Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Accident rutier cu pagube materiale

Odessa
 Share

Question

Buna ziua.Azi dimineata la 06:30 mergeam spre servici.Pe o strada cu sens unic, o singura banda, cineva a lasat parcata o masina.Nu stiam pentru cat timp pentru ca in zona sunt camine studentesti si mai sunt care lasa masinile parcate aiurea, asa ca am incercat sa trec printre masina si gard dar l-am agatat.A venit dupa 1 minut si i-am spus sa mute el masina pentru ca daca o mutam pe a mea le avariam mai tare pe amandoua.Ne-am certat 2 minute, mai mult cu pasagerul decat cu soferul.Mi-a cerut asigurarea, i-am spus ca nu o va vedea si ca sun la politie si le transmit ca nu ne intelegem pe cale amiabila.Ceilalti soferi mi-au luat partea si cei 2 au spus las-o asa, s-au urcat in masina si au plecat.Am fost la rutiera dar nu am vrut sa declar accidentul pentru ca nu am pagube mari la masina si nici nu vreau sa-l las fara permis.Doar zgarieturi , tabla nu e indoiata deloc.masina lui nu stiu ce pagube avea pentru ca era intuneric si ploua.Problema e ca daca merge el sa declare accidentul raman eu fara permis.As puteam castig in instanta tinand cont ca a lasat masina pe mijlocul strazii sau e vina mea ca am incercat sa trec?

Edited by Odessa

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Daca declara soferul celuilalt autoturism accidentul imi da mie fuga de la locul accidentului si imi suspenda permisul.Noi ne-am inteles verbal dar nu pot fi sigur ca se tine de cuvant.

Daca declara soferul celuilalt autoturism accidentul imi da mie fuga de la locul accidentului si imi suspenda permisul.Noi ne-am inteles verbal dar nu pot fi sigur ca se tine de cuvant.

• 0

Pai asta am intrebat.Daca declara el accidentul si imi ia permisul, pot castiga in instanta tinand cont de circumstantele accidentului?

Pai asta am intrebat.Daca declara el accidentul si imi ia permisul, pot castiga in instanta tinand cont de circumstantele accidentului?

• 0

trebuie sa mergi la politie sa declari accidentul, sau sa inchei amiabila urgent cu el.

sfatul meu e sa inchei amiabila pt ca daca el era parcat nergulamentar atunci asiguratorul nu ii va despagubi toata valoarea daunei si va trebui sa suporte el un procent, nu stiu exact cat este, este mentionat pe formularul de amiabila.

daca nu ai nici o data de contact al celuilalt sofer pt a incheia amiabila, mergi urgent la politie in termenul prevazut de lege.

• 0

Salut,saptamana trecuta am fost implicat intr-un accident rutier,la iesire dintr-o statie Peco m-am angajat sa virez dreapta ,tot din peco iese un tir care se angajeaza sa faca dreapta acesta din urma ia viraj dreapta si ma loveste cu semiremorca in partea stanga fata, aripa indoita si oglinda rupta.

Edited by harry

• 0
în urmă cu 1 oră, harry a scris:

Salut,saptamana trecuta am fost implicat intr-un accident rutier,la iesire dintr-o statie Peco m-am angajat sa virez dreapta ,tot din peco iese un tir care se angajeaza sa faca dreapta acesta din urma ia viraj dreapta si ma loveste cu semiremorca in partea stanga fata, aripa indoita si oglinda rupta.

Și care este poanta?!

• 0
  • Moderator

@harry

Citește prima ta postare de câteva ori cu voce tare și poate așa îți dai seama că nu ai fost capabil să formulezi o amărâtă de întrebare. Doar ai povestit ce ai pățit, fără să spui ce vrei. Povestea nu este deloc extraordinară, sunt sute de conducători auto care își lovesc mașinile zilnic.

PS: Câte clase ai?

• 0
On 10/25/2016 at 19:34, harry a scris:

daca nu, accept si un citat din biblie

Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerurilor” (Matei 5, 3). E bun sau caut altul?

• Upvote 1

• 0

Ok! Și? După incident ce-ați făcut? Ați mers la poliție sau ați pus-o de-o amiabilă?