Jump to content
POLITISTI.ro
claudlu

Academia de Politie - Probe sportive

Recommended Posts

BGeorge

Eu asa am inceput, pe parcurs poate mari gradul de dificultate. Poate sta cu picioarele suspendate, cu mainile apropiate, cu bataie din palme, la paralele etc.

Daniel94

bune sfaturi, va multumesc.

Aditsu

Imi poate spune cineva baremele la noile probe sportive va rog?

Daniel94

intra si tu pe site-ul politiei romane, le gasesti la recrutare personal

Aditsu

Multumesc frumos!

Daniel94

am fost si eu astazi la ipj d care apartin si am luat dosarul cu toate actele, mai ramane sa-l completez si apoi sa aflu datele cand se vor sustine psihologicul

Antoniev

De unde esti? A trebuit sa duci ceva acte cand ai fost la IPJ? Sau doar ai luat dosarul de acolo?

masterboy123

iti trebuie doar buletinul

Daniel94

da' doar buletinul, sunt din olt, iti mai trebuie copii legalizate dupa c.i si certificatul de naştere, da' pe acestea le faci la notar si apoi le pui la dosar...

Antoniev

Ok, multumesc. Cred ca maine o sa merg si eu la IPJ in Ploiesti.

DenisUnder

Salut . Maine vreau sa merg si eu la IPJ Namt sa ma inscriu, ce trebuie sa am la mine inafara de buletin. Trebuie sa scot cererea de inscriere de acasa ?sau ma prezint doar cu buletinul si atat ?

masterboy123

te duci cu buletinul si te inscrii, adica te apuci si completezi pe foile lor sunt tipizate, si iti dau ei o lista cu ce trebuie sa contine dosarul

pana la urma voi stiti ceva de probe? mi-au zis ca raman astea noi tractiuni si sarituri

Antoniev

Pentru Academie am inteles ca raman cele publicate pe site-urile IPJ. In ceea ce priveste cel putin scoala de la Campina, am vazut ca s-au "razgandit", iar acum sunt afisate probele de anul trecut, cu viteza, aruncarea mingei medicinale si rezistenta.

MariusAcademy

Lasa ca e bine . Multumesc pentru informatie , desi acum se pot schimba imediat...nu prea mai am incredere in nimic ...

• Downvote 1

Stalin

Cam asa se executa o tractiune corecta?

140.jpg

Antoniev

Depinde cum faci priza. Insa imaginea respectiva ilustreaza foarte bine.

Aditsu

Deci probele s-au schimbat din nou.S-au scos tractiunile si saritura in lungime de pe loc,si s-a bagat aruncarea mingii medicinale!Pe scurt s-a revenit la vechile probe : aruncarea mingii medicinale,viteza 50 m si rezistenta 1000 m!

cristypuff

Parca erau putin mai usoare celelalte....

• Downvote 1

Robertuts

am si eu o intrebare,mingea medicinala de 4 kg este din silicon si umpluta cu lichid sau cum ? puteti sa lasati un link ? multumesc.

RPG

E din silicon, ceva mai mica decat alea clasice cu nisip sau ce sunt.

Robertuts

asta am auzit si eu..dar vreau sa comand una si nu stiu sigur.pe net sunt mai multe tipuri.

Aditsu

Crezi tu ca erau mai usoare celelalte?Pentru nota 10 ar fi trebuit sa faci 16 tractiuni,sa sari 2,60m la saritura in lungime,pe cand aici nu trebuie decat sa arunci o minge medicinala,ca restul le faci,deci celelalte erau mai usoare zici?

Antoniev

Parerea mea: cu cat mai diverse probele sportive, cu atat mai bine. De asemenea, si gradul de dificultate este de preferabil sa fie mai ridicat. Astfel se separa lenesii de cei care au muncit sa obtina conditia fizica.

military

Crezi tu ca erau mai usoare celelalte?Pentru nota 10 ar fi trebuit sa faci 16 tractiuni,sa sari 2,60m la saritura in lungime,pe cand aici nu trebuie decat sa arunci o minge medicinala,ca restul le faci,deci celelalte erau mai usoare zici?

Nu trebuia sa faci probele de 10 ca sa treci.Trebuia sa media acestora minim 6.Si eu cred ca probele anterioare erau intr-un fel mai usoare.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.