Jump to content
POLITISTI.ro

comyxsany

Voi fi respins dacă tatăl meu are cazier?

Recommended Posts

comyxsany

Buna ziua,tatal meu a avut probleme cu legea,mai exact a fost inchis pentru nu stiu ce infractiuni,eu vreau sa dau la academie sau scoala de subofiteri Campina,la realizarea autobiografiei as intampina probleme?

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Panter

Da,o sa fii respins.

• Upvote 1

CITADELA

Depinde totusi pentru ce fapte a fost condamnat si daca nu cumva a intervenit reabilitarea...

• Upvote 1

comyxsany

Talharie sau ceva de genu',daca ar divorta mama de el s-ar lua in considerare?

VladimirM

Prin divort, legatura juridica dintre tine si tatal tau nu se stinge. Doar cea dintre parintii tai. Daca a fost condamnat si daca nu a fost reabilitat, cred ca vei intampina probleme. Termenul de reabilitare se socoteste astfel (pedeapsa in intregime calculata in ani, luni, zile, pe langa care se adauga un termen de incercare de 2 ani art. 82 Noul Cod Penal; daca a fost suspendata pedeapsa total sau partial sau daca a fost liberat conditionat, se socoteste perioada ramasa din ziua prezenta la care se adauga termenul de incercare amintit). Totodata daca doresti sa depui o contestatie in acest caz, trebuie sa ai motive temeinice, insa nu cred ca poate sa-ti fie admisa nici asa.  

Dany763

As avea si eu o intrebare legata de acest subiect:pana la ce grad de rudenie se iau in considerare infractiunile/cazierul pentru admitere la Academie sau Scoala de Politie?Multumesc :)

comyxsany

Asa zisul tata al meu a iesit din inchisoare acum un an,deci ar trebui sa mai treaca un an pentru a putea da admitere.