Jump to content
POLITISTI.ro

Toc pentru pistol - holster pentru arma de serviciu

Marius
 Share

Recommended Posts

• Moderator

@danpin şi @DanielBAD, pentru modelul dorit de voi, am găsit şi pe un site din Germania: cop-shop.de - SAFARILAND 7TSTM ALS® Concealment Paddle Holster 7378. Preţul este similar, respectiv 74,99 € [pentru conturile confirmate de poliţist - 64,99 €] la care se adaugă transportul.
Eu când am comandat de la ei am plătit 25,00 € transport, iar produsele au sosit după 4 zile.
Dacă decideţi să comandaţi de acolo, să-mi spuneţi să vă returnez suma trimisă.

• Membru
în urmă cu 9 ore, Marius a scris:

@danpin şi @DanielBAD, pentru modelul dorit de voi, am găsit şi pe un site din Germania: cop-shop.de - SAFARILAND 7TSTM ALS® Concealment Paddle Holster 7378. Preţul este similar, respectiv 74,99 € [pentru conturile confirmate de poliţist - 64,99 €] la care se adaugă transportul.
Eu când am comandat de la ei am plătit 25,00 € transport, iar produsele au sosit după 4 zile.
Dacă decideţi să comandaţi de acolo, să-mi spuneţi să vă returnez suma trimisă.

Raman pe comanda la pachet cu voi!

• Moderator

Sigur că pot fi comandate şi din alte părţi, dar e puţin mai dificil, pentru că majoritatea magazinelor nu afişează codul ăla de produs şi nu te poţi asigura că primeşti exact ce vrei. Dar în principiu se pot comanda din alte părţi.

• Membru

Eu am găsit modelul pe care mi-l doresc și pe cop-shop.de, mai vrea cineva să și ia ceva de acolo? În caz că nu doriți eu o să mi l comand oricum și aia e, nu pot sta cu poșeta asta de la Viper pe centură. 

• Membru
acum o oră, Marius a scris:

Sigur că pot fi comandate şi din alte părţi, dar e puţin mai dificil, pentru că majoritatea magazinelor nu afişează codul ăla de produs şi nu te poţi asigura că primeşti exact ce vrei. Dar în principiu se pot comanda din alte părţi.

La mine e risc sa fie problema, sunt stangaci.

Cum am iesi daca mutam comanda pe cop-shop.de? De la 500E in sus e gratis transportul.

• Membru

Vedeti si de la Fobus, poate gasiti ceva. Sunt destul de ieftine si sunt ok. Eu am pentru makarov si sunt multumit.

Edited by bozo

• 3 weeks later...

Ce parere aveti despre urmatorul holster:

https://elitetactical.ro/gama-profesionala/echipament/holstere/holster-2-fast-extreme-radar-1957-beretta-px4-storm.html

Au si filmulet de prezentare:

Radar 1957 este o firma italiana care produce holstere si alte accesorii, dar eu pana azi nu am auzit de ei. Sunt curios ce parere aveti si voi.

Și eu sunt în căutarea unui toc de pistol pentru picior pentru Beretta px4 storm pentru ca e mult mai practic în masina. Tocul de la Viper e o bătaie de joc, întrucât încă din prima zi s-a rupt ghidajul din plastic aflat în toc. 

Cel postat de @Albuarata destul de bine gândit. 

Acum am venit de la Elite Tactical, se pare că au magazinul în Sibiu. În principiu tocul este ok prețul fiind doar pentru toc, fără prindere. Daca tocul este cumpărat de către instituție există o reducere de 10%. Am putut sa văd prinderea tip padela, platforma de picior si prinderea lowride. Mai au opțiune și pentru atașare de discuri ce  fac tocul să se rotească dar acestea costa in plus 40 euro. Fara acele discuri, cu prinderea pe centura, nu iasă in relief foarte mult. Când o să-mi vină tocul o să postez și fotografii.

Pe stoc aveau si un toc cu prindere pe centura, rotativ, pentru glock, daca e cineva interesat.

Am comandat si eu de la cei de la Elite Tactical. Am avut o discutie telefonica cu reprezentantul lor si m-a cumparat cu ce a avut de zis. Urmeaza sa il primesc si ma voi pronunta atunci daca am facut alegerea corecta sau il voi returna. Dar feelingul meu este ca il voi pastra.

@bgi daca esti din Sibiu, inseamna ca la tine va ajunge prima data. Eu mai am de asteptat putin pana sa ajunga curierul. Let us know how it is !

M-au sunat acuma cei de la magazinul din Sibiu si mi-au zis ca le-a intarziat comanda din Italia, deci transportul va fi amanat. Mai avem putin de asteptat pana ajung. 

Cum ajunge tocul am sa va postez poze in detaliu cu el + impresiile.