Jump to content
POLITISTI.ro

Sign in to follow this  
Privacy

Pot fi respins la examenul de admitere datorită unei cicatrice?

Recommended Posts

Privacy

Buna tuturor! 

Anul acesta sunt clasa a XII-a si as vrea sa intru la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza". Problema este ca am o cicatrice de 6 cm pe bratul drept, chiar pe cot. Am fost la mai multi medici si mi s-a spus ca nu poate fi indepartata deoarece, fiind intr-o zona functionala, reapare. Pot primi inapt din aceasta cauza? Inca o chestie, multe persoane imi spun sa imi incerc norocul cu o derogare. Cum as putea primi asa ceva? V-as ruga sa imi dati mai multe detalii despre derogari.

Multumesc!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Dany763

Din raspunsurile gasite cu functia ""Search"" a forumului ,nu ai nevoie de derogare deoarece cicatricile,tatuajele si alte insemne care sunt acoperite de uniforma nu se iau in calcul.Bafta in continuare!

• Upvote 1

Aly000

Buna ziua!

Sunt in clasa a XI si mi-as dori foarte mult sa intru la Academie. Problema mea este ca am o cicatrice de 1.5 cm pe tampla  ( de la 4 ani cand mi-am spart capul ). Am vreo sansa? Voi merge zilele urmatoare la un docor pentru o parere. Dar foarte multi mi-au zis ca intru si ca semnul nu conteaza. Multumesc anticipat.

Neamtu93

Din cate am auzit si experimentat cei de la Academie , la vizita medicala,  au fost mai indulgenti ca cei de la Scoala de Politie Campina .

Sansa ai . Iti sugerez sa mergi la o clinica MAI (daca se poate) sa vezi daca te incadrezi in barenul lor . 

Andrei12345

Buna ziua, asi vrea sa intreb daca am voie sa merg la academia de politie chiar daca am un cicatrice pe frunte???

Multumesc