Jump to content
POLITISTI.ro

Cosmetizare AUTO - MOTO

agentul007

Recommended Posts

agentul007

Detailing Audi A6 QUATTRO

23977466.jpg39705070.jpg65457142.jpg

26998087.jpg57852643.jpg83464902.jpg

72395349.jpg46266445.jpg94445018.jpg

52237864.jpg10404610.jpg12564942.jpg

50853993.jpg63226266.jpg65282493.jpg

14534722.jpg16990946.jpg42832199.jpg

PS : @gyc21, ti-am lasat odata pm cu numarul meu de telefon dar se pare ca nu l-ai primit.

Cu scuzele de rigoare o sa iti las numarul meu aici, ma suni cand vrei si o sa iti dau numarul pentru Craiova.

Multumesc pentru intelegere 0760460766

• 2 months later...
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• agentul007

36

• gyk21

5

• Bogdanel

5

• frank

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

In decursul timpului am intalnit nenumarate situatii in care conducatorul auto foloseste din abundenta produse de intretinere pe baza de silicon. Nu incerc sa ma erijez in cel mai destept din acest do

Acuma doua zile am fost rugat de un amic sa ii execut un mic polish la grila unui autoturism vw passat, trecut probabil prin "multe" de-a lungul timpului. Multumesc pentru vizi

Multumesc pentru vizionare . @Daniel , referitor la prelata auto eu am urmatoarea parere : - o prelata atrage mai multe probleme decat fara. Cand o va vedea cineva isi va inchipui ca este mai m

f frumos,si cam cat costa o asemenea operatiune?

o intrebare am pt tine agentul 007. Am niste faruri care s-a zgariat f rau din iarna trecuta,mai exact de la nisipul care era pe carosabil,stand in spatele altor masini mi s-a depus si inghetat pe faruri.AM lasat asa farurile pana s-au dezghetat si apoi arata asa f zgariate.Se mai poate face ceva?

agentul007

da, farurile merg polishate dar atentie cine executa operatiunea deoarece daca nu este un profesionist exista riscuri.

Daca esti din bucuresti cluj sau craiova te pot indruma la persoane pentru care garantez calitatea lucrarilor.

Mai sus e numarul meu de telefon, ma poti suna maine daca esti interesat si te pot indruma. Daca erai din sibiu iti executam eu lucrarea.

Bai omule, da esti uimitor.Nu pot decat sa te felicit sincer pentru ceea ce faci. Spune-mi daca cunosti in Timisoara pe cineva asa de talentat te rog.

agentul007

ramaneti aproape, o sa urmeze noi surprize si sper sa invatati sa intretineti masina corect si sa va feriti de "lepre"

Daca sunt intrebari cu privire la unele produse ce trebuiesc folosite pentru intretinerea periodica a autoturismului va raspund.

Apropo, mi-a venit o idee, sa le fac oferta celor de la inspectorat sa le polishez girofarurile aflate pe autoturismele de de serviciu. Sunt matuite si zgariate. Carcasa acestora nu mai e transparenta....glumeam :)

@arcan - la timisoara nu cunosc :(

multumesc colegilor pentru aprecieri !

Edited by agentul007
agentul007

Program de Weekend pentru mine alaturi de o domnisoara "mini cooper" si un domn "bmw m3" :

in progress.....................................

88763431.jpg

cristiand20

da, farurile merg polishate dar atentie cine executa operatiunea deoarece daca nu este un profesionist exista riscuri.

Daca esti din bucuresti cluj sau craiova te pot indruma la persoane pentru care garantez calitatea lucrarilor.

Mai sus e numarul meu de telefon, ma poti suna maine daca esti interesat si te pot indruma. Daca erai din sibiu iti executam eu lucrarea.

Salut! Pentru Cluj o persoană de contact te rog?

agentul007

Catalin, o astfel de lucrare durea aprox 2 zile - 3 zile .. depinde de marimea autoturismului (aprox 23 - 27 ore polish) ,dar asta inseamna sa lucrezi..adica la 07.30 te apuci de munca si te opresti undeva la ora 21.00 ,22.00, 23.00.

Greddy, nu inteleg ce inseamna un "polish in 3 etape" ?! ... ( un profesionist in detailing nu cunoaste termenul de 3 etape) .."dar stiu la ce te referi" ........hai sa iti spun o povestioara cu scuzele de rigoare si fara apropouri .

Am testat chestia cu "etapele" ..........Am testat treaba asta, facand pe prostul la o spalatorie/ polish cu masina unui amic care si-a oferit-o ca si cobai. Am mers cu masina acolo, am vb cu oamenii (din punctul meu de vedere, nu am poze din pacate, masina era ceva de genul, light defects care ieseau cu in cel mai rau caz cu o pasta abraziva fina), iar ala a inceput povestea, dam 3 maini, de la abraziv la fin, ii zic ba nene, nu prea e asa, ca nu prea cred ca e nevoie de asa abraziv pe cat zici matale aci. Da cum dom-le Dvs nu va pricepeti, uite, facem proba... polishul abraziv evident pe un burete de polish dur pe care nu l-am putut identifica nici ca si culoare nici ca si producator, fara decontaminare, fara nimic, pus pe capota (repet de proba) au facut ei cateva treceri si imi zice patronu, uite, vedeti iese din o singura pasta, ii dam asa si in 2 ore e gata. Zic... bine bine, si ramane asa ? Spune omu, pai da, ca uitati si dvs ce stralucire etc... Scot lanterna pentru defect hunting si i-o intind omului, zic ia mai uite-te odata. -Silence-

Ce-i facem zic, ca masina nu e a mea si eu am promis ca o fac bec ?

