Jump to content
POLITISTI.ro

Minusul zilei (replica zilei / chestiunea zilei)

Recommended Posts

Propun in acest topic sa postam prostiile debitate de unii oameni politici, persoane mondene. Voi incepe eu primul. Iata ce ne spune "maria sa basescu" cu ocazia "briefing-ului de ieri 07.03.2011 :

„În 2-3 ani să nu mai avem... Cum îl cheamă pe ăsta cu frate-meu? Pe cumătru'... Bercea Mondial”..

Pai a uitat domnia voastra cand dansa pe la petrecerile tiganesti cu "asta cum il cheama?" si cand sotia dvs. primea salbe de bani de aur cadou?!, salba care apropos nu apare in declaratia de avere?! Poate imaginile de mai jos sunt S.F?! Sau Bercea Mondial facea parte din garda SPP ? :ner:

Declaratie de avere basescu octombrie 2010. (exclus salbe cu bani ) :ner:

phpwERzi7.pdf

Edited by copman
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Dan

49

• Dorin17

41

• Catalin

25

• LORD

15

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sursa replicaonline.ro Situaţia grea cu care se confruntă judeţul Constanţa, ca urmare a căderilor masive de precipitaţii sub formă de ninsoare, urmate de gerul năpraznic, naşte dispute în rândul

Victor Ponta presedinte PSD "Cu riscul că sunt foarte nepoliticos: nu vă mai luaţi după toţi proştii. De câte ori declară Igaş ceva, spune o prostie. Eu mă întreb cum de i-au dat diploma de bacalaurea

Minusul zilei, hmm, băi nene ne transformăm uşor, uşor într-o instituţie populată în cea mai mare parte de funcţionăraşi de ghişeu, iar noi poliţiştii operativi suntem un fel de public. Toţi de la alt

Posted Images

• Moderator
Cristi

Cand a venit javra la Costesti, eram de serviciu prin zona. Imi venea sa vomit cand vedeam ca presedintele tarii se pupa bot in bot cu toti tiganii borati (pentru voturi, era chiar inainte de alegeri) . Acum face pe lupul moralist, tipic basescian. :angry:

SandoKhan

Nu te mai vaicari!

Fiecare popor are exact conducatorii pe care ii merita si care nu sunt nici mai buni si nici mai rai decat poporul din care se trag. Crezi ca degeaba s-a ajuns candva la concluzia ca ne trebuie un rege de alta sorginte decat cea romana?

• Upvote 1

ma gindeam intr-o zi daca vreuin print din Marea Britanie nu are chef sa conduca o tara ca si asa la ei Regina ii ingroapa pe toti nu cred ca mai apuca sa conduca ceva :)

le-as oferi Romania pe tava. Acum ii inteleg pe cei de la 1866 cind au ales un rege strain. or fi ajuns si ei la disperare cu toti miticii astia :)

• Upvote 2
  • Moderator
Catalin

• Dacă vreodată veţi vrea să vedeţi cu adevărat România, să nu mergeţi pe şosele, vă recomand un elicopter. Trebuie să vă spun că sunt un om care a circulat în ţară pe şosele foarte mult, dar niciodată nu am descoperit România cum am descoperit-o din elicopter. De când sunt preşedinte, circul des şi cu elicopterul“,

a declarat azi javra ordinară în fața unor investitori arabi. :doh:

Daaaaa, presimt ca o sa ma distrez maxim cand voi citi topicul asta. :ner:

Multumesc mult copman.

Promit ca o sa trec zilnic cu ochii pe aici. :emo-yessir:

Dorin17

• Dacă vreodată veţi vrea să vedeţi cu adevărat România, să nu mergeţi pe şosele, vă recomand un elicopter. Trebuie să vă spun că sunt un om care a circulat în ţară pe şosele foarte mult, dar niciodată nu am descoperit România cum am descoperit-o din elicopter. De când sunt preşedinte, circul des şi cu elicopterul“,

a declarat azi javra ordinară în fața unor investitori arabi. :doh:

Sa-mi scot elicopterul din service, ca l-am dus sa-i schimb uleiul si filtrele si ma dau si eu ca sa descopar frumusetea Romaniei din elicopter! Ca n-am avut bani sa-mi iau unul nou , asa ca am luat unul la mana a doua! Dar merge si asta.........

