Jump to content
POLITISTI.ro

Respins la testarea psihologica

George2020
 Share

Recommended Posts

Buna ziua! As avea si eu o intrebare. In legatura cu testarea psihologica, un prieten a picat la testare :( poate sa verifice daca sa facut incurcatura ceva, posibil sa fie schimbata foaia cu alta. Se poate verifica cumva daca s-au facut manevre cu spaga? etc etc. 

• Downvote 5

1. tu in loc sa dai restricti, mai bine te faci util cu adevarat. Ce razi atata ? cuvantul spaga pe acest forum provoaca ras? :emo-secret:

bogdancrrn... este posibil sa fie inapt ? daca 2 ani la rand a dat testarea la Bucuresti si a fost Admis fara probleme.
  • Downvote 1

• Membru

Da este posibil.Nu înțelegi că acest test vizează starea psihologică nicidecum sănătatea mintală.Această stare poate devia în funcție de evenimentele din viața unei persoane și chiar în funcție de starea lui de moment.Este la fel ca în cazul anumitor persoane care în un an au fost inapți ca apoi să treacă testul fără probleme.Calmează-te,trage aer în piept că nu este nici un complot al Academiei împotriva persoanei în cauză.Ți-o spune un om obișnuit care a trecut testarea fără "manevre cu șpagă".

• Membru

Aceste probe sunt eliminatorii și nu se poate face contestație.Oricum dosarele din teritoriu au fost deja trimise la Academie și fiecare dosar trebuie să conțină avizul psihologic pentru a te putea înscrie.

Am inteles... este distrus pentru ca nu se gandea la asa rezultat, find convins ca a facut totul ok. Asta este poate la anunu!

• 7 years later...

Buna ziua, astazi am primit anuntul ca am fost declarat INAPT in urma evaluarii psihologice si sincer nu imi explic cum am putut sa pic. Am depus contestatie, dar am o intrebare. Cate sanse sunt sa se schimbe rezultatul in urma reexaminarii?

Buna seara. Astazi am aflat rezultatul de la testarea psihologica si am fost declarat INAPT. Nu stiu sincer cum au putut sa ma declare inapt, pe mine si pe aproape jumatate de candidati din Suceava. Credeti ca se poate schimba rezultatul testarii in urma contestatiei sau sunt slabe sanse?

• Marius changed the title to Respins la testarea psihologica