Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
OviU

Restituire placute inmatriculare provizorii

Question

OviU

Buna ziua,

Din toamna/iarna, am 3 seturi de placute de inmatriculare provizorii expirate. Intrebarea mea este: le-as putea restitui Directiei Inmatriculari Auto, le vor primi, au ce face cu ele? Chiar la intamplare, la gunoi, nu le-as arunca. :)

O zi buna!

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
25tess

Poti sa mergi la ei. Au o foarfeca cu care poți sa tai plăcutele si astfel poți fi sigur ca vor ajunge la un centru de reciclare.

• Upvote 1

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Marius

Nu se mai restituie contravaloare numerelor provizorii de câţiva ani. Dacă vrei să le arunci, este bine să le distrugi înainte.

• 0
OviU

Nu era vorba de restituirea contravalorii, ci doar de un mod de a ma "scapa" de ele intrun mod sigur.......probabil voi merge pe varianta lui 25tess, sau le voi taia eu si duce la un centru de reciclare. Multumesc pentru raspunsuri!

• 0
Catalin

Dacă ai părinţi ori bunici la ţară, poţi să le tai pe jumătate şi să le dai unor vecini sau cunoscuţi ce folosesc atelaje pentru a le monta în partea din spate. În felul acesta vor fi mai vizibili pe timp de noapte.