Jump to content
POLITISTI.ro

Dan

Replica zilei

Recommended Posts

Dorin17

Poate renunta la Jack, dar se imprieteneste cu Daniels, asa ca totuna e!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Dan

In timp ce anunta taierea normei de hrana pentru politisti, ministrul administratiei si internelor Traian Igas a grait, printre altele : ”diferenta se vor recupera” si “liderii de sindicat obisnuieste” :doh:

Edited by copman

Tyropol

Sincer, pe mine ma enerveaza si modul cum vorbeste Igas. Parca citeste de pe prompter robotelul asta cu strunga.

basescu_razand_de_romania.jpg?w=208&h=286

=

842_1_1.jpg

=

060618391397257391.jpg

=

loser.jpg

Dan

Miron Cozma, fostul lider al minerilor din Valea Jiului : "Mă descurc foarte greu. Am peste 40 de ani pe cartea de muncă, peste 20 de ani în care am lucrat în mină, şi am o pensie de 2.700 de lei. Am noroc cu prietenii mei care mă lasă să stau cu Marinela în casele lor şi nu îmi cer chirie" :faint:

Intreb si eu asa sa ma bag in seama : Nu vreti sa va angajati in locul meu in Politia Romana si sa facem schimb ?! :ner:

Dorin17

40 de ani de munca cu tot cu puscaria? Ca banuiesc ca si acolo a muncit! Altfel , ar trebui sa aibe vreo 70 de ani , ca sa sustina ca are 40 de ani de munca, zece de puscarie fara cei 20 de ani pana cand a facut armata!

Cristi

Minerii au grupa 1 de munca si au spor de an la an la vechime. Deci este plauzibil ceea ce spune Miron Cozma. Cat despre cuantumul pensiei, prefer sa raman rezervat. Poate isi merita banii aia pentru riscurile pe care le-a indurat, dar sunt curios daca orice miner de rand beneficiaza de aceeasi pensie.

LORD

Preşedintele României, Traian Băsescu in interviul de la B1 TV miercuri seara : "Abdicarea Regelui a fost un act de trădare".

Comentariu propriu : In malaxorul prezidential au fost : doctorii, profesorii, politistii, sindicalistii, mogulii, tonomatele de presa, CSM -ul , urmeaza pe rand toti si toate, el nicodata nu este de vina, se considera bun , drept, incoruptibil, justitar , el este ca sa sa-l citez ,, perfect ,, . Dar toate acestea au un singur leac, o singura arma : stampila de vot ,oamenii vor casca ochii bine , ca sa nu mai caste portofelul sau sa l-i se calce demnitatea si respectul .

• Upvote 1

LORD

Fostul secretar al Ministerului Administraţiei şi Internelor, Laurenţiu Mironescu, a povestit în exclusivitate pentru Adevărul de Seară Constanţa cum şi-a petrecut ultima lună într-o celulă din arestul Poliţiei Capitalei : „Am stat în celulă cu pedofili şi evazionişti“

Dorin17

Si el in ce categorie se afla? El nu a facut evaziune?

Dan

Mircea Dinescu, poet: Singurul rege pe care îl admiră băsescu e "regele" cioaba.

• Upvote 1

Dan

Marian Vanghelie, fost lider PSD Bucuresti.....si care "este"

".....poti sa conduci organizatia din Bucuresti (PSD) decat daca...decat daca poti si daca esti bun ca altfel.....te ejaculeaza...." :ner:

• Upvote 2

Dorin17

Inca o dovada a vastei culturi pe care o are Marean care este el!

Miadry

Vanghelie nu ne dezamageste niciodata.

Asta a fost super tare, de data asta chiar s-a depasit pe sine insusi. :P

:doh:

VladM

"Igas , Dacă nu eşti bun, POLITIA te ejaculează. Ăăă, te ejectează!"

