Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Obtinerea permisului de conducere dupa condamnare

MAR1US
 Share

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Buna ziua , am fost condamnat definitiv intr-un dosar de talharie calificata  cu art 2.3.4 , aceasta condamnare am primit-o in luna martie 16 2020 acest an , eu am fost privat de libertate din luna noiembrie 14 2019 , si sunt curios daca as putea da de vreun permis auto/moto , din cate am inteles pot sustine acest examen dupa ce am implinit un an de la comiterea pedepsei , doar ca eu am fost privat de libertate in jur de 4 luni , pana am fost condamnat in data de 27 februarie si eliberat tot in aceea zi , iar sunt putin nedumerit daca acele 4 luni se iau in considerare ,, sau doar le-am executat literalmente degeaba , pentru ca daca s-ar lua in considerare eu practic as putea sustine examenul in luna noiembrie ? 

Edited by CITADELA

• 0

buna ziua

Am si eu o intrebare ..Daca am fost prins la volan cu o alcoolemie de 0.60 la fiola,apoi la probele de sange 1.30 prima proba si 1.17 a doua,dupa ce perioada de timp mai pot da de permis?? 

mentionez faptul ca am 1 an si 6 luni inchisoare amanata pentru o perioada de 2 ani de supraveghere