Jump to content

Photo

Banii de echipament si sumele restante cand se mai dau?

banii de haine banii de echipament sume restante drepturi banesti salarizare drepturi salariale restante

• Acest topic este închis Acest topic este închis
1916 răspunsuri în acest subiect

#1 nicuno1

nicuno1

Forumist

• +Members
  • 190 postări
  • LocaţieEast Side

Scris 22 noiembrie 2010 - 16:15

Stie cineva daca dupa ultima rectificare bugetara avem sanse sa ne luam banii de haine si primele de vacanta?
  • 0

#2 Marius

Marius

²²

• +Members
  • 7.787 postări

Scris 22 noiembrie 2010 - 16:34

Ultima rectificare bugetara in 2010
  • 1

#3 bundesgrenzschutz

bundesgrenzschutz

Loial

• +Members
  • 354 postări
  • LocaţieBucuresti

Scris 22 noiembrie 2010 - 18:07

Fatuloiu a incercat sa imprumute o suma importanta de bani, autoturisme de teren pt dotarea Politiei precum si locuinte de serviciu pt cei care stau cu chirie...

Din pacate DGA-ul a interpretat gresit...

:ner: :ner:

:doh:
  • 1

#4 nicuno1

nicuno1

Forumist

• +Members
  • 190 postări
  • LocaţieEast Side

Scris 22 noiembrie 2010 - 23:12

stiu care este ultima rectificare bugetara dar speram sa fie pe aici unii care ar putea obtine informatii in acest sens mai repede
  • 0

#5 bestkyky

bestkyky

Devotat

• Banned
  • 571 postări
  • Locaţiesomewhere in MH

Scris 22 noiembrie 2010 - 23:32

Presedintele SNPPC, Marian Gruia, a postat, in urma cu cateva zile, pe forumul IGPR o informare potrivit careia nu exista comunicari oficiale cu privire la o data stabilita sau aproximativa in care ne vom primi drepturile! Deci tot ce se vehiculeaza ramane la statutul de zvon fara materializare!
  • 0

#6 gelum

gelum

Junior

• Members
  • Pip
  • 21 postări
  • LocaţieBucuresti

Scris 23 noiembrie 2010 - 18:00

privind partea buna a lucrurilor...zapada se topeste..... apa se poate bea... be happy :(
  • 0

#7 georgedi

georgedi

Loial

• +Members
  • 315 postări
  • Locaţiebucuresti

Scris 23 noiembrie 2010 - 19:24

S-au dat primele de vacanta si alte prime angajatilor de la Guvern....
  • 0

#8 gabriel

gabriel

Junior

• +Members
  • 36 postări

Scris 23 noiembrie 2010 - 20:05

La Galati, se vorbeste pe la colturi ca anul acesta se vor achita prima de vacanta si jumatate din banii pe echipament. Insa nimic oficial.
  • 0

#9 adydaniel

adydaniel

Junior

• Members
  • Pip
  • 47 postări
  • LocaţieMEHEDINTI

Scris 04 decembrie 2010 - 12:28

va salut.....am cativa colegi la aeroporturile din bucuresti....am vb cu ei zilele astea si mi-au spus ca au luat banii pe prima de vacanta,banii pe ordinele de serviciu si din cate se aude pe acolo(nimic oficial)....s-ar da,dupa 14 ale lunii decembrie,jumatate din banii pe haine.....voi stiti ceva in plus in afar de zvonuri? :emo-yessir:
  • 0

#10 Rusy

Rusy

Senior

• +Members
  • 1.341 postări

Scris 04 decembrie 2010 - 13:53

Intodeauna SRI, SIE, STS, SPP, au fost cu un pas mai in fata, ca doar sunt bratele lungi ale marinarului, daca e adevarat atunci noi mai asteptam.
  • 1

#11 didi

didi

Junior

• +Members
  • 20 postări
  • Locaţiebucuresti

Scris 05 decembrie 2010 - 09:15

depinde cine din aeