Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Preschimbare permis de conducere expirat

george83

Question

am facut fisa medicala acum 2 luni  pentru conducator auto profesionist  aceasta fisa medicala este valabila pentru preschimbare permis expirat

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0
bogdanCVB

Totusi, asta e o intrebare sau doar vrei sa te lauzi?

P.S. : Ajuta sa folosesti semnele de punctuatie...

• Upvote 4
  • 0

buna ziua , am si eu o intrebare . locuiesc in finlanda , permisul meu de romania expira in luna decembrie2016,nu am cum sa ajung in tara pentru al preschimba,este posibil sa il preschimb in luna iunie 2017 ? multumesc

• 0

am si eu o intrebare daca cineva ma poate ajuta,permisul meu a expirat in 2014 noiembrie data in care eu eram arestat si am fost pus in libertate doar in 2016.vroiam sa intreb daca mai pot recupera permisul sau trebuie sa fac toata scoala de conducere din nou.multumesc mult pentru ajutor.

• Downvote 1
  • 0

Te duci matale la ghiseul de specialitate si care acum apartine de prefectura si intrebi sau intri pe site-ul Directiei  regim permise de conducere si inmatriculare a vehiculelor care pe plan local intra in cadrul institutiei prefectului si te lamuresti! Succes!

• 0
aurelproca64

Cu respect va salut, as vrea sa stiu cu cate zile inainte se poate face ,rezervarea, prezentarea pentru preschimbarea permisului de conducere?.

Va multumesc anticipat.

• 0
  • Moderator

Activităţile de eliberare şi preschimbare a permiselor de conducere cât şi înmatriculările auto NU sunt de competenţa Poliţiei Române, ele fiind desfăşurate de către Serviciile publice comunitare, care au fost infiinţate şi funcţionează în cadrul Prefecturilor judeţene, respectiv a municipiului Bucureşti.

Pentru informaţii detaliate puteţi accesa website-urile Prefecturilor.

• 0
mrandryi

Salutare,

Din pacate m-am trezit un pic tarzior pt preschimbarea permisului, iar programarea on-line pt acest lucru (primul loc disponibil) este la 12 zile dupa expirarea acestuia. Cum ma pot folosi de permis in acest interval, tinand cont ca e aproape imposibil fara masina, mai ales ca job-ul o necesita. Exista vreo solutie in acest caz? Nu am gasit nicaieri on-line solutia oficiala la o astfel de situatie.

Mersi!

• 0
  • Moderator
Catalin

Nu există nicio soluție dpdv legal. Singura soluție pe care o văd este să-ți iei concediu de odihnă în aceea perioadă. Baftă!