Jump to content
POLITISTI.ro

Dan

Replica zilei

Recommended Posts

Todoran Ioan

Tare.... Diploma de bacalaureat la 25 de ani? Rusine....!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Dan

CV complet Traian Igas in atache. Interesant este ca are postate si adresa de mail si nr. de telefon. :naughty:

cv_Traian_Igas_1.pdf

Cristi

Da, dar observati ca la studii evita sa precizeze perioadele in care le-a desfasurat? :ner:

danpin

formularul nu prevedea perioada :D

Edited by danpin

Miadry

Presedintele Traian Basescu la alegerile din PDL:

"Unii spun ca am iesit din recesiune destul de tarziu. Poate. Dar am iesit cu cele mai mici costuri, ceea ce inseamna ca ne-am creat conditiile pentru o relansare economica solida..."

Uhm.....ok :rolleyes:

Dan

Da, dar observati ca la studii evita sa precizeze perioadele in care le-a desfasurat? :ner:

O mai vrea omul sa studieze, nu este decis cand si cum. Ne mai miram de ce se iau in M.A.I. masuri atat de prostesti. :lol:

Dorin17

Pai cu costuri mici, ca s-au pastrat bani ca sa platim ratele la FMI, asa ca o sa incepem relansarea economica cu mici fabricute de facut moturi de basca si aparate de tuns oua! Ca industria grea a fost vanduta pe un dolar uzina Si a fost distrusa in totalitate! (raspuns pentru postul lui Miadry)

Edited by Dorin17

LORD

Sursa : Adevarul.ro din 14 mai 2011

Theodor Paleologu, unul dintre cei trei candidaţi la şefia PDL, şi-a susţinut, plin de umor, discursul numit "Privind spre viitor", reuşind să stârnească ropote de aplauze şi hohote de râs din partea celor prezenţi în sală şi chiar din partea contracandidaţilor săi, Emil Boc şi Vasile Blaga.

Paleologu : Eu sunt "L" din PDL

Comentariu propriu : Curios de unde vine litera ,,L,, eu ma gandeam ca vine de la : ,,lingau, limitat,, libidinos,, loaza ,, si cu siguranta in cazul tipului de mai sus nu ma insel .

danpin

fulminante urale, ca la congresele PCR

pacat ca toti cei ce aplauda acolo nu se uita si in strada si sunt total rupti de realitate

danpin

bagati aicea la cap: Daca nu eram noi, cine rezolva problema?

De-aia, bai, s-a inventat Politia Animalelor, pentru cine nu stia inca, da? :ner:

Catalin

Ialomitianu (ministrul de finante) crede ca exista posibilitatea ca bugetarii sa revina la salariile de dinaintea taierilor de acum 2 ani chiar din prima zi a lui 2012.

"Ne-am dori de la 1 ianuarie. Dar prudenta trebuie sa ramana, la nivelul Guvernului, sa putem lua decizia atunci cand avem toate cifrele si sa nu dezamagim nici mediul de afaceri - adica sa taiem de la investitii si sa dam spre consum. Pentru ca, prioritatea Guvernului boc este dam mai mult la investitii. Numai asa poti sa ai o economie stabila, cand dai mai multi bani pentru investitii".

Oare 2012 este an electoral?

Prioritatea guvernului este sa dea cat mai multi bani la investitii ...

"dat bani la investitii" = sa fie o metoda de furt cu ajutorul unor firme de partid ?

muki

Da investiti ca un exemplu teren de sport in comune unde 80 la suta din populatie are peste 60 ani.

Da sa investim in asa ceva si sa taiem salariile si pensiile :faint:

Elvis

Catalin de ce crezi tu ca acest guvern de incomptetenti si ipotenti profesional refuza banii de la UE pentru spitale de exemplu?

Toata lumea financiara se intreaba de ce nu folosim bani veniti degeaba si ne imprumutam 20 de miliarde de euro.

Pentru ca pe aia nu ii pot fura.

• Upvote 3

minutzu

BINGO !!!

Asta e si parerea mea. Ai pus punctul pe I. Si ai un plus de la mine. =P

Dorin17

Ai mare dreptate Elvis! Banii aia sunt atent supravegheati si li se cere socoteala pentru fiecare cent, pe cand banii imprumutati sunt ai guvernului, iar guvernul cui sa dea socoteala?

• Upvote 1
  • Downvote 1

Catalin

Catalin de ce crezi tu ca acest guvern de incomptetenti si ipotenti profesional refuza banii de la UE pentru spitale de exemplu?

