Jump to content
POLITISTI.ro

Schimbarea uniformei de serviciu si echipamentul specific

Marius

Recommended Posts

• Membru
Andrei

Nu există stilul nou... Sunt doar niște adaptări, neaprobate. Eu la "birou" am modelul office de la Viper. Niște mizerii. Nu le recomand la patrulare. 

• Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Catalin

17

• Marius

9

• AdrianAG

4

• Ben

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ASA CUM SPUNEA UN COLEG MAI JOS, AR TREBUII ANGAJAT UN CREATOR DE MODA , CUM AR FI BOTEZATU CARE SA FACA O UNIFORMA DE CARE SA FI MINDRU SI MAI MULT CARE SA AIBA SI IMPACT PSIHOLOGIC ASUPRA CELUI CARE

Daca cei din conducerea IGPR-ului citesc pe aici, le propun sa renunte la verdele ala tipator si care este purtat de absolut toata lumea de la politisti, muncitori, maturatori si sa faca ceva de genul

Mai bine nu Bote, daca nu vreti sa avem pantalonii cu slit la spate...

Posted Images

• Membru
bbooggddaann

Eu am modelul "Stryke" de la 5.11. Nu am un alt termen de comparatie in afara de cei pe care i-am purtat de la inspectorat, dar pot sa-ti spun ca sunt foarte comozi, elastici, cu 2 buzunare laterale, culoare la fel ca si cei de la uniforma. Posibil sa gasesti la pret mai mic si calitate la fel daca nu chiar mai buna si de la alte firme. 

• Membru
Bogdanel

Mă refeream la încălțăminte și nu la obiecte vestimentare. ✌🏽

• Moderator
Marius

Eu aş lua ceva din gama trekking de la salomon. 😉 Cauţi pentru vară fără goretex iar pentru iarnă să aibă goretex.

Găseşti şi modele complet pe negru.

• Upvote 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• Andrei
      By Andrei
      Am zis sa fac si eu curatenie in dulap... Cum la randul meu, am primit de la colegi, diverse elemente de uniforma, la fel vreau si eu sa le ofer, celor care au nevoie de ele. Prin urmare, la prima strigare, primul venit, primul servit. Nu se percep taxe. Decat cele de expeditie. Singura pretentie e sa le trimit prin curierat... Ca nu am timp sa merg la posta. Si sincer habar nu am de ce oficiu postal apartin. Toate elementele de uniforma sunt pentru agenti de politie. Cine doreste, trebuie neaparat sa fie politist, cu acces in aria privata. Daca la randul vostru doriti sa faceti un bine, sa stiti ca accept embleme de politie  Pentru colectie. :>
      Am uitat sa precizez ca elementele de uniforma sunt din categoria "URS". Eu am 1,94 si 135kg. Ca sa va faceti o idee.
      Dupa cum urmeaza:
      1. Uniforma ceremonie noua, nepurtata, compusa din sacou marimea 64 I (sacoul vine turnat pe mine, dar e scurt) si pantalon marimea 56 I (imi sunt stramti pe coapse)
      2. Celebra geaca de iarna, cu blana pe interior, purtata, dar in stare buna, marimea nu o pot stabili, insa imi vine perfect mie
      3. Bluzon exterior complet modular, purtat, dar in stare buna, marimea 60 IV (la fel, imi vine perfect mie, deci talia 4, posibil sa fie greseala)
      4. Bluzon interior complet modular, purtat, dar in stare buna, marimea 56 I (mi-a ramas scurt la maneci... am trecut prin multe cu el, dar e timpul sa ne despartim)
      Mai am si cateva camasi cu maneca scurta, dar sunt luate de la "ai nostri"... Sunt din material foarte prost, dar in stare ok. Daca doreste cineva, ma uit ce marime sunt. Eu unu' mai bine le-as da foc, decat sa se chinuie altul cu ele. In soare te cam incingi, iar materialul se sifoneaza extraordinar de repede.
      V-am atasat si ceva poze cu ce am descris mai sus!

• AdrianAdr
      By AdrianAdr
      Pret 190lei -- Scurta-exterioara-cu-mesada-detasabila-complet-modular-barbati (noua)    Marime 46-II
      Pret  150lei -- Impermeabil pentru bărbati - uniformă de reprezentare  (nou)        Marime 46-II
      Pret 170lei  -- Scurta cu mesadă detasabilă si guler blană pentru bărbati (folosit 1 data la alegeri)  Marime 46-I
      Pret 50lei -- Pulover - nou - marime 46-II
    • CITADELA
      By CITADELA
      Caut uniforma de ceremonie (neagra), ofiter superior, masura 52 cu 1 sau 2...poate vreun coleg proaspat pensionar vrea sa scape de ea!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.