Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Accident cu victime in sens giratoriu

adrian31
 Share

Question

Buna ziua,

am avut un accident in orasul Urziceni, din cauza neacordarii de prioritate in sens giratoriu.

in urma accidentul una din persoanele celeilate masini a mers la spital cu o alta masina,insa nu stiu daca a ramas sau nu in spital.

Eu nu sunt din Urziceni,sunt dintr-un oras situat la vreo 300 de km.in urma inpactului am fost foarte speriat si nu am mai gandit limpede.

1-cam cat o sa dureze pana imi aflu sentinta?

2-cum pot sa aflu daca persoana respectiva a ramas in spital?

3-inca nu am dat declaratia la politie si nu imi dau seama exact cum sa intamplat accidentul cum trebuie sa procedez?

4- si cam care ar fi amenda sau costurile acestui incident?

Va multumesc, si astept un raspuns urgent pentru ca sunt disperat!!

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

1-cam cat o sa dureze pana imi aflu sentinta?

Nu avem de unde să ştim, suntem poliţişti, NU suntem prezicători, ghicitori ori profeţi.

2-cum pot sa aflu daca persoana respectiva a ramas in spital?

Megi la spital şi te interesezi, ori mergi la poliţie şi discuţi cu poliţistul care instrumentează dosarul respectiv.

3-inca nu am dat declaratia la politie si nu imi dau seama exact cum sa intamplat accidentul cum trebuie sa procedez?

Faci eforturi să-ţi aminteşti şi spui adevărul, aşa trebuie să procedezi. Stai liniştit, nu-ţi face probleme, vei fi chemat la poliţie şi vei fi audiat cu privire la împrejurările în care s-a produs accidentul.

4- si cam care ar fi amenda sau costurile acestui incident?

La fel ca în cazul primei întrebări, nu avem noi de unde să ştim. Astfel de informaţii le poţi obţine numai de la poliţistul care soluţionează accidentul.

• Upvote 1

• 0

Multumesc.

dupa cum am specificat nu pot face prea multe drumuri pana la Urziceni.sunt din judetul Neamt si acum am ramas si fara masina.vroiam sa stiu mai ales daca pot intr-un alt mod sa verific daca acea persoana mai e in spital

• 0

A fost un echipaj de politie, mi-a retinut permisul (dovada 15 zile),am suflat in alcool test( mi-a iesit 0) si am dat probele de sange.astazi a fost facuta verificarea la masina.Aceasta este intr-un service cu care are contract politia pentru efectuarea verificarii.Cam atat stiu!!mi-am asumat vina, nu am vazut masina careia trebuia sa ii dau prioritate.Dupa accident a plecat la spital un pasager din cealalta masina.in rest nu mai stiu nimic.acum astept sa ma sune de la politia din Urziceni,sa dau declaratie.Pe dovada scrie :accident rutier soldat cu ranire usoara a unui pasager.

cam atat stiu!!

Vroiam sa ma asigur ca acea persoana nu a stat sau a stat in spital ca ulterior sa nu fiu dat in judecata de accesta

Mai am de adaugat ca dupa accident au aparut vreo 6 masini,pe langa politie, cu rude sau prieteni a celui inplicat.acestia imi cereau 2000 de euro pentru a ne intelege amiabil.Tin sa mentionez ca celalalt conducator auto si pasagerii acestia erau de etnie rroma