Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Flipper

Admitere scoala de agenti de politie

Întrebare

Flipper

Salutari din nou .Ma numar printre admisii din acest an de la Scoala de Agenti de Politie "Vasile Lascar" Campina .Imi poate spune cineva care a facut scoala acolo ,ce faci mai exact ?pe ce se pune mai mult accent ?sport sau invatat ?sau ambele in mod egal ?mor de curiozitate ,povestiti-mi si mie ceva ,cum e viata acolo .

P.S:Cu toata modestia ,am meritat sa intru ,pentru ca am muncit .

• Displace 5

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

9 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
zcatalin

Cu tot respectul, semnul de punctuatie, apoi virgula.

Ai rabdare, o sa traiesti pe pielea ta ce se invata; oricat s-ar expune aici, tot nu ai sti la ce sa te astepti, nu te-ai lamuri.

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
cipri83

Ce intrebare stupida:"ce faci mai exact!"Ai rabdare si ai sa vezi ce o sa faci!

Si vezi ca lauda de sine nu miroase-a bine!Stii vorba aia nu?Am avut o cunostinta care tot asa s-a laudat peste tot ca el a intrat la Campina si ca va face si drege, iar dupa o saptamana a vrut sa sara gardul si sa plece acasa!Pana la urma a plecat pe usa!

Link către postare
  • 0
Marius

Rolul titlului este acela de a identifică uşor natură discuţiei/problemei după citirea acestuia.

Cel care postează trebuie să creeze topicuri cu titluri cât mai clare şi semnificative pentru discuţiile din forum, prin care să ofere informaţii despre postare.

Link către postare
  • 0
Bogdan2041

Salut tuturor, sunt nou aici si am venit cu o intrebare, sau mai multe, de fapt.Vreau sa devin politist deoarece imi place aceasta meserie si o respect insa din anumite motive nu imi permit sa intru la Academie. Vreau sa va adresez cateva intrebari si anume:

1.Care este diferenta dintre Scoala de agenti de politie si Academia ?  In practica
2.Daca am terminat scoala cu bine, care sunt caile de a avansa in grad ?

3.La scoala de agenti de politie, cel putin cea din Cluj, poti alege spre ce ramura te orientezi ?
4.Cum va fi la inceput, cel putin asa in mare si care este salariul pentru asa ceva

Va multumesc !

Link către postare
  • 0
Cristi

Ai inceput gresit. Daca vii in Politie pentru salariu, iti recomand sa te orientezi spre alte domenii.

Link către postare
  • 0
iav
On 2/13/2018 at 10:05, Bogdan2041 a scris:

Care este diferenta dintre Scoala de agenti de politie si Academia ?  In practica

Din una ieși agent de poliție și din calălaltă ieși ofițer de poliție. La una faci doar doi ani de studii, iar la cealălaltă 3 sau 4. mai este și diferența la salariu, respectiv câteva sute de lei.

Link către postare
  • 0
DanMarian92

Bună ziua, 

Am cateva nelămuriri.. Daca ma puteți ajuta cu câteva răspunsuri va sunt recunoscător! 

1)Cât durează perioada de școlarizare la scoala de politie din Câmpina pentru care se organizează admitere în ianuarie 2019? Am înțeles ca mai puțin de 1 an dar nu știu dacă e adevărat. 

2)Dacă optez și absolvenți aceasta Școală de politie în anul 2019,ma pot înscrie la Academia de politie în același an? 

3) Trebuie sa ai o vechime anume în sistem pentru a opta pentru cursurile în regim frecventa redusa / distanta din cadrul Academiei? Sau se poate fix la absolvire?

4)Daca se finalizează facultatea de drept la distanta în cadrul Academiei termini ca ofițer cu licență în Drept? Și dacă da se poate urma Inm? Sau este necesara urmarea dreptului în regim cu frecventa la zi / redusa? 

Link către postare
  • 0
Sache

@DanMarian92, am impresia ca nu îți dorești să devii polițist, ci cu totul altceva, dar pe ocolite. Dacă nu vrei sa devii polițist, te rog, nu ocupa locul altuia care își dorește acest lucru.

Link către postare
  • 0
Alexandruuuu

Salut! Sunt în clasa a XII a și vreau să dau la școala de subofițeri din Câmpina. Pe site-ul oficial al școlii am fost puțin indus în eroare și aș vrea să știu de la voi când se fac înscrierile (ori în toamnă ori în ianuarie).

1. Dacă înscrierile se fac în toamnă, tot atunci fac și vizita medicală ?

Mă interesează în special vizita medicală deoarece am câteva semne de la cot în sus... dacă acestea mă împiedică să intru vreodată în poliție voi da la o facultate și nu vreau să pierd un an (înscrierile la facultate se fac mai repede). 

2. Îmi puteți spune în ce ordine se dau probele pentru admitere ?

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.