Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Chitanta platii unei amenzi

dragos1294
 Share

Question

Salutare, nu am dus o copie pt chitanta platii unei amenzi la politie in termen de 15 zile, ce se poate intampla?

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

O sa te trezesti ca figurezi cu ea neplatita la taxe si impozite.

In acest caz, pastreaza acea chitanta cu sfintenie si cand iti vei plati impozitele, in caz ca te vor atentiona cei de acolo ca esti restant o amenda data de politie, sa le arati chitanta in cauza justificand astfel plata aferenta.

In caz contrar, o vei plati inca odata.

• 0

Bună ziua. În aceeași situație sunt și eu acum. În data de 27 octombrie 2014 am depășit pe linie continuă după Beclean, județul Bistrița-Năsăud. Am plătit amenda la jumătate, în 48 de ore, la Primăria Municipiului Cluj, deci alt județ, și am primit o chitanță. Săptămâna  trecută am primit înștiințare de la Direcția Economică Venituri din municipiul Bistrița că am o amendă neplătită. Acum, dacă găsesc acea chitanță, pot dovedi că am plătit deja amenda ? Sau voi fi nevoit să plătesc din nou amenda, iar de data aceasta, integral.

• 0

Daca gasesti chitanta in original vei putea face dovada ca ai achitat contraventia . Nu are importanta in ce judet ai achitat contraventia , cauta chitanta si mergi cu ea la finante ca sa faci dovada platii.