Jump to content
POLITISTI.ro

claudlu

Academia de Politie - Probe sportive

Recommended Posts

Bogdanel

asta am auzit si eu..dar vreau sa comand una si nu stiu sigur.pe net sunt mai multe tipuri.

Sfatul meu: caută o minge din aia la 10 lei care e spartă, taie puţin cât să o poţi umple cu nisip şi asta e tot.

Eu aşa am făcut şi mi-a fost foarte utilă mingea, nu am dat bani pe prostii.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Aditsu

Fiecare cu parera lui,dar eu totusi consider ca daca te duci la probe te duci sa iei maximum,nu minimum de puncte,asta inseamna ca nu esti facut pentru asa ceva,nici nu ai ce cauta acolo (vb la modul general)

JohnCmr

Am si eu o nelamurire: arunc 6,70-6,80 m cu o minge medicinala de CINCI kg,nu patru. Si am exersat doar azi la antrenament. Arunc din stand departat anterior, cu piciorul stang in fata. Ceea ce nu stiu este daca am voie sa ridic piciorul din spate,cel din fata ramanand in permanenta in contact cu solul. So, ma poate lamuri cineva? :)

Multumesc anticipat!

Edited by JohnCmr

Alex87

Ai voie sa-l ridici pe cel din spate dar sa nu depasesti linia ce delimiteaza spatiul. Atat timp cat piciorul din spate vine langa cel din fata, lovitura este corecta.

JohnCmr

Multumesc foarte frumos :) mi-ai dat o veste buna.

Alex87

Spor la antrenament.

Aditsu

A primit cineva rezultatele la psihologic?Sau macar stie cineva cand vor veni acestea?

• Upvote 1
  • Downvote 1

MariusAcademy

Man , in Teleorman au fost anuntate ; eu trecand . Du-te la Ipj si intreaba , pentru ca nici eu nu am fost . Faci un drum si iti zic ei . :) Bafta !!!

Aditsu

Ms frumos!Ma voi duce sa intreb.Initial a ramas sa ma sune ei si sa ma anunte...

Madalin

Daca nu te-au sunat pana acum inseamna ca e de bine.

Robertuts

Am si eu o intrebare legata de proba de rezistenta..Pentru o hidratare buna,trebuie sa bem apa cu 10-20 de minute inainte si de mancat cu cateva ore inainte? Intreb asta pentru ca sigur o sa fie caldura si poate unii din voi mai stiti cum sta treaba..

Cristi

Vă recomand să mâncați ușor în dimineața respectivă, să mâncați o jumătate de ciocolată cu 30 de minute înainte de probă și să stoarceți niște lămâi, iar cu sucul rezultat să faceți gargară cu câteva minute înainte de începerea probei, ajută foarte mult la hidratarea gâtului și evitarea unei senzații de uscat. În rest, odihniți-vă bine în noaptea de dinainte. Baftă!

Alex87

Si multa apa bauta inainte de proba.

Eu cand am dat proba la sport am prins o zi cu +30 de grade si ne-au tinut in soare foarte mult timp si eram terminati. Oricum probele la sport nu sunt deloc complicate. Putina pregatire si n-ai nicio problema.

Iti recomand sa te hidratezi cat poti pentru ca iti vor da voie sa te duci la toaleta in caz ca ai probleme.

Aditsu

Se apropie ziua cea mare!Pregatiti?

JustMeAlex

Succes  ! Noi mai avem de asteptam pana in septembrie :D

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.