Jump to content
POLITISTI.ro

claudlu

Academia de Politie - Probe sportive

Recommended Posts

Robertuts

salut..puteti sa ma sfatuiti si pe mine ce exercitii sa fac pentru aruncarea cu mingea medicinala ? Am inceput sa merg la sala,ce sa lucrez ? biceps,triceps,piept ? la ce aparate ? Multumesc!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ben

ce exercitii sa fac pentru aruncarea cu mingea medicinala ?

Sa arunci cu mingea medicinala.

• Upvote 1

Antoniev

salut..puteti sa ma sfatuiti si pe mine ce exercitii sa fac pentru aruncarea cu mingea medicinala ? Am inceput sa merg la sala,ce sa lucrez ? biceps,triceps,piept ? la ce aparate ? Multumesc!

Tractiuni

TutaDumitruAlexandru

Referitor la probe : La 50 m ai voie cu incaltari speciale ?(adidasi cu , cuie )

:La 1000 m aceiasi intrebare ca la 50 m si inca ceva , eu fac ciclism si rezist foarte multi km pe bicicleta dar la alergat imi e cam teama. Care este limita de timp la 1000 m ?

: Mingea medicinala cate kg are ?

military

Parca am citit un document de pe site-ul academiei de politie care spune ca nu este voie la proba sportiva cu crampoane sau incaltaminte asemanatoare.De fapt,sunt sigur de treaba asta.

La 1000 m trebuie sa scoti max 3:45.

Mingea medicinala are 4 kg.

Edited by military

Alex87

Nu ai voie cu incaltaminte cu crampoane! Iti spun cu siguranta lucrul acesta.

Antoniev

Legat de incaltaminte, o pereche precum cei din poze se admite?

dnlKJji.jpgge3ukKg.jpg

Edited by Antoniev

Daniel24

eu am concurat si la academie si la campina cu modelul asemanator,am si intrebat la fata locului pe cei din comisia de examinare,mi-au zis ca nu e problema daca porti asa model :)

Edited by Daniel24

Catalin

Doar şireturile trebuie neapărat să fie roz cu picăţele verzi ... dă mai mişto :lol:

Ben

Acelea nu sunt incaltaminte cu crampoane. Fotbalistii stiu de ce :)

• Upvote 1

Myhay

Salut,

Docamdata sunt mic,insa si eu visez sa ajung la Academia De Politisti,adevarat din cauza salariilor insa si din faptul ca mi-ar placea.

As vrea sa stiu,daca si la Peritenciare sunt aceleasi probe sportive,eu sunt inca in clasa a 8-a,am 1,70 si 68 de kg,nu pot spune ca sunt gras adica am totul potrivit... insa sunt cam lenes in privinta alergatului,scot 50 de m in 7,8 sau chiar in 8 secunde,de vr-o 2 luni am inceput si sa fac sala.

Infine nu prea conteaza asta.Ma intereseaza daca si la Peritenciare sunt aceleasi probe sportive,multumesc!:D

military

Și la penitenciare sunt aceleași probe sportive.

Din câte știu eu,salariile in poliție nu sunt foarte mari,deci daca mergi din cauza asta ar trebui să știi acest lucru.

Trebuie să lucrezi foarte mult la viteză.

PS. Îi mai bine să spui Academia de Poliție.Sună altfel. :)

Mult succes.

Edited by military

Antoniev

Doar şireturile trebuie neapărat să fie roz cu picăţele verzi ... dă mai mişto :lol:

Eu am doar mov :( Chiar sa nu fiu primit din cauza asta?

Acelea nu sunt incaltaminte cu crampoane. Fotbalistii stiu de ce :)

Am jucat fotbal, stiu cum arata (si cum se simt :unsure:) crampoanele adevarate. Totusi, ma gandeam ca ar fi mai bine sa fiu sigur.

Daniel24
:)) antoniev,nu ai priceput ironia culorilor? :)) sunt buni modelul de adidasi pe care i-ai postat.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Antoniev

Cred ca tu nu ai prins sarcasmul meu :) Oricum, m-am lamurit. Spor la alergat si invatat.

Edited by Antoniev
  • Upvote 2

Myhay

military da ai dreptate dar totusi si un 20 de milioane sunt bani,in deosebire de ospatar sau alte chestii de genu ...

Ok si multumesc de raspuns

• Upvote 1
  • Downvote 3

Robertuts

Salut.As vrea si eu sa stiu,ce muschi mai exact trebuie dezvoltati pentru aruncarea cu mingea medicinala ? pieptul ? bratele ? umerii ?

