Jump to content
POLITISTI.ro

Intrebari despre academie

Recommended Posts

Buna ziua! Sunt nou pe forum, luati-ma usor :)

Vreau si eu sa va pun cateva intrebari despre academie, admitere,etc. Le numerotez sa fie mai usor.

1. Fac volei de 8 ani si sunt pe clasa a X-a. Ma ajuta cu ceva daca am facut atatia ani de sport?

2. Probele scrise, sunt limba romana, istorie, engleza si franceza sau la alegere dintre engleza si franceza?

3. Am 1,90, 80kg si o conditie fizica destul de buna. Care sunt sansele sa fiu admis?

4. Care e programul? Ma refer cand poti sa iesi in oras, etc. (daca ajung sa joc volei la dinamo, se poate modifica programul?)

5. Sa zicem ca intru la academie. Dintre ce specializari pot sa aleg?

6. Care a fost ultima medie de intrare anul trecut? (2013)

Multumesc!

• Downvote 5

Toate răspunsurile tale se regasesc pe pagina oficiala a Academiei de Poliție http://www.academiadepolitie.ro/

Încă ceva, dacă vrei golăneală, cluburi, destrăbălare etc. sfatul Lion: du-te la o facultate civilă, apucăturile de Libertina Grimm sunt greu de împăcat cu regimul de cazarmă si oricum, e plină Academia de "vedete" și sportivi, deci nu-ți face planuri prea mari vizavi de asta.

Chiar nu vreau golaneala si cluburi. Nu sunt genul. Eu ma gandeam ma degraba la o cafea o data pe saptamana cu 2-3 prieteni. Si nu am probleme cu ''regimul de cazarma''. Sunt obijnuit de mic sa ma trezesc dimineata devreme, sa fiu mereu e fuga, etc, daca la aia te refereai.

• Downvote 3

Salut am 18 ani si as vrea sa intru la Academie, insa as vrea sa stiu daca as avea vreo problema ,daca mi s-au luat datele. Nu am facut absolut nimic iesit din comun, numai ca un domn agent mi-a luat datele pentru ca mergeam mai repede acasa(cei drept alergam). Stiu ca intrebarea e un pic cam tampita pentru voi,dar vreau sa stiu sigur, sa nu ma trezesc cu surprize.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.