Jump to content
POLITISTI.ro

Academia de Politie - Probe sportive

Recommended Posts

• Membru
Bogdanel

asta am auzit si eu..dar vreau sa comand una si nu stiu sigur.pe net sunt mai multe tipuri.

Sfatul meu: caută o minge din aia la 10 lei care e spartă, taie puţin cât să o poţi umple cu nisip şi asta e tot.

Eu aşa am făcut şi mi-a fost foarte utilă mingea, nu am dat bani pe prostii.

• Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Aditsu

17

• Antoniev

13

• Stalin

11

• Alex87

11

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sunt 2 ture si 1/2... Dupa 1 tura si 1/2 iti anunta timpul pentru forcingul final.. Si fie vorba intre noi,pista de la Academie nu are 1 km ..are mai putin cu vreo 50 m...ceea ce la rezistenta

Si eu am auzit de tractiuni + saritura in lungime + un traseu aplicativ (Doamne Fereste) sa speram ca in curand se va afisa pe site metodologia.

Cumpără-ţi un tigru. Glumeam, ia legătura cu un antrenor sau profesor de sport. Spor şi baftă multă.

Fiecare cu parera lui,dar eu totusi consider ca daca te duci la probe te duci sa iei maximum,nu minimum de puncte,asta inseamna ca nu esti facut pentru asa ceva,nici nu ai ce cauta acolo (vb la modul general)

• 2 weeks later...

Am si eu o nelamurire: arunc 6,70-6,80 m cu o minge medicinala de CINCI kg,nu patru. Si am exersat doar azi la antrenament. Arunc din stand departat anterior, cu piciorul stang in fata. Ceea ce nu stiu este daca am voie sa ridic piciorul din spate,cel din fata ramanand in permanenta in contact cu solul. So, ma poate lamuri cineva? :)

Multumesc anticipat!

Edited by JohnCmr
  • Membru

Ai voie sa-l ridici pe cel din spate dar sa nu depasesti linia ce delimiteaza spatiul. Atat timp cat piciorul din spate vine langa cel din fata, lovitura este corecta.

MariusAcademy

Man , in Teleorman au fost anuntate ; eu trecand . Du-te la Ipj si intreaba , pentru ca nici eu nu am fost . Faci un drum si iti zic ei . :) Bafta !!!

Robertuts

Am si eu o intrebare legata de proba de rezistenta..Pentru o hidratare buna,trebuie sa bem apa cu 10-20 de minute inainte si de mancat cu cateva ore inainte? Intreb asta pentru ca sigur o sa fie caldura si poate unii din voi mai stiti cum sta treaba..

• Moderator
Cristi

Vă recomand să mâncați ușor în dimineața respectivă, să mâncați o jumătate de ciocolată cu 30 de minute înainte de probă și să stoarceți niște lămâi, iar cu sucul rezultat să faceți gargară cu câteva minute înainte de începerea probei, ajută foarte mult la hidratarea gâtului și evitarea unei senzații de uscat. În rest, odihniți-vă bine în noaptea de dinainte. Baftă!

• Membru

Si multa apa bauta inainte de proba.

Eu cand am dat proba la sport am prins o zi cu +30 de grade si ne-au tinut in soare foarte mult timp si eram terminati. Oricum probele la sport nu sunt deloc complicate. Putina pregatire si n-ai nicio problema.

Iti recomand sa te hidratezi cat poti pentru ca iti vor da voie sa te duci la toaleta in caz ca ai probleme.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.