Jump to content
POLITISTI.ro

Recommended Posts

• Membru
Bogdanel

Vreau să dau comandă de holster pentru Beretta și nu știu la ce să mă hotărăsc, l-am văzut la Brașov pe cel al lui Marius și pare ok. 
Mai vrea să-și ia cineva? 
Prefer să cumpăr unul mai scump și mai bun decât ceva ieftin și cu care să nu am ce să fac. 

• Like 2
  • Upvote 2
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Marius

34

• Bogdanel

12

• Catalin

10

• Roby

9

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@iordanstefan îţi recomand un holster pe care îl folosesc de câţiva ani pentru arma personală, un Blackhawk SERPA Model 2100270 CQC (Close Quarters Concealment). Arma rămâne blocată în holster pâ

Achiziţia oricăror produse de la Viper este o risipă, iar asta trebuia să ştie şi deştepţii ăia de la Logistică. În privinţa achiziţiilor personale, vă sfătuiesc mai bine economisiţi bani o perioadă m

Ar fi util să facem o listă cu cei care vrem să comandăm şi ce produs. 1. @Bogdanel - Safariland 6378 ALS - part 6378- 180-131 pt. Beretta Px4 Storm - 1 buc. 2. @Catalin - Safariland 6378 ALS p

Posted Images

• Moderator
Marius

Dacă vreți să vă comandați Safariland 6397 ALS, mergem pe site-ul producătorului și configurăm holsterul pentru Beretta Px4 Storm - DASA (asta înseamnă double action, single action - adică e vorba de modelul F sau G, iar voi aveți F).

După configurare, trebuie selectată culoarea (am ales negru), opțiunea pentru partea pe care se poartă holsterul stânga sau dreapta (am ales dreapta) și textura holsterului.

00E541E1-4FFB-4F3A-BF7E-C6ADDE1E0BD6.png

Iar după ce selectați aceste opțiuni, mai jos în partea inferioară a paginii se afișează codul de produs. Acest cod este esențial întrucât cu ajutorul lui ne asigurăm că achiziționăm holsterul potrivit pt arma noastră. În cazul selectat de mine codul de produs este PART 6379-180-411

4E9BC4F8-5F58-400C-A06F-963E5A8F7030.jpeg

Cu ajutorul acestui cod putem căuta pe ebay, amazon și așa mai departe, iar înainte de a face plata trebuie să ne asigurăm că produsul are acest cod.

• Upvote 3
  • Moderator
Marius

Alte două propuneri din punctul meu de vedere ar mai fi:

1. - Safariland MODEL 6377 ALS CONCEALMENT BELT LOOP HOLSTER - preţ aprox. 55$
Culoare NEGRU - finisaj STX-Tactical - Dreapta.

safariland-6377-color-black-finish-stx-tactical.jpg

MODEL 6377 - PART 6377-180-131

2. Safariland MODEL 6378 ALS CONCEALMENT PADDLE HOLSTER W/ BELT LOOP - preţ aprox. 61$

safariland-6378-color-black-finish-stx-tactical.jpg

MODEL 6378 - PART 6378-180-131

• Upvote 1
  • Membru
Bogdanel
în urmă cu 16 ore, Marius a scris:

2. Safariland MODEL 6378 ALS CONCEALMENT PADDLE HOLSTER W/ BELT LOOP - preţ aprox. 61$

safariland-6378-color-black-finish-stx-tactical.jpg

MODEL 6378 - PART 6378-180-131

Așa ai tu, @Marius?

• Moderator
Marius

Da, ceva asemănător. Eu am din seria șapte, dar nu sunt mari diferențe.

• Membru
Bogdanel

O să vă comunice @Marius detaliile care privesc modul de comandare a echipamentelor, nu vă grăbiți. 

• Membru

Țineți-vă caii cum s-ar spune :)

Azi am ridicat și eu pistolul. Din păcate nu am apucat sa ma joc cu el prea mult, dar arata și se simte fain. 

Tocul nu e deloc pe măsură. 

Edited by Ben
  • Upvote 1
  • Moderator
Marius

Am timis mail şi am sunat la o firmă din Braşov care e importator Safariland. Am stabilit cu reprezentantul firmei la telefon să-i transmit o listă cu produsele dorite, iar ulterior ei ne vor comunica preţurile, care sunt puţin mai mari faţă de ce vedem pe site-ul producătorului, întrucât sunt nevoiţi să includă vama şi transportul. 
În concluzie, vă rog să-mi transmiteţi ce produs doriţi să achiziţionaţi.

