Jump to content
POLITISTI.ro

Inlocuire instalatie xenon cu halogene

adishor

Recommended Posts

Buna ziua,

Am cumparat masina cu tot cu instalatie de xenon aftermarket, iar anul asta, prima oara dupa 4 ani, am fost oprit si mi s-a zis ca trebuie schimbate becurile. Am hotarat sa ma conformez, dar m-am obisnuit cu lumina alba.

Credeti ca becurile de mai jos sunt acceptate?

RING XENON ULTIMA H7 12V 55W +120%

Sunt cu halogen, lumina alba, nu necesita ballast.

Astept raspunsuri, va multumesc!

Edited by adishor
Postează informaţiile necesare aici, nu mai posta link-uri.

Instalatia trebuie echipata DOAR cu elementele cu care a fost initial omologata.

Daca becurile sunt cumparate din magazin si conforme cu manualul vehiculului, le poti monta

Daca vrei in continuare xenon, iei legatura cu dealer-ul, dar cred ca te va costa peste €1,000

Yup, daca sunt omologate (vezi undeva o marca E intr-un cerculet), si scrie precum zici, "H7", nu ar trebui sa ai probleme, dar nu te astepta la minuni.

Oricum ceilalti soferi cu care te vei intalni, o sa-ti multumeasca indirect pentru faptul ca nu-i mai orbesti, :)

N-am avut probleme cu ceilalti soferi, decat la inceput, cand becurile bateau in sus, de cand le-am dat in jos, nu am primit niciun flash, nimic.

Faptul că n-ai primit flash-uri nu dovedește nimic. Sînt foarte mulți care te înjură, dar nu se mai obosesc să-ți dea flash-uri, pentru că-și dau seama că ți le-ar da degeaba.