Jump to content
POLITISTI.ro
AlexChirila

Incadrare directa 2015?

Recommended Posts

AlexChirila

Va salut am si eu cateva scurte intrebari legate de admiterea din 2015.

1. Legat de media la purtare cum este calculul ? 

- se aduna mediile din toti anii de studiu din timpul liceului si cand imparti trebuie sa fie minim 8

sau

- nu trebuie sa fie mai jos de 8 

2. Daca am un tatuaj care nu este deloc vizibil daca as avea uniforma este vreun impediment ?

3. As avea probleme la vizita medicala daca am avut o operatie la piciorul stang, am avut niste surubele acolo le-am scos de vreo 3 ani, pot sa alerg nu ma deranjeaza deloc la efort , doar ca am semnul la glezna .

4. Media la bacalaureat este 6 si 11 este ok ?

5. Am inteles ca dosarele se depun in Ianuarie stiti daca este adevarata informatia ?

6. Cica anul asta sar putea sa fie angajari directe in anumite judete unde nu au candidati si cei care au deja dosarele depuse au prioritate !!!

• Downvote 4

BGeorge

1. Prima varianta.

2. Nu cred ca vei avea probleme.

3. Daca medicul o sa observe cicatricea s-ar putea sa te intrebe si sa duci niste documente, dar nu vei avea probleme daca spui ca il poti folosi normal.

4. Media de la bacalaureat conteaza doar daca se ajunge la departajare.

5. M-ai intai se vor anunta locurile disponibile, asta prin Aprilie, si cel mai probabil de la inceputul lunii Mai vor incepe inscrierile

6. Anul asta sigur nu si nici anul viitor nu cred.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Marius

Din fericire, în prezent NU se mai fac încadrări directe.

Dacă vrei să fii poliţist/ă, pune mâna pe carte şi susţine examenul de admitere în una dintre instituţiile de învăţământ pentru formarea poliţiştilor.

Răspunsuri la întrebările celelalte le găseşti pe forum. Acest topic se închide.

• Upvote 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• Catalin
      By Catalin
      Găsiţi aici subiectele (testele) de la concursurile ce au avut loc în martie 2018.
      Este vorba de o arhivă zipp, în care veţi găsi atât testele cât şi grilele de corectare, în format pdf.

IMPORTANT!
      Pot descărca fişierul doar cei ce au un cont de membru confirmat ca aparţinând unui poliţist.
      De asemenea, nu distribuiţi aceste fişiere pe internet (reţelele de socializare, altor persoane, etc), ele sunt destinate doar membrilor poliţişti ai acestui forum.
    • andreeam
      By andreeam
      Buna,
      Am un tatuaj pe picior, intr-o zona vizibila doar in fusta sau pantaloni scurti.
      Doresc sa stiu daca sunt acceptate persoanele cu tatuaje in politie? Pot intra la examenul de admitere daca am tatuaje?
    • georgiana
      By georgiana
      Buna tuturor...as dori sa stiu daca se mai fac angajari in politie din sursa externa...imi doresc sa intru in politie, insa se pun cam putine locuri in ultima vreme la academie si la scolile de subofiteri...eu sunt anul 4 la drept...ce ma sfatuiti sa fac mai departe...?....astept raspunsuri serioase..multumesc frumos...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.