Jump to content
POLITISTI.ro

Dany763

Discuţii şi întrebări referitoare la admitere 2015 - Academie şi scolile de poliţie

Recommended Posts

Dany763

Am citit,dar intrebam doar de juramant daca stie cineva :D presupun ca e dupa ceva timp dupa ce ajungem la scoala :D p.s Radule,suntem colegi,nu? :D

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Pe vremuri jurământul era undeva la o lună după ce începea şcoala (+/- o săptămână)

RaduBC

Am citit,dar intrebam doar de juramant daca stie cineva :D presupun ca e dupa ceva timp dupa ce ajungem la scoala :D p.s Radule,suntem colegi,nu? :D

da, de la ce ipj esti ?

Dany763

@Catalin,multumesc mult! Deci o sa am juramantul cam in noiembrie undeva la inceputul lunii.Radu,daca vrei ai informatii de contact la mine,nu vreau sa incarcam topicul asta cu astfel de informatii,ne auzim!

• Upvote 1

BNik

Știe cineva (in special cei care sunt anul 2 sau care au terminat recent la Vasile Lascar): se poate lua de la secretariat sau ni se dau cupoane/adeverinta pentru reducerea transportului cu trenul ? Cred ca ar fi foarte multi interesati sa afle lucrul acesta, poate nu toti dispunem de o masina. 

bimd

Jurământul se dupune după 6 săptămâni de la începerea anului. Așa rețin că ne-a spus nouă.

BGeorge

Revin maine cu mai multe poze si un videoclip :D

IMG-20150924-WA0005.jpg

IMG-20150924-WA0004.jpg

• Upvote 3

georgya

Foarte frumos! Felicitări pentru reușită, BGeorge:emo-yessir:

BGeorge

Multumesc!

Din pacate nu mai am pozele si videoclipurile :(

Ionutt

Ma poate ajuta cineva cu planul si ordinea lectiilor la romana si la engleza?

alex1986

Gasesti bibliografia pentru fiecare disciplina pe site-ul academiei.Mi se pare destul de simplu.Nu vad rostul intrebarii tale.

rukus123

Buna seara.E cineva care a dat anul acesta la Campina si a intrat sa imi spuna si mie din ce a invatat?Stiu ca e bibliografia pe site dar daca e cineva de anul acesta sa imi recomande ce sa comand sa nu dau banii aiurea...

Alex123

Îţi recomand să faci pregătire cu un profesor despre care ştii că a mai dus pe căile succesului si alţi elevi. Cât despre cărţi...multe conţin greşeli,vorbesc din experienţă.

• Downvote 1

Dany763

Cauta cartile cu teorie respectiv grile a le lui Alexandru Petricica,asa mi se pare ca se numeste autorul,m-au ajutat mult si nu doar pe mine.

AdrianAG

Vis-a-vis de locurile de la Scolile de Agenti si Academie, Ministerul Afacerilor Interne a postat pe pagina sa de facebook urmatoarele:

Vești bune pentru tinerii care vor să se înscrie la Academia de Poliție sau în școlile ‪#‎MAI‬ !

Cifra de școlarizare în instituțiile de învățământ ale #MAI a fost mărită până la capacitatea maximă. Astfel, 2.433 de locuri sunt disponibile anul acesta pentru tinerii care doresc să devină polițiști, pompieri, jandarmi sau polițiști de frontieră.

Celor interesați, le dorim mult succes la examene!

De asemenea, întreaga promoție din acest an a școlilor din #MAI va fi încadrată la termen! 1.455 de absolvenți vor deveni colegii noștri începând cu luna iulie a acestui an.

Le dorim mult succes în carieră!

Ghidul de recrutare și selecție a candidaților pentru programele universitare de licență și postliceale din instituțiile de învățământ care asigură formarea profesională a personalului necesar MAI, sesiunea 2016, va fi adus la cunoștință publică pe site-ul oficial www.mai.gov.ro, în cursul lunii martie.

Pana aflam ceva noutati, cel mai bine este sa ii ,,dam tare,, cu invatatul si antrenamentele.

• Upvote 1