Jump to content
POLITISTI.ro

Inselaciune lucrare de diploma

DanielaMB
Go to solution Solved by Marius,

Recommended Posts

Buna ziua , din cauza panicii și stresului am încercat sa cumpăr un document stintific respectiv o lucrare de licenta , am primit o factura proforma de la societatea respectiva pe care am plătit-o la banca apoi urmând sa primea in 4 zile documentul , nu am promit nimic apoi Fiind amânat timp de doua săptămâni de pe o zi pe alta , neprimind nimic am solicitat firmei respective returnarea sumei plătite la care ei au fost de acord urmând să-mi returneze banii in 48 de ore , ca apoi sa fiu amânat in conținuare de pe o zi pe alta . In acest caz in care am achitat un serviciu nu am primit absolut nimic in schimb și operatorul ma amâna la nesfârșit , părerea mea este ca nu are nici o intenție de a-mi returna banii, se considera înșelăciune ? 
Precizez ca am făcut reclamație la ANPC cu toate dovezile necesare ( factura proforma , depunerea bancară , Conversația scrisă mail/sms cu acesta in care am încercat sa rezolv amiabil ) dar a-și dori sa fac reclamație și la poliție . Nu sunt mândru de acțiunile mele și ca M-am apucat sa o scriu singur deja ,
Va mulțumesc !

• Moderator

Poți să faci plângeri oriunde, inclusiv la poliție, dar vei face degeaba, pentru că poliția nu seocupă cu așa ceva. Găsești explicațiile mai sus.

• Upvote 1

Deci tu care încerci să înșeli, prezentând o lucrare luată de pe internet, ca fiind rodul muncii tale, vrei să depui plângere tocmai pentru înșelîciune. Este ca-n zicala cu „ hoțul strigă hoții”. Nu aveau bătrânii noștri școală, dar erau mult mai deștepți decât unii cu studii superioare din ziua de azi.

• Upvote 1

Cand esti un om mic, nu poti sa te autodepasesti, sa fii mai mult decat te-a inzestrat natura. N-ai cum!

Penibil este, insa, cand esti om mic si vrei sa ajungi intr-un scaun prea mare. Atunci, precum reptilele care se tarasc in mocirla, cauti tot felul de modalitati neortodoxe si ajungi fara sa-ti dai seama in situatia hotului care striga: HOTII!