Jump to content
POLITISTI.ro

HoriaC

Examen oftalmologic

Postare recomandată

HoriaC

Salut, am cautat pe mai multe site-uri informatii referitoare la cerintele pentru admitere dar nu am gasit nici-o informatie despre examenul oftalmologic.. daca am probleme de vedere pot participa la concurs? pot sa port ochelari?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Sache

Cel mai bine ar fi sa mergi la Centrul medical al MAI din judetul tau, iar cei de acolo iti vor raspunde la intrebarile tale. Aceste centre se ocupa de examenele medicale in vederea participarii la concursurile de admitere in cadrul unitatilor de invatamant ale MAI.

Link către postare
HoriaC

Din cunostinta dvs se poate intra chiar si cu probleme de vedere?

Link către postare
Sache

Nu!

Nu te gandi sa "fentezi" sistemul, pentru ca nu ai cum!

Link către postare
HoriaC

Nici nu intentionez sa fac acest lucru, tocmai de aceea am deschis acest topic, pentru a ma documenta.

Link către postare
Sache

Sper ca te-ai documentat destul in aceasta privinta.

Link către postare
HoriaC

Am gasit intr-un topic cum ca daca am dioptriile pana in -/+ 3 pot sa intru, este adevarat? 

Link către postare
BGeorge

Din cate stiu daca ai pana in -/+ 3 se accepta. Cel mai bine te vor lamuri cei de la centrul medical MAI din judetul tau.

Modificat de BGeorge

Link către postare
NeaguB

Salutari, as avea si eu o intrebare legata de examinarea oftalmologica. Am fost de curand la o consultatie oftalmologica si am la ochiul stang -2.5 si la dreptul -0.5 dioptriile. Mai are rost sa incerc sa ma inscriu la admiterea de la Campina sau nu ? Am vazut in baremul medical ca dipotriile nu trebuie sa fie mai mari de +-3, dar nu stiu daca suma lor sa fie +-3 sau doar pentru fiecare ochi in parte.

Link către postare
iav

Du-te la Centrul Medical din județul tău şi întreabă. S-a dus de mult vremea când polițistul era şi moaşă comunală. 

Link către postare
chesterb

Nu o să ai probleme. O să fie nevoie să faci câteva investigații medicale în plus față de ceilalți. Fratele meu a avut -2.75 și -1.50 și nu a avut probleme la admitere. Între timp s-a operat și a scăpat de ochelari, ceea ce iți recomand și ție. 

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.