Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
OvidiuNissa

Nu am primit prin poştă certificatul de înmatriculare. Ce pot face?

Question

OvidiuNissa

Buna ziua! Mi-am inmatriculat masina si cand am luat numerele mi s-a spus ca urmeaza sa primesc prin posta certificatul. Am primit o adeverinta ca sa pot circula, numa' ca imi expira  si inca nu am primit nimic prin posta. Care ar putea fi problema?

Edited by OvidiuNissa

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Marius

Nu este nicio problemă. Beneficiezi de eficienţa serviciilor "descentralizate" a căror politică e să fie mai aproape de cetăţean. :)
Apropo, să ştii că înmatriculările nu mai au nicio legătură cu Poliţia Română încă din anul 2002. ;)

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
OvidiuNissa

Multumesc de raspuns :) . Astazi a expirat dovada si certificatul nu a ajuns ... Chiar nu pot sa inteleg de ce. Maine ma voi duce sa vad daca se mai poate prelungi dovada... Se poate sa nu fie ceva in regula cu dosarul? Dar daca era asa nu trebuia sa fiu anuntat, ca numerele mi le-au dat atunci 

• 0
OvidiuNissa

Se pare ca in situatia mea, posta Ro nu si-a facut bine treaba. Acum totul s-a rezolvat :)

• 0
VladF07

Daca am inmatriculat un autoturism in octombrie 2016 si n-am primit certificatul de inmatriculare prin posta si nici nu l-am ridicat de la posta, de unde ar trebui sa-l ridic acum? Multumesc anticipat!

• 0
Cristian0699

Tatal meu a inregistrat masina in cluj acum 2 zile , si a primit o fisa pana vine certificatul de inmatriculare prin posta

pana vine certificatul , am dreptul ( fiind fiul lui ) sa conduc fara el in masina , doar cu fisa provizorie ?

• 0
Marincu

Bună ziua, am o întrebare, am cumpărat recent o mașină și am schimbat numerele de înmatriculare când mi-am ridicat numerele au spuc ca talonul mașinii vine acasă am primit dovada valabila 15 zile, problema e ca au trecut  de mult cele 15 zile și nu am primit talonul.. Este ok dacă conduc? Sau ce pot face? Mulțumesc anticipat