Jump to content
POLITISTI.ro
Roco

Intarzierea promotiei 2011 - OFICIAL !

Recommended Posts

Paul90

De acord cu tine, dar dacă aşa e procedura... :huh:

bogdanel1988

Oricum vad k nimeni din cei de la scoala de politie de la campina ma refer nu isi dau interesul sa ne transmita ceva,ne poarta pe drumuri pentru cateva zile aiurea daca nu dam examenul akuma,probabil le e dor sa ne vada. :angry:

Edited by bogdanel1988

agentul007

Pai nu au interes sa transmita ceva, pentru ca acolo sunt doua categorii de angajati : Profesorii adevarati si Purtatorii de legitimatie + ca ora exacta se da de la Bucuresti iar cei de la Campina mediteaza in pozitia ghiocelul asteptand. Mai mult ca sigur o sa fiti solicitati sa mergeti la scoala, pentru ca anumiti profesori sau purtatori de legitimatie sa isi poata justifica activitatea. Ce curatentie trebuie facuta in unităţile de învăţământ ale MAI si mutati prin operativ. :ner:

Edited by agentul007

doruv

Oare cand se va stii sigur daca se merge sau nu la scoala? Din cate am inteles in cursul zilei de azi se va posta ceva pe pagina securizata a site-ului un raspuns. In caz ca nu se afiseaza nimic, va trebui sa ne prezentam la scoala. Si voi ati auzit acelasi lucru? :hmmmt:

sheriffu

vai de capul nostru..halal scoala...nu sunt in stare sa solicite un raspuns de la igpr...stam in incertitudine 1500 de oameni..ce e asa greu frate.. ori e alba ori e neagra..venim sau nu la scoala?eu stau la 500 de kilometri departare...trebuie sa imi fac bagaje,sa vad cu ce ma deplasez pana la scoala..oare ei nu se gandesc la noi..sau ne anunta luni pe la ora 14 sa nu mai venim?au avut atata timp sa obtina un raspuns si ne lasa pana in ultima zi sa asteptam..asta-i seriozitatea pe care o asteptam de la ministerul asta?si de la scoala asta ?

• Upvote 1

ionut3dd

Frate io m-am resemnat :),ma apuc de bagaj.

sheriffu

bagaj care consta in toate hainele de militie o tona de carti ,bagaj care il vom cara ca niste idioti degeaba pentru ca am auzit ca stam doar o saptamana si nu dam niciun examen...ci doar o sa ne incheie niste medii si cei care au restante o sa le sustina..

ionut3dd

asa am auzit si io,asta e scoala din pacate nu avem ce face :|

doruv
bagaj care consta in toate hainele de militie o tona de carti ,bagaj care il vom cara ca niste idioti degeaba pentru ca am auzit ca stam doar o saptamana si nu dam niciun examen...ci doar o sa ne incheie niste medii si cei care au restante o sa le sustina..

Toate hainele de militie - inca un aspect asupra caruia nu ni s-a atras atentia. Le ducem toate? Inclusiv costumul de reprezentare? Le predam? Daca le predam in ce dam examenul final din decembrie? In alea noi? Primim cei 4 saci cu haine acum?

O tona de carti - frate eu nu-mi pun nimic decat un caiet universal. Ce poate sa-ti faca? Chiar nu mai am ce face cu ele. Situatia mi-o cunosc. Le car 600 km degeaba... no way..

Restantierii - De ce nu ii cheama doar pe ei? Mergem la scoala sa aflam o nota la drept pe dosarul acela, si inca la vreo 3 evaluari.

:ph34r:

sheriffu

multa sanatate celor ce ne-au amanat pana in decembrie!

Paul90

Una peste alta, o săptămână tristă ( 5 luni şi jumătate pe dreapta) dar să sperăm că situaţia inoportună în care se află promoţia noastră să nu ne afecteze pasiunea pentru muncă, coloana vertebrală şi simţul civic.Trebuie să remarc lipsa de promptitudine şi organizare din partea aparatului central

Totuşi, încă trag speranţe de mai bine. Şi alături de voi, toţi membri acestei comunităţi online, sper să găsesc sprijin moral şi profesional. Până acum nu m-aţi dezamăgit deloc şi îmi daţi încredere că ceea ce am ales să profesez are partea ei frumoasă şi aduce satisfacţii !

:emo-yessir:

• Upvote 2
  • Downvote 1

sheriffu

ti-am dat un plus ..ai pus punctul pe i :emo-yessir:

p.s ti-ai gasit ceva de munca?:P

Paul90

Am vreo 4 planuri pentru 6 luni.

