Jump to content
POLITISTI.ro

Etapa a I-a de înscriere

Recommended Posts

cosminchiru

Bună ziua tuturor. Dupa cum spune şi titlul topicului, este vorba de etapa a I-a de înscriere, am înteles care sunt cerințele, dar am o mică nelămurire la un anumit punct:

b) copii legalizate ale documentelor care atesta nivelul studiilor impuse (pentru candidatii care provin din promotiile anterioare) sau adeverinta eliberata de liceu din care sa reiasa faptul ca este înscris la sesiunea de bacalaureat 2014 si copia legalizata dupa foaia matricola (numai pentru absolventii promotiei 2014);

Trebuie doar copie legalizată dupa diploma de bacalaureat si certificatul de absolvire a liceului? Sau trebuie copii legalizate şi după certificatele de competențe? Vă mulțumesc tuturor celor amabili care imi veți răspunde.

Deci daca nu ai dat inca bacalaureatul, esti promotia 2014 la liceu si il vei da luna viitoare, ai nevoie de o adeverinta de la liceu din care sa reiasa faptul ca te-ai inscris la bacalaureat 2014.

Daca ai luat bacalaureatul ( ai dat anii trecuti si ai luat), atunci ai nevoie de copie legalizata de pe diploma de bacalaureat si copie legalizata de la foaia matricola.

cosminchiru

Mulțumesc pentru raspuns. Am dat BAC-ul in 2013. Deci trebuie copie legalizata doar de pe diplama de BAC.

Mulțumesc pentru raspuns. Am dat BAC-ul in 2013. Deci, trebuie copie legalizata doar de pe diplama de BAC.