Jump to content
POLITISTI.ro

Catalin

Modalitati de rezolvare a unor spete prin alte tari

Recommended Posts

rustic

Politistii erau din Suedia si nu din Finlanda, am crezut ca doar la noi se intampla ca femeile sa fie mai timorate intr-o astfel de actiune, dar iata ca se poate si la altii care sunt mai bine platiti,au legi mai bune si dotari pe masura.Nici politistul nu a fost destul de ferm in actiunea sa.In celalalt videoclip cu politistii englezi au facut greseli foarte mari, expunandu-si propria viata unui pericol,de laudat a fost fermitatea si viteza de reactie a acelui politist care l-a impiedicat pe suspect.

• Upvote 1

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

teolucian63

Sincer, nu mi-au placut englezii, iar suedezii au fost sub orice critica! Pai, nenea ala suedez a avut intentia clara sa se bata cu politistii, daca punea mana pe bastonul telescopic, cred ca-i incatusa el... Si cat a durat pana politistul a folosit spray-ul...daca avea ala vreun cutit, îi facea eroi pe cei doi politisti! Cel mai mult m-a enervat faptul ca erau destui gura-casca in zona si tot ce faceau era sa-i filmeze pe politisti!

Cristi

Gura casca aia din jur nu doar ca ii filmau pe politisti, insa, din ceea ce am inteles eu din clip, mai si comentau cu privire la masurile luate de ei, exact ca si cocalarii romani. Deci ioc sprijin, e bine ca nu au sarit sa il ajute pe scandalagiu.

Un exemplu elocvent pentru pigmeii/pigmeele care isi doresc o cariera in Politie :

• Upvote 1

Marius

La data de 08-04-2013 moto-poliţistul Troia Gurley din cadrul Poliţiei din Florence SUA a încercat să oprească un vehicul condus de O. Sanders Justin, 24, pentru încălcări ale regulilor rutiere. Acesta a refuzat să se oprească şi a determinat poliţia să-l urmărească prin orasul Florence, fiind ulterior acuzat de posesie de droguri, arme de foc și încălcările legislaţiei rutiere. Dl. Sanders este considerat nevinovat până la dovedirea vinovăției.

• Upvote 5

vinetu

pe langa faptul ca sunt bine dotati si ii ajuta si legea imi place la politistii din clip uri ca se mobilizeaza repede si vin in ajutorul colegilor. Pacat ca sunt unii ca n au nici o treaba cu tactica politieneasca si intervin prosteste.

teolucian63

Politistii din ultimul clip, in special cel de pe motocicleta, au actionat bine, omul a tinut distanta fata de cel urmarit si daca ati observat se asigura inainte de orice intersectie. Apoi, a continuat urmarirea pe jos si nu s-a oprit pana nu a fost prins individul. Nu exista termen de comparatie cu politistii suedezi ori cei britanici! Asa este, au si dotare, au si lege, iar pe langa asta au legatura puternica de breasla, sunt foarte legati unul de celalalt, ca intr-o fratie, se ajuta chiar daca nu se cunosc.

Sau cel putin asta este perceptia mea.

Edited by teolucian63

bozo

Asa e. Am observat ca au si conditie fizica, cred ca se antreneaza in timpul programului, si au si unde si cu ce.

teolucian63

Bozo, cand ai in jur de 65.000 USD pe an, iti permiti totusi sa te pregatesti fizic, profesional, fara sa te mai gandesti daca ai bani sa platesti chiria, intretinerea, etc. Plus ca acolo orele de pregatire fizica sunt sfinte, la fel cum sunt tragerile de antrenament, adica zilnice. Au mult mai mult de munca, dar sunt sigur ca oricare dintre noi ar face fata cu brio la situatia de peste ocean, nu stiu daca ar face ei fata la noi, in conditiile noastre de munca! De fapt sunt convins ca nu ar face fata, lucrand in conditiile noastre de munca, cu toate lipsurile de care noi "beneficiem", basca remuneratia! As vrea sa vad un schimb de experienta din asta(politistul roman trece in SUA pt. o luna si cel american aici, se schimba inclusiv salariul).