• Moderator
Marius

@danpin, nu ştiu dacă merită să comanzi tocul pentru Makarov, pentru că din ce ştiu, e doar o chestiune de timp până vor fi înlocuite toate pistoalele Carpaţi şi Makarov aflate în doatarea structurilor operative. Să nu îl comanzi tocul, iar după să te pomeneşti că îţi schimbă cu Glock, CZ sau Beretta.

• Upvote 1

@Marius din discutiile purtate cu cei de la firma din Brasov, ai aflat ce optiuni de prindere pe centura ar avea disponibile ?  Ma intereseaza belt clip varianta "mid-ride".  Daca nu, urmatoarea data cand mai vorbesti cu ei, poti intreba ?  Sunt si eu interesat de achizitia unui holster de la ei, dar mi-as dori tare de tot sa am aceasta optiune. 

Multumesc anticipat !

• Moderator
Marius

Dacă modelul este pe site cu siguranţă se poate comanda. Chiar azi mai devreme am trimis o solicitare să ne facă o ofertă de preţ pentru modelul cu paddle şi aştept răspunsul lor. Mai mult, eu am cerut acelaşi model, dar pentru Glock 17 cu lanternă GTL 10, care nu apare pe site-ul Safariland şi vreau să văd dacă mi-l pot aduce.

• Like 1

Este pe site. In cazul asta eu doresc sa achizitionez Model 6360 ALS®/SLS Mid-Ride, Level III Retention™ Duty Holster cu urmatoarea configurare: 

6360 als.png

Sunt curios cat m-ar costa vama si restul taxelor.

Edited by Albu
  • Moderator
Marius

De ce vrei neapărat cu belt clip? Trebuie să știi că acest belt clip are doar două dimensiuni standard și există riscul să nu îl poți folosi pe anumite centuri/curele. Din acest motiv eu cred că e mai sigură varianta cu paddle care merge în orice situație.

Săptămâna viitoare o sun iar pe doamna de la firma respectivă.

Am avut un holster cu paddle de la Fobus si m-a incomodat tot timpul. Nu mi-a placut experienta. De aceea evit varianta cu paddle.

Oricum, am doua centuri care potrivesc dimensiunilor unui belt clip.

• Moderator
Marius

Azi am sunat iar la firma respectivă să mă interesez de comandă. Au spus că așteaptă și ei răspuns de la Safariland, dar estimează că spre sfârșitul săptămânii, cel târziu undeva la începutul săptămânii viitoare trebuie să primească răspunsul și vor putea să ne trimită o ofertă cu prețuri.

• Upvote 3
Albu

Asteptam cu nerabdare oferta ! Multumirile mele, Marius !

• Moderator
Marius

Astăzi am primit oferta de preț.

1. Holster Safariland model 6378 ALS Concealment paddle holster w/ belt loop - Model 6378 sku 1131706 part 6378- 180-131
Firearm Model: Beretta Px4 Storm DASA Caliber - 9x19mm - PREȚ 82,11 euro

2. Holster Safariland Model 6360 ALS®/SLS Mid-Ride, Level III RetentionTMDuty Holster Model 6360 sku 1122891 Part 6350- 180-131 Firearm Model: Beretta Px4 Storm DASA Caliber - 9x19mm- PREȚ 196,35 euro

3. Holster Safariland 6378 ALS Paddle Glock 17 with GTL - 10 - Model 6378 part 6378-8310-411
Firearm Model: Glock 17 gen. 4 with Light - GTL 10
Caliber - 9x19mm - PREȚ 80,92

Produsele sunt marca inregistrata a Safariland Group USA.
Preturile sunt exprimate in euro. Transportul si taxele vamale sunt incluse. Facturarea se face la cursul BNR+2%
Livrarea se face in termen de 30 – 45 zile, in functie de timpul necesar efectuarii formalitatilor vamale (se reconfirma in momentul plasarii comenzi)
Termen de plata: in avans in momentul plasarii comenzii, in baza facturii proforme.

• Like 1
  • Upvote 2
  • Moderator
Marius

Ce părere aveţi? Sunt prea scumpe?