Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Un schimb de masini cu urmari.

Costln
 Share

Question

Buna ziua , Eu sunt din teleorman si anul trecut am facut un schimb de masini cu o persoana din bucuresti intr-un peco din berceni .Nu am facut cu el nici un contract de vanzare cumparare ,am facut copie dupa cartea de identitate a lui si respectiv a mea , mi-a dat 2 chei si cam atat , am pastrat masina o luna ,timp in care am mai aranjat-o (bani bagati in ea in piese ) iar dupa o luna am vandut-o mai departe la un prieten . Dupa masina a mai fost vanduta la 3 persoane la care mai acum 2 saptamani sa aflu ca masina era furata din germania ,si e oprita la pitesti unde a fost vanduta ultima oara . Ce pot pati in astfel de situatie ? cand am facut schimbul am mai avut 2 prieteni cu mine . si mentionez ca persoana la care am vandut masina a pierdut copia dupa buletin si a 2-a cheie . 

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ce poveste induiosatoare. E destul de devreme acum sa motai dar promit ca o recitesc diseara in pat  :faint:

• Upvote 4

• 0
  • Membru

Sti suspect de multe despre ce s-a intamplat cu masina, dupa ce ai vandut-o. Am impresia ca esti un Tainuitor sadea si in consecinta te asteapta pedeapsa prevazuta de lege pt tainuirea unui bun furat, inchisoare de la 1 la 5 ani.

• Upvote 3

• 0

De ce sa ma astepte aceasta pedeapsa cand eu nu am stiut ca masina esti furata , daca stiam ca e furata mai stateam sa ii schimb chit de ambreiaj , placute plus altele si o tineam pe toate site urile de masini pusa ? in plus am dat o masina pe ea , care era de aceiasi valoare .Intr-adevar nu am contract de vanzare , dar in acel peco unde am facut schimb sunt camere de filmat ,sunt o gramada de martori la mijloc .

• 0
  • Membru

Aici nu se fac anchete, ai intrebat, ti s-a raspuns. Restul este can-can!

• 0

Bună, am dat în proba mașina mea la un om și el mi-a dat pe a lui timp de o săptămână și nu mai vrea sa îmi de-a mașina înapoi, problema e ca are toate actele mele de la mașină, cum a-și putea sa îmi recuperez masina