1.Este baza sportivă Dinamo la noi ( ştrand, terenuri de fotbal şi tenis ) şi pot intra cu legitimaţia. La fel şi la IPJ unde avem sală de forţă.

2. Îmi termin primul an de facultate şi mă voi duce la cursuri în anul 2.

3. Mă ocup de albinuţe, mai îmi indulcesc viaţa. :P

4. Vreau să-mi iau ECDL-ul. Nu se ştie când îmi va fi de folos.

Dacă aflu ceva concret de un job, te anunţ colegule. :clip:

Mateuta

daca platesti bine venim sa dadacim albinele :ner:

Bogdanel

si eu tot pe albinute raman lunile astea.. :emo-yessir:

GuessWho2

E vreo problema daca ne angajam in aceasta perioada cu forme legale? : :hmmmt:

Administrator

Nu confundati acest forum cu un chat. Discutiile privind albinutele si alte asemenea probleme va rog sa le purtati pe messenger.

Este interzisa devierea de la subiectul topicului prin mesaje ce nu se refera sau nu au legatura cu subiectul (off topic).

Postati doar daca aveti ceva de spus in legatura cu subiectul (topicul), nu ajuta pe nimeni mesajele si interventiile fara un continut real si util.

GuessWho

Clonele sunt interzise pe acest forum. Daca nu vei intelege acest lucru, iti voi bana IP-ul si nu vei mai putea acesa deloc site-ul.

bogdanel

Am observat ca ai o fixatie pe butonul de Quote. Nu strica sa citesti Regulamentul si ce am scris aici:

taticu88

si daca vreau sa ma angajez cu contract d munca, dc nu pot care e treaba,cine imi face si ce mi face daca ma angajez pana in decembrie?

Elvis

Taticu daca vrei sa renunti la politie este foarte simplu.

Daca nu, eu zic sa nu te angajezi.

Vrei sa lucrezi afara ,,la negru", drum bun, dar nu care cumva in perioada asta sa lucrezi cu contract de munca in tara, si sa desfasori o activitate care intra in incompatibilitate cu atributiunile de politist.

Este adevarat ca tu nu ai semnat o fisa a postului, dar gandeste ca cei care au iesit la pensie li se suspenda acea pensie cu data intarrii in vigoare a contractului individual de munca.

Au motiv sa scape de tine.

Si daca imi aduc eu aminte ,de am mai imbatranit, au fost multi colegi ai mei de scoala militara pe care i-au zburat, i-au facut porumbei voiajori, pentru motive mult mai subtirele.

Esti elev al unei scoli de politie, si trebuie sa ai un anumit comportament.

Asta in cazul in care nu vrei sa renunti.

StefanC

e ciudat că obligaţii sunt cu sutele, iar drepturi ioc.

Esti elev al unei scoli de politie, si trebuie sa ai un anumit comportament.
da? şi din ce să trăim? să-mi asigure condiţii şi stau la curul lor până am loc în sistem. Altfel, cu ce mă încălzeşte că sunt elev?
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Roco

Problema nu se pune asa. Problema se pune altfel: ai semnat un angajament cu care ai fost de acord sa nu lucrezi in alta parte atat timp cat esti in MAI. In perioada asta in care stam acasa nu se suspenda nimic, tot de MAI apartinem, tot ai lor suntem deci nu este niciun motiv care sa iti permita sa lucrezi. Ca murim de foame... asta e deja alta discutie.

In al doilea rand, ei vor sa se impuna dupa principiul "Nu iti place, nu mananci." Dar asta e si ideea. De ce sa dai oameni afara cu forta cand poti sa ii convingi sa plece de bunavoie?

Edited by Roco
  • Upvote 1

Prepenel

Roco.. chestia este ca noi suntem elevi si nu avem inca statutul de politist .. f multi au zis ca ne putem angaja.. datorita faptului ca suntem elevi!

Mateuta

Am prins din zbor ceva despre contract de colaborare, dar nu am fost atent. Cauta mai multe prin codul muncii poate e ceva...

sheriffu

de angajat avem voie ca doar nu o sa murim de foame..a zis-o chiar si chestorul..avem voie si cu contract de munca dar care nu trebuie sa fie valabil mai mult de luna decembrie..ca si cum ai lucra sezonier ceva de genul..e un contract pe cateva luni...si din cate stiu nu avem voie cu carte de munca...

Paul90

Probabil vă referiţi la un contract prin covenţie. :) Lucrezi de probă 3 luni cu posibilitatea de prelungire încă 3 luni.

• Downvote 1