Pai sa stiti ca ce vreti Dvs, nu se poate !

Ideea e urmatoarea, atata timp cat va exista cerere pentru acest fel de marlanie, va exista si oferta.

80% daca nu mai mult din clientii de astfel de servicii habar nu au care e rolul polish-ului (daca e sa luam denumirea generica), habar nu au macar cum ar trebui sa arate o masina dupa ce trece prin un asemenea procedeu.

De obicei se apeleaza la asa ceva, fie cand printr-o zgarietura se vede tabla, fie cand e plina de rahati de pasari, fie cand masina e gazata de nu se mai stie ce culoare e.

Nimeni nu apeleaza la acest gen de servicii din nevoia masinii pentru asa ceva, nevoia ei periodica.

Nestiinta asta a "publicului larg" e speculata de polishatorii astia de 2 lei. Daca nu stii cum trebuie sa arate, daca habar nu ai cum ar putea arata si daca dupa 2 3 ore masina ta arata mai bine ca inainte esti multumit...

Nu stiu despre voi, dar eu traiesc in orasul in care 700 de lei pentru un passat e considerat un pret exorbitant iar un pret corect e de in jurul a 300 lei.

Mai e un aspect ciudat. Omu ala care imi spune ca e mult 700 de lei, dupa ce merge si vb cu ala care ii face ce dracu i-o face cu 300 de lei vine inapoi la mine si zice. Da tati, daaa, de banii astia ce-i faci ? Ii spun eu ce si cum ii arat ceva exemple etc. Si incepe, da in banii astia intra si farurile. Da ceara de o dai in cate maini o dai ? Da polish-u in cate maini il faci etc.

Si atunci de cele mai multe ori eu le cer bani, ba nene, ce vrei tu acum de la mine e consultanta si asta se plateste oriunde in lume, ia da tu banutzu si mai vorbim.

Am avut clienti care m-au intrebat si pe mine daca vopsesc masina de banii aia, si evident le-am spus ca de banii asa nu se vopseste calumea nici poarta de la gaini dar X5-u lor. Le mai zic ca daca atat se respecta pe ei, atat sa dea, dar nu la mine.

Una peste alta imi e scarba de oamenii prosti ca de mere acre, dar din pacate astia sunt majoritatea. Mi-a pierit cheful de a-i initia in materie de car care, asa ca 2 vorbe si un sut in [cenzurat]. Rapid. Clientul care vine sa cumpere se vede de departe, ala care intra sa se incalzeasca iarasi se vede, caldura costa, platesti stai nu, out !!

Nu mai am nici timp nici chef.

Nu stiu de ce pentru 700 800 1000 de lei, oamenii au impresia ca te cumpara. Am mai observat o treaba interesanta cu cat ceri mai mult, cei care dau te privesc mai de sus.

Fitze si figuri. Si chiar despre asta e vorba, nimeni nu da pe un serviciu de detailing banii pe care acesta il valoreaza, ci platesc imaginea si admiratia prietenilor. Tu unde ti-ai polishat ma masina ? pai la unu la spalatorie cu 300 de lei.

Ce fraier, eu am fost la ....... si am dat 1000 de lei, uite cum e de tare.

Si da, e tare, e misto, fara buffer trails sau holograme, dar nu pentru ca el sa se laude ci pentru ca asta inseamna un serviciu de detailing de bun simt.

Lumea vine la mine pentru ca e "jmecher" sa ai masina facuta de mine. Nu pentru calitate, atat a produselor folosite cat si a serviciului in sine, daca maine prin nu stiu ce minune in marketing un polishator de scara blocului care cere 100 de lei li se va parea mai "jmecher" decat mine, ar merge la ala. Poate ala sa lucreze cu apa si nisip in loc de paste ca nu conteaza.

We're born in the wrong country. Asta e parerea mea.

(din intamplare unui amic care se ocupa de cosmetizari auto)

cristiand20, ai numarul meu mai sus, ma suni si iti dau pentru cluj informatia de care ai nevoie.

Edited by agentul007

ok. am inteles....eu nu am o masina noua. mi-a polisat-o cineva asa de la abraziv la fin. ce sa zic...a iesit ok pt varsta ei de 13 ani :blink: evident ca stii despre ce vorbesti. Am intrebat deoarece eram curios daca prin acelasi procedeu a iesit ce vedem in poze :emo-yessir:

• Moderator
Catalin

Te-am întrebat pentru că dacă vreodată mă hotărăsc, chiar dacă îmi poţi recomanda pe cineva la mine în oraş, eu aş prefera să apelez la un coleg de-al meu, nu la un străin.

agentul007

se rezolva te sprijin.

deci greddy sper ca ai inteles, de exmplu la bmw i-am dat 5 maini de polish, ii dau si 10 ...pana imi iasa cum vreau si calitate + curatitor de vopsea si altele.

• Membru

cu toate ca am mai facut-o, tin sa te felicit iar si iar si iar!

Tot respectul pentru munca ta.

Jos palaria :emo-yessir:

buna, am si eu un hobby- tinichigerie auto, reconditionari elemente de caroserie si daca nu ar fi cu suparare (daca vrei si poti) sa imi spui ce materiale folosesti la cosmetizarea autoturismelor

am incercat sa te sun pe numarul de telefon afisat mai sus, poti sa imi spui can as putea sa te deranjez