Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

In cat timp de la promovarea traseului trebuie eliberat permisul de conducere?

valeriuparvan
 Share

Question

Buna ziua!

In cat timp dupa promovarea salii si a traseului trebuie platita taxa de eliberare si facuta fotografia?

Multumesc.

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nu, din pacate nu am gasit raspuns.

In 2004 am facut scoala de soferi si am promovat sala si traseul, dar nu am mers sa platesc taxa de eliberare a permisului. Scoala am facut-o in Bucuresti, iar domiciliul meu in vremea aceea era in judetul Olt. In 2007 a trebuit sa ma mut din Bucuresti si am vrut sa-mi eliberez permisul, dar nu mi-au putut gasi dosarul. Am fost sfatuit sa-l caut la resedinta de judet ca poate a fost trimis acolo pentru eliberare... nici acolo nu mi-au gasit dosarul... Am fost sfatuit sa merg in audienta la Udristei, dar nu am mai fost deoarece intre timp m-am mutat din Bucuresti...La Rodel unde am sustinut sala figurez in evidentele lor ca am promovat sala... In prezent nu stiu cum sa procedez...

• 0
  • Moderator

Ai incercat sa faci o petitie catre DRPCIV? Aceasta este structura care gestioneaza in prezent problematica eliberarii permiselor de conducere. Institutia a preluat toata arhiva de la Politia Rutiera asa ca nu este o solutie sa te duci in audienta la sediul din Str. logofat Udriste.