• Upvote 2

Cristi

Ia uitați băieți și fete aici...pentru cine nu înțelege engleza, este vorba de un fost blackops agent, cu pregătire paramilitară, care a luat-o razna și a împușcat 7 civili, fiind urmărit ulterior de poliție. Să vedeți ce tactică ordinară are infractorul și în ce fel l-au liniștit polițiștii.

http://www.youtube.com/watch?v=xCZUGuTWHq0

• Upvote 1

arcan

Superb clipul si actiunea.Asta inseamna unitatea.Nimeni nu poate castiga in fata unei echipe unita si pregatita.Totusi,eu sunt curios cati politisti romani avea tupeul sa distruga doua Loganuri in urmarie...suntem departe...tare departe de ei...

Edited by arcan

vinetu

eu ma baaag:))))

BGeorge

Constantin24

https://www.youtube.com/watch?v=hcqG_XV4Z-4

Politia din Brazilia vaneaza un interlop. :)

La 0:19 se poate vedea cum era sa fie lovit un om cu scuterul.

Edited by costi91

Dan

Cam asta pățește unul care are tupeul să scoată o armă și să o îndrepte spre polițiști în SUA. O razie a polițiștilor la niște traficanți de droguri se sfârșește prost. Pentru traficanți. Unul este împușcat mortal, unul arestat și un ofițer rănit.

http://youtu.be/UDkUZtr-8eo

• Upvote 1

Alex87

Interesant este faptul ca nu l-au observat pe cel din masina care a deschis focul ulterior.

arcan

Actiunea de anihilare din Brazilia este a celor de la BOPE. Cea mai dura politie din lume.Pe linie de conflicte armate da lectii oricui in lumea asta.Au aproape zilnic schimburi de focuri,si nu cu arme cu teava scurta.

Eduard

Aviz amatorilor care incerca sa faca pe desteptii!!! ... Pacat de caine, el nu avea nicio vina, a incercat sa-si ajute stapanul!

• Upvote 1

BGeorge

Din cauza unui stapan tampit cainele isi da viata degeaba. Mare pacat de caine.

Catalin

Priviţi aici ce se poate întâmpla când doi puşti cu un pistol au privit prea multe filme. Tâlhăresc motociclistul ce a filmat imaginile, dar cel ce avea arma are ghinionul ca în zonă să fie şi un poliţist ce a văzut totul. Ba mai mult, când este somat, încearcă să îndrepte arma către poliţist şi încasează imediat două boabe.

Din descrierea clipului se pare că împuşcăturile încasate nu au fost fatale.

Priviţi cu atenţie clipul, poliţistul iese din maşina neagră cu geamuri fumurii.

http://youtu.be/7qfJ03hk3HI

• Upvote 3

bozo

regizat...

• Upvote 4

Catalin

Un pic cam prea inconştient cameramanul la început. Şi-o putea lua în freză big time.

VladSoare

O să iau probabil niște minusuri, dar mie nu mi se pare deloc în regulă ce văd acolo. :unsure:

Polițistul își descarcă pistolul într-o mașină care stă pe loc, care are geamurile închise și din care nu trage nimeni. Nu mi se pare că viața polițistului ar fi fost amenințată în vreun fel, ca să justifice furia cu care a tras.

Faptul că mașina nu a oprit la semnal și a trebuit urmărită nu mi se pare un motiv suficient pentru a ucide fără ezitare pe oricine s-ar fi aflat în ea. :unsure:

Sau îmi scapă mie ceva? Poate mai e ceva ce nu se vede în film?

Edited by VladSoare
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Cristi

Nu ai de unde sa stii de ce era urmarit ala si daca nu cumva era inarmat. Politistii americani nu isi asuma niciun risc in cazuri de acest gen. Au murit prea multi de-ai lor pentru ca au ezitat sa puna mana pe arma. Daca opresti la semnal si respecti indicatiile, nu te impusca nimeni nici acolo. 

P.S. : E tare aia cu geamurile inchise. Adevarul este ca gloantele se sfiesc sa treaca prin geam. 

Edited by Cristi