Jump to content
POLITISTI.ro

Recommended Posts

• 2 months later...
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Marius

34

• Bogdanel

12

• Catalin

10

• Roby

9

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@iordanstefan îţi recomand un holster pe care îl folosesc de câţiva ani pentru arma personală, un Blackhawk SERPA Model 2100270 CQC (Close Quarters Concealment). Arma rămâne blocată în holster pâ

Achiziţia oricăror produse de la Viper este o risipă, iar asta trebuia să ştie şi deştepţii ăia de la Logistică. În privinţa achiziţiilor personale, vă sfătuiesc mai bine economisiţi bani o perioadă m

Ar fi util să facem o listă cu cei care vrem să comandăm şi ce produs. 1. @Bogdanel - Safariland 6378 ALS - part 6378- 180-131 pt. Beretta Px4 Storm - 1 buc. 2. @Catalin - Safariland 6378 ALS p

Posted Images

e bine ca la alte IPJ-uri va lasa sa folositi echipamente pe la vi le achizitionati voi . La noi la inspectorat pe langa ca nu ne lasa sa purtam echipamente achizitionate personal , ne obliga sa purtam si toate accesoriile de pe centura , dintre care cel mai enervant e sa porti port carnetul , chestia aia din piele in care iti bagi agenda .

• Upvote 1
  • Downvote 1
  • 2 weeks later...
  • Moderator
Catalin

Ați văzut pe undeva tocuri tactice pe picior care să aibă cataramă Swivi-Lockster pentru conectarea/deconectarea de pe centură?

Așa arată catarama Swivi-Lockster:

catarama-swivi-lockster.jpg

• 2 months later...
Bogdanash

holster pt carpati ,dar cu suport pt un incarcator stie careva unde gasesc ??!! ,in afara de asta ,,la 120 lei plus transport adica 140 lei mult prea scump pt un holster,va multumesc ! o dimineata placuta, servici usor !

• 1 year later...
TechnoCop

Dupa ce am citit topicul acesta, si vrand sa renunt la tocul de pistol carpati de tip "comunist" de culoare verde, am concluzionat ca cel mai bine ar fi sa imi achizitionez de la viper un toc de pistol.

Insa vad ca sunt 2 tipuri de toc pentru carpati, ambele la pretul de 58 de lei dar diferenta intre aceste 2 modele este sistemul de inchidere al tocului.

Care din cele 2 modele le recomandati, sau daca aveti alte modele pe care le simpatizati?

8f2456bf618cc5d0efbbc84598f4b44d.jpg

f449e7ba943818575f6176b56025e440.jpg

• Moderator

Nu-mi dau seama ce tip de inchidere are cel din foto 2. Eu am ceva asemanator cu primul, cu acelasi tip de inchidere doar ca tot tocul este din piele, si se potriveste si pt Makarov.

Cand alegi modelul, vezi sa aiba locas si pentru incarcator.

• Moderator

Primul are bretea din material textil iar al doilea din plastic. Îţi recomand pe cel cu bretea din material textil. Cea din plastic iarna la temperaturi scăzute mai plesneşte şi se rupe.

Eu folosesc tocul din imaginea 2 de aproximativ 3 ani si nu am avut probleme cu el. Se fixeaza foarte bine pe centura de la Viper si capsa de asigurare nu s-a slabit.

• Moderator
CITADELA

Cele din imagini sunt pentru a fi folosite in "civil". Exista si variante, tot la Viper, pt uniforma.

• 7 months later...
  • Membru

Eu am unul ca cel din fotografie. Nu ma plang, e destul de bun. Asta l-am primit de la magazie.

attachicon.giftoc mic carpati.jpg

Daca va intereseaza acest tip de toc il puteti gasi la pretul de 20 de lei la un magazin langa Parcul Obor.

• Moderator
Marius

Caut şi eu să-mi iau un toc tactic pe picior pentru Glock 17. Actualul holster pe care îl folosesc e destul de vechi şi a început să cedeze (unele părţi şi-au pierdut elasticitatea, se deşiră etc.) şi trebuie să-l schimb pentru că are aprox. 10 ani de utilizare intensă.