• Upvote 1

09.03.2011 Sebastian Lazaroiu, consilier prezidential traian basescu: " Daca arunca peste bord pasagerii grei, PDL se poate lansa pe orbita" :doh:

As adauga eu sa isi ia si capitanul cu tot cu ei, sa se lanseze si sa revina cand imi voi termina eu de platit ratele la apartament.

post-335-097517700 1299695731_thumb.jpg

Dorin17

Macar de ar da Dumnezeu sa debarce toti PDL-ii. Te aprob cu toata sinceritatea Copman!

• Upvote 1
Elvis

Ministrul Transporturilor, Anca Boagiu, a declarat ieri că instituţia pe care o conduce ar putea fi definită "ca o sugativă de bani europeni"

Si le explica de ,,sugative" investitorilor arabi. :ner: :ner:

Edited by Elvis
stephanos

Dobitocu' *****,oamenii nu au ce manca si nu au locuri de munca,tara moare si el propune sa circulam cu elicopterul.

Numai bine de cand ma gandeam sa imi cumpar un elicopter,acum am si motivul m-a mai incurajat si javra,deci sunt pe drumul cel bun.

Doamne Dumnezeule cine ne conduce pe noi :angry:

Mi-ar fi si rusine sa fac astfel de declaratii....dar el ce rusine sa mai aiba cand se crede domn al Tarii Romanesti parca ar fi mostenit-o de la tacsu.

Emil Boc, prim-ministru Romania „A venit primavara si pentru PDL, si pentru romani. Incetul cu incetul toti romanii vor simti si in buzunare acest lucru”

Dragi colegi, probabil azi ati luat salariul, voi ce ati simtit in buzunare? Primavara?!

Mircea Badea-moderator TV "Traian Băsescu nu este presedinte, e bulibasa a unei gasti, el intelege bine smenaria politica, alba-neagra politica, mendrele concretului, ca sa il citez pe Iliescu. El nu poate abstractiza nimic, el e în continuare un bulibas, un tartore. Acolo e el. Asta-i gasca mea, eu sunt seful de la gasca, care nu zice ca mine, scot cutitul si il tai!".

minutzu

Emil Boc, prim-ministru Romania „A venit primavara si pentru PDL, si pentru romani. Incetul cu incetul toti romanii vor simti si in buzunare acest lucru”

Dragi colegi, probabil azi ati luat salariul, voi ce ati simtit in buzunare? Primavara?!

La inceput eu unu nu am simtit inca primavara prin portofel. Adevarul este ca acum, dupa vre-o doua zile de la salariu au inceput deja sa apara primii vestitori. Dupa ce am platit "darile" am deschis portofelul si am vazut un fluturas care si-a luat zborul. Le doresc si la guvernanti mii de fluturasi prin portofele, ca bani ...

Dorin17

Poate la Boc in portofel a venit primavara, caci la mine bate, inca crivatul prin portofel....., deci e inca iarna!

Am vrut sa spun ca inca bate crivatul!

• Upvote 1

Cum s-ar spune gura pacatosului adevar graieste. Marian Vanghelie, primar sector 5 Bucuresti, care este: „Am avut o colaborare si cu Guvernul Patriciu... pardon, Tariceanu”

de la retardul ala nu ma pot astepta sa zica ceva coerent. si totusi...poate atunci a stiut ce a zis :)

Dorin17

Pai daca ar fi Guvernul Patriciu, eu ar trebui sa fiu ministru.

Aleg M.A.I. :D

:emo-yessir:

Mai bine nu te legi la cap.....

• Upvote 1
Dorin17

Fac orice pentru bunastarea colegilor mei politisti. :)

Toata stima pentru asa ganduri bune! Precis ai sa maresti in primul rand salariile, marire la nivelul lunii iulie 2010, nu-i asa?

• Upvote 1

Bineinteles! Asta e primul lucru de pe lista, dar intai sa ma faca ministru :D

Si dupa aceea vor vedea ei ce bine le va fi cu mine

• Upvote 1
  • Marius changed the title to Minusul zilei (replica zilei / chestiunea zilei)