Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
pyanystul

Ma ofer ca voluntar pentru politie

Question

pyanystul

Cineva interesat?

Multumesc.

• Downvote 2

Recommended Posts

• 0
Cezar

Daca nu pricep ceva, as putea totusi sa nu chicotesc? Chicotitul e si din batjocura, si din prostie...cum eu stau mai rau cu nuantele, as putea sa le incurc.

Cat priveste ce am vrut sa spun (da' ce naiba mi-o fi venit sa spun!?), intelege-ti orice vreti. De exemplu, ca voiam o insigna si sunt deceptionata ca n-am primit-o.

Eu nu chicoteam, dar daca nu am "intele-s", am folosit imaginatia

veti fi exemplul meu, de buna seama, de corecta folosire a limbii romane.

Cu pla... (prescurtarea de la "cu placere", sa nu te impinga necuratul in alta parte cu imaginatia)

Daca nu pricep ceva, as putea totusi sa nu chicotesc? Chicotitul e si din batjocura, si din prostie...cum eu stau mai rau cu nuantele, as putea sa le incurc.

Cat priveste ce am vrut sa spun (da' ce naiba mi-o fi venit sa spun!?), intelege-ti orice vreti. De exemplu, ca voiam o insigna si sunt deceptionata ca n-am primit-o.

Eu nu chicoteam, dar daca nu am "intele-s", am folosit imaginatia

veti fi exemplul meu, de buna seama, de corecta folosire a limbii romane.

Cu pla... (prescurtarea de la "cu placere", sa nu te impinga necuratul in alta parte cu imaginatia)

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
pyanystul

Va salut!

Revin si eu cu 2 intrebari, va rog.

M-am inscris de vre-o 2 saptamani ca politist voluntar la politia locala sector 2 (m-am dus, mi-au pus in brate un teanc de hartii...cu ce trebuie sa fac, obligatii...etc, un contract in 2 exemplare), dupa ce le-am depus, mi-sa spus ca o sa fiu sunat peste cateva zile, dupa ce o sa le duca sa le aprobe si sa le semneze, si o sa ma cheme sa imi dea un exemplar din cele 2, legitimatie..etc.De atunci au trecut aproximativ, 2 saptamani si nu m-a sunat nimeni.Intre timp am vazut ca se mai fac inscrieri de voluntari si la politia locala sector 6, si totodata am mai vorbit si cu o amica, care ar putea sa ma puna in legatura cu cineva de la politie pentru voluntariat.

Intrebarea mea este, in conditiile in care cei de la politia locala sector 2 nu mi-au dat nici un raspuns, ma pot inscrie la politia locala sector 6?si daca dupa ce ma accepta cei de la politia locala S6(imi elibereaza legitimatie, etc.), ma suna sa ma anunte ca si cei de la locala S2, ca mi-au aprobat contractul si mi-au eliberat legitimatia, ce fac?Am voie cu 2 legitimatii?Sau cum?

Multumesc!

• Downvote 12

• 0
razvan0209

Acesta este un site al polițiștilor nu al gardienilor publici.

• Upvote 8

• 0
Ionica111

Buna am 21 de ani sunt din Timișoara și vreau să devin voluntar al poliției

Ce ar trebui să fac?

• 0
Ionutz88

@Ionica111: sa cititi acest topic de la prima postare pana la postarea dumneavoastra, iar astfel veti afla tot ce va intereseaza (nu sunt ironic).