:emo-yessir:

• Upvote 2

Catalin

CRISTIAN TUDOR POPESCU, despre rezultatele la BAC 2011:

"Traian Igaş nu este un model pentru tineri"... "poţi să-ţi iei bacalaureatul peste un an, peste doi. Nu este nicio nenorocire"

Dan

La receptia zilei independentei SUA sarbatorita la sediul ambasadei de la Bucuresti, Mircea Geoana, presedintele Senatului Romaniei in momentul taierii unui tort cu o sabie de catre ambasadorul Mark Gitenstein face o aluzie catre Emil Boc: " Bine ca nu il taiati dumneavoastra domnule premier ca trebuie sa mai si dai nu doar sa tai"

• Upvote 3

Dan

Prim ministrul Romaniei emil boc mai face o gafa monumentala cu ocazia intalnirii cu omologul sau israelian Benjamin Netanyahu:

" Bine ati venit domnule presedinte. Imi cer scuze, domnule prim-ministru." :doh:

Edited by copman

LORD

Ce sa-i faci deformatie profesionala.... daca il are in cap numai pe presedintele nostru si directivele acestuia !!

Dan

Augustin Igaş, tatăl ministrului de Interne, fost politist, sef de post : "Dacă se va dovedi că este doar o marionetă a lui băsescu, îl bat cât este el de mare :slapb:. :emo-yessir:

Parerea mea personala este ca trebuia sa il bateti mai inainte.

post-335-054282500 1310054314_thumb.jpg

• Upvote 3

LORD

Povestea lui Father John, americanul convertit la ortodoxism şi devenit preot la Biserica Rusă: "În România e MAI MULTĂ LIBERTATE decât în America" . Sursa : interviu publicat in gandul.info din 07 iulie 2011

"Românii sunt mai liberi ca americanii, aici poţi discuta cu poliţistul ca oamenii. Poţi să ieşi din maşină, să faci o glumă, nu trebuie să stai nemişcat cu mâinile pe volan şi să arăţi frică", spune Father John, aşa cum este cunoscut la Biserica Rusă din Capitală părintele John Downie, americanul devenit preot ortodox.

România îi place părintelui Downie. O găseşte liberă comparativ cu America de astăzi. "Pot să dau un exemplu concret, cu poliţiştii. În America, dacă te opreşte poliţia cu maşina, trebuie să stai foarte cuminte, cu mâinile pe volan, să nu te mişti brusc şi aşa mai departe. Este o întâlnire suficient de dificilă, stresantă. Aici, dacă ai făcut o infracţiune mică, ai trecut pe roşu, dar era strada liberă şi n-a fost nimeni în pericol, totuşi poţi să discuţi cu poliţistul ca oamenii. Poţi să ieşi din maşină, să faci o glumă, nu trebuie să stai în maşină şi să arăţi că îţi este frică."

coosstti

"...sa-l injuri, sa-i iei la bataie, sa-l scuipi, ca nu patesti nimic, ba mai mult il dau si sefii afara din politie"!

danpin

Berea cu marijuana

„Stăm bine. Ne-am ajuns. Avem bere cu cânepă. Acum nu putem să ne mai îmbătăm doar cu iluzii. Ne mai trebuie berea cu cocaină şi două pistoale încărcate, drept bonus", afirmă Nicolae Bacalbaşa, purtător de cuvânt al Spitalului de Urgenţă.

Edited by danpin

Dorin17

Ati auzit de branconierii lui Igas? Ce-o cauta fratilor analfabetul asta in fruntea ministerului? A fost numit ca sa faca institutia de ras?

Catalin

Hagi a declarat: O grupă interesantă, se putea mai bine, dar şi mai rău :ner:

O declaratie in stilu-i caracteristic ... "sa facem bine, ca sa nu fie rau ..." :blink::lol:

Dan

Prezent la Şantierul Naval Mangalia în data de 12.08.2011 băsescu a dat cu cu bugetarii de pământ "Eu am un singur mesaj pentru bugetari: sunteţi prea mulţi! Avem la ora actuală 1,2 milioane de bugetari şi trebuie reduse cheltuielile pe funcţionarea statului, dacă vrem să fim un stat viabil"

De pe la MAPN nu am prea văzut să se facă diponibilizări sau reduceri de norme de hrană şi altele, ca şi din alte multe sectoare bugetare. Dar probabil aceştia nu l-au supărat pe măria sa lunetistul.