intrebarea mea e... persoana W are nevoie de certificatul fiscal al persoanei X sau Y tinand cont ca de fapt nici unul din ei nu au luat-o in evidenta la primarie deoarece la primul set de numere nu se cere. In afara certificatului fiscal, in cazul in care, ii trebuie, are nevoie si de declaratia notariala in care persoana X declara cum a adus masina in tara? Daca pe roti sau pe platforma?
      Multam frumos.
    • ClaSiC0
      By ClaSiC0
      Salut!
      Am si eu o intrebare! Vreau sa cumpar o motocicleta de la un baiat pe nume Nicu, el a cumparat motocicleta acum 4 ani de la un alt baiat pe nume Petrica. Problema e ca el nu a trecut motocicleta pe numele lui nici pana acuma.
      Intrebare:
      1. Eu pot face cvc cu el si sa imi dea cvc dintre ei 2 si sa o inscriu? atata timp cat apare pe spatele talonului instrainat catre Nicu?
      2. Primul proprietar si-a oprit numerele dar nu i-a dat nici un act ca sa arate asta. La inscriere nu ti se cere numarul vechi?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.