Aşa arată vechiul toc pentru pistol:

post-1-0-01704500-1409211721_thumb.jpeg

Caut şi sunt interesat să găsesc un holster de genul blackhawk serpa (cele cu blocarea armei pe garda trăgaciului), dar caut o platformă cu o singură bretea de fixare pe picior (cele cu două mi se par incomode).

• 3 weeks later...

Pentru colegii ce au in dotare Makarov eu folosesc acest toc : IMI Defense - Z1320, l-am luat de pe ebay cu vreo 40 usd si ff ok !!! Asta-i linkul, spr sa nu se considere reclama ca nu am nimic de castigat de la israelieni :

IMI-Z1320-1.jpg

Edited by Administrator
Am eliminat link-ul către ebay, pentru că aceste link-uri dispar după ce anunţul de vânzare nu mai e valabil. E suficientă denumirea produsului şi imaginea sa, iar fiecare ştie să-şi caute singur pe internet. Mulţumesc pentru înţelegere.
  • 2 months later...

La noi s-a achizitionat in sistem centralizat doua tipuri de tocuri.Eu personal il prefer pe cel tactic, pe picior.Pentru arma personala folosesc un holster rapid de la Fobus care este cam incomod, mai ales cand conduc.Caut sa-mi cumpar un toc ascuns si un ham, ce parere aveti de cele vandute de Viper?

post-1451-0-86216100-1417529656_thumb.jp

post-1451-0-81695200-1417529666_thumb.jp

post-1451-0-62797000-1417529688_thumb.jp

• 3 months later...

Buna seara! As dori o informatie din partea dumneavoastra. Vreau sa achizitionez un toc pentru un makarov. Ce fel de toc imi recomandati si de unde ar fi cel mai bine sa il achizitionez? Tocul este pentru tatal meu care este politist.

• Moderator
CITADELA

La magazinul Viper de la intrarea in fosta fabrica Faur din Bucuresti gasesti o varientate bogata de tocuri. Am trecut pe acolo saptaman trecuta si tocmai se improspata stocul.

• Upvote 1

Problema cea mai mare este ca ma aflu la 550 km de Bucuresti :)). Locuiesc in Timisoara. :D Am vizitat site-ul magazinului Viper, dar se pare ca nu prea au pe stock tocuri pentru makarov.

• Moderator
CITADELA

Daca ajung zilele acestea in zona, fac niste poze si le postez. Apoi mai vorbim...

Confirm spusele lui Citadela, care mi-a dat pontul cu magazinul din poarta fostei uzine Faur! Am fost Marti la magazinul respectiv si nu am plecat cu mana goala, mi-am luat un toc ascuns un ham si o pereche de bocanci cu plasa, ca tot vine vara. Partea buna este ca tocul de la ham si port incarcatorul pot fi folosite si pe curea la sold.

post-1451-0-78031100-1426757208_thumb.jp

post-1451-0-25017700-1426757217_thumb.jp

post-1451-0-01179400-1426757225_thumb.jp

post-1451-0-17178000-1426757232_thumb.jp

post-1451-0-88387700-1426757242_thumb.jp

post-1451-0-19578300-1426757250_thumb.jp

Am vazut acum cateva zile la televizor, un toc interesant pentru Carpati asupra unui coleg. L-am cautat pe internet si am dat de el. Ma bate gandul sa-mi achizitionez si eu unul, dar inainte de toate vreau sa stiu daca vreunul dintre voi l-ati folosit si daca da, m-ar interesa pareri despre el - gen cat de rezistent este/ cat de bine iti asigura arma/ etc. Sau daca aveti cunostinta de un model mai bun de astfel de toc, astept sugestii ! 

Toc din Kydex cu retentie pasiva pentru pistoale Carpati. 
Tocul se poate regla pe centura in 3 pozitii. Produs in Romania

post-6931-0-77885000-1426772479_thumb.jp

post-6931-0-00596000-1426772493_thumb.jp

post-6931-0-62081600-1426772507_thumb.jp

Edited by Albu
  • Upvote 1