Inca ceva,am purtat o discutie cu antrenorul de la sala de sport si mi-a spus sa nu iau proteine pentru ca se iau doar pentru mentinerea muschilor,in cazul meu lucrez la acestia.Despre creatina,a zis ca nu-mi recomanda sa iau.In schimb,mi-a recomandat ca pentru dezvoltare si luare in greutate sa iau Redis Mass Forte - Serious Mass.A zis ca acesta are carbohidrati si este ceea ce imi trebuie.Ce ma sfatuiti ? Am mai gasit pe net Optimen- Optimum Nutrition, Adam-NowFoods, Mega 2-Vitalabs,Animal Pak.Despre acestea ce spuneti ? Sau daca mi-ati putea recomanda altceva pentru luare in greutate,dezvoltare.Multumesc.

military

Cel mai simplu exercitiu pentru a arunca mingea medicinală este .... aruncarea mingii medicinale :lol: .Trebuie sa exersezi cât mai mult.Eu așa am facut cand am dat la Academie.Nu am căutat sa-mi dezvolt nu știu ce muschi sau altceva.Doar am exersat zilnic si in doua săptămâni am atins baremul.

Pentru luarea in greutate am mancat in jur de un gratar pe zi.In 3 saptamani am pus 7kg.Nu am luat tot ce ai scris mai sus fiindca sincer nu prea am incredere in lucruri de genul acesta.

Dar până la urmă ... fiecare vede diferit lucrurile acestea.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Robertuts

Hmm...ce presupune in jur de un gratar pe zi ? :D

military

Cam cât poți să mănânci la o masă de prânz... vreo 2,3 pulpe de pui la gratar plus o ceafă. :lol:

StefanV

Ca fost consumator de tot felul de suplimente ieftine cat si scumpe iti zic ca nu merita sa arunci banii. Pune mana si iti cumpara mancare,ai grija cum o prepari ( cere ajutorul mamei,surorii,iubitei). Nu baga suplimente care te vor stoarce de bani, un complex de vitamine este suficient. Antrenamentul si odihna sunt 80% daca vrei conditie fizica. Suplimentele vor avea efect atat timp cat vei continua sa le administrezi tot timpul si sunt bune pentru un boost la inceput. Parerea mea este sa iti cumperi de la Redis acele batoane proteice sa iti suplimentezi alimentatia, sunt ieftine si bune.

• Downvote 1

Robertuts

Imi explica si mie cineva tehnica de aruncare pt mingea medicinala ? Eu am una maro din piele de 4 kg.Cum se tine ? de partile pe unde vin cusaturile sau de acei "nasturi" unde se imbina cusaturile ? Si sa stau cu ambele picioare la egalitate sau sa stau cu unul in fata si unul in spate ? Multumesc!

eduard94

Imi explica si mie cineva tehnica de aruncare pt mingea medicinala ? Eu am una maro din piele de 4 kg.Cum se tine ? de partile pe unde vin cusaturile sau de acei "nasturi" unde se imbina cusaturile ? Si sa stau cu ambele picioare la egalitate sau sa stau cu unul in fata si unul in spate ? Multumesc!

de unde iti e tie mai comod tine-o important e sa arunci cat trebuie

Salut.As vrea si eu sa stiu,ce muschi mai exact trebuie dezvoltati pentru aruncarea cu mingea medicinala ? pieptul ? bratele ? umerii ?

Inca ceva,am purtat o discutie cu antrenorul de la sala de sport si mi-a spus sa nu iau proteine pentru ca se iau doar pentru mentinerea muschilor,in cazul meu lucrez la acestia.Despre creatina,a zis ca nu-mi recomanda sa iau.In schimb,mi-a recomandat ca pentru dezvoltare si luare in greutate sa iau Redis Mass Forte - Serious Mass.A zis ca acesta are carbohidrati si este ceea ce imi trebuie.Ce ma sfatuiti ? Am mai gasit pe net Optimen- Optimum Nutrition, Adam-NowFoods, Mega 2-Vitalabs,Animal Pak.Despre acestea ce spuneti ? Sau daca mi-ati putea recomanda altceva pentru luare in greutate,dezvoltare.Multumesc.

Fa tractiuni,dezvolta muschii spatelui,tricepsul umerii si arunca cat mai mult cu mingea medicinala.

In legatura cu proteinele daca neaparat vrei sa iei si daca ai buget cumpara-ti Animal Pack daca nu poti opta pentru Creatina,dar nu se stie cum va reactiona corpul tau asa ca iti recomand sa nu iei nimic si sa te antrenezi natural pentru ca daca muncesti suficient vor aparea rezultatele si fara proteine.

Edited by eduard94
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Alex87

Poti sta cu picioarele in acelasi plan sau cu ele departate. Important este sa nu te desprinzi cu ele de pe sol sau sa treci cu un picior peste linia demarcanta.

Aditsu

salut baieti!cum merge pregatirea?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.