Toata lumea financiara se intreaba de ce nu folosim bani veniti degeaba si ne imprumutam 20 de miliarde de euro.

Pentru ca pe aia nu ii pot fura.

Te contrazic aici. Probabil ca acest lucru a fost valabil pe vremea altor guvernari. In prezent, acesti portocalii, ce se bat cu caramida-n piept ca reduc coruptia, au gasit un antidot si pentru aceasta situatie.

Vezi cazul Botis (ex ministrul muncii).

Dan

Blejnar sef ANAF, despre vama Constanţa: "Aveam informaţii că e un blat general acolo". :ner:

Comentariu propriu: si eu personal aveam informatii ca veti scapa "cu mainile curate".

Catalin

Invitat la emisiunea lui Turcescu, ministrul de Finanțe Gheorghe Ialomițianu a spus că nu a completat niciodată o factură, dar știe că e greoaie. :doh:

Avem un ministru de finate care nu a completat in viata lui o factura !? :blink:

Va dati seama ce nonvalori ne conduc ?

• Upvote 1

Cerasela

mai trebuie sa si gandesti cand completezi o factura...domnul ministru sta cam prost la capitolul asta;)

Elvis

In Piata Revolutiei la ultimul minting al politistilot din fata MAI, marti 07.06.20011:

,, Domnule ministru ati negociat acordul dintre..........subiect si predicat!!!"

,,Domnule ministru va cer scuze pentru ca eu am terminat liceul la 18 ani!!"

• Upvote 3

Cristi

:ner: Ai dreptate, cand am auzit faza cu negociatul acordului dintre subiect si predicat, m-am tavalit pe jos de ras... :ner:

Dan

Invitat la emisiunea lui Turcescu, ministrul de Finanțe Gheorghe Ialomițianu a spus că nu a completat niciodată o factură, dar știe că e greoaie. :doh:

Avem un ministru de finate care nu a completat in viata lui o factura !? :blink:

Va dati seama ce nonvalori ne conduc ?

Pai Catalin crezi ca doar asta e praf?! De celelalte non-valori ce mai spui?

Ia uite la Ministerul muncii pe domnul Ivaschescu care are mai mult studii militare decat in domeniul muncii.

La Finante l-ai punctat bine pe Ialomitianu, care este expert contabil din 1990 si auditor financiar din 2000 conf. cv-ului sau. :doh:

La Transporturi doamna Boagiu care mai mult s-a ocupat de achizitii europene dar se poate si la transporturi. Pentru o imagine de ansamblu uitati-va cati consilieri si secretari de stat are doamna Boagiu aici

La Interne domnul Igas nu mai are nevoie de prezentare. El nu numai ca nu are nicio legatura cu realitatea si cu ordinea publica dar e si suparat pe noi ca am facut bacul la 18 ani asa cum a postat si Elvis.

La cultura am trait sa o vedem si pe asta un maghiar ministrul culturii Kelemen Hunor. Omul s-a apucat de Facultatea de Agronomie dar daca e post si la Cultura merge si asa.

La Sanatate CSEKE ATTILA. Omul habar nu are de medicina, este jurist de profesie dar ce trebuie sa ai habar intr-un guvern de habarnisti?!

La Justitie cred ca e cam singurul care este pe treaba lui, omul este doctor in drept...hmm. Catalin Marian Predoiu, pacat ca se substituie politicului.

La Turism eterna Elena Udrea. Femeia avocat de profesie taie si spanzura pe la Turism cu ajutorul taticului baselu. Imi aduc aminte ca prin 2008-2009 Robert Turcescu a intrebat-o cu ce se mananca Uniunea Europeana si surpriza habar nu a avut.

Si lista poate continua.....

Dan

Crin Antonescu, presedinte PNL : "Emil Boc a dovedit că minte ca ultimul borfaş (...), Executivul este unul de ciorditori "

Edited by copman
  • Upvote 2

Catalin

Iliescu, a declarat, că măsurile gândite de Băsescu privind reorganizarea teritorială a României nu şi le permitea nici măcar Ceauşescu.

Fostul preşedinte a mai spus că Băsescu a intrat în ceea ce doctorii numesc "delirium tremens".

Starea de "delirium tremens" - reprezintă un episod acut de delir ce este de obicei cauzată de momentele de sevraj ale alcoolicilor ce renunţă la acest viciu.

:ner:

danpin

chiar crezi ca vrea sa renunte la Jack? :D