Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
RoxanaMada

Master Academia de politie

Întrebare

RoxanaMada

Buna ziua! As fi interesata sa urmez un master la ADP. vreau sa precizez ca anul asta voi termina facultatea de drept din cadrul univ. Titu Miorescu din Bucuresti. Doresc sa stiu daca dupa terminarea masterului as putea sa ma angajez la DGA.

• Displace 5

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

16 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 1
Marius

Se pot urma anumite cursuri de master de către personal din afara sistemului, obligatoriu cu diplomă de licenţă, dar numai pe locuri cu taxă. Aceste cursuri de master au menţiunea "accesibil şi candidaţilor din exterior".
Te poţi înscrie doar la unul din masteratele JURIDICE organizate de Academia de Poliţie. Masteratele PROFESIONALE pot fi urmate doar de către lucratorii M.A.I. sau cei ce lucrează în sistemul naţional de ordine şi siguranţă publică, nu pot fi urmate de civili.
Dar trebuie să ştii că NU se asigură loc de muncă după absolvirea unui curs de masterat organizat de Academie şi nici nu te poţi angaja în sistem.

PS: Ţine mine că în limba română orice titlu începe cu literă mare (majusculă).

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
viobra

Wow, nu ai lucrat o zi in sistem si vrei ca dupa ce faci un master sa lucrezi la DGA. Hai ca esti simpatica...

Cine te recomanda? Sper ca nu "una suta lei" :) .

Modificat de viobra

Link către postare
  • 0
RoxanaMada

Va multumesc frumos! Ce sa fac visez si eu. Regret enorm ca nu am dat la ADP. Am crezut ca poate am o sansa daca fac un master. Fac arte martiale stiu sa trag cu arma , mi-am gresit cariera

• Apreciez 2
  • Displace 7

Link către postare
  • 0
povi

Nici o data nu e prea tarziu, doar daca ai depasit varsta!

Link către postare
  • 0
Alinutza

Salutare! M-am gandit sa nu deschid un topic nou și sa postez aici. 

Intenționez sa urmez un masterat în Criminalistica și m-am gândit ca cel de la Academia de Politie e cel mai indicat. Urmează cineva un masterat la academie? Am văzut ca pe site-ul academiei nu sunt actualizate în informațiile referitoare la admiterea la masterat. Stiti cum se face admiterea?  Pe site apare test grila, dar un coleg mi-a spus ca acum 2 ani a fost admis prin examen oral.  

Link către postare
  • 0
BogdanAlx

Informatiile de pe site sunt cele reale.Daca vrei sa afli sigur, ma interesez aici zilele astea și revin cu un raspuns

• Apreciez 2

Link către postare
  • 0
Alinutza
Publicat (modificat)

Am văzut ca sunt neactualizate.  Metodologia de admitere e din 2014.

http://www.academiadepolitie.ro/masterate.html

As vrea sa aflu mai multe. Mulțumesc! ☺ 

Modificat de Alinutza

Link către postare
  • 0
BogdanAlx

Am discutat cu cineva Din cadrul departamentului de master. Examenul într-adevăr e scris. Dacă ai și alte nelămuriri întreabă si încerc să îți răspund. 

• Apreciez 1

Link către postare
  • 0
Alinutza

Mulțumesc!  O sa îi sun eu sa aflu mai multe,  deși cred ca e devreme pentru informații legate de masterat. Am văzut ca au o bibliografie stufoasa și as vrea sa fac rost de cât mai multe carti. 

Link către postare
  • 0
BogdanAlx

Cel mai bine.Succes !:emo-yessir:

• Apreciez 1

Link către postare
  • 0
Alinutza

Mulțumesc! 👮

• Apreciez 1

Link către postare
  • 0
Alinutza

Bună! Tot eu ☺

As vrea sa candidez pentru masterat la academie  și am ales "Cercetări criminalistice aplicate", întrucât de puțin timp m-am mutat la Serviciul Criminalistic și consider ca mi-ar folosi. Problema mea este ca am luat decizia cam târziu și mi-am dat seama ca nu am nicio carte din cele din bibliografie. Presupun ca majoritatea sunt ale profesorilor de la academie.  Aveți idee cum pot sa fac sa fac rost de ele, sa le cumpăr sau în format electronic?  

Am atașat fișierul pentru bibliografie  - pag. 12

Mulțumesc! ☺ 

OFERTA Educationala master.pdf

Link către postare
  • 0
BogdanAlx

Te pot sfatui unde sa gasesti 2 dintre ele.Ma refer la ce tine de Tehnica.Da-mi un pm

• Apreciez 1

Link către postare
  • 0
Alexg12

Buna seara, momentan sunt student la Politehnica Bucuresti, Faculatatea de Electronica Telecomunicatii Si Tehnologia Informatiei, as dori sa stiu daca dupa terminarea studiilor de licenta pot urma studiul de masterat in cadrul Facultatii de Pompieri.

Link către postare
  • 0
BGeorge

Ca civil, și în funție de oferta educațională, poți urma în cadrul Academiei de Poliție - Facultatea de Pompieri doar programul de master „Ingineria Securității la Incendiu”.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.