Jump to content
POLITISTI.ro

Inscriere concurs

Victor1

Recommended Posts

Buna ziua.Am si eu o nelamurire care incepe sa ma macine. Daca nu am luat BAC-ul acuma in sesiunea iunie-iulie mai pot sa ma inscriu anul asta  la politie?( scoala de pregatire a agentilor de frontiera).Intreb fiindca in sesiunea din august o sa dau proba de Bacalaureat in data de 28, si data limita de depunere a dosarului mi se pare ca este mai devreme.

Multumesc frumos.

• Downvote 1
  • Member

Nu stiu cum e inscrierea la scoala dar iti spun cum a fost la noi la academie.Data limita de depunere a dosarului era evident mai devreme de data bacalaureatului.La dosar am depus o simpla adeverinta care atesta ca sunt inscris in respectiva sesiune de bacalaureat,la examenul de admitere m-am prezentat cu o adeverinta care cuprinde notele obtinute la bacalaureat(banuiesc ca examenul de admitere este dupa sesiunea a2-a a bacului) iar diploma am depus-o cand am primit-o.Poti sa te interesezi prin un apel la Scoala sau la Inspectoratul Teritorial al Politiei de Frontiera unde iti vei depune dosarul.

Edited by BogdanAlx
  • Upvote 1
  • Downvote 1

M-am interesat de la un prieten care a dat si anul trecut la politie si a fost exact ca si cazul meu, trebuie doar sa scot de la secretariatul scolii o adeverinta care sa ateste ca sunt inscris in sesiunea din toamna.

Va multumesc frumos pentru raspunsuri!!

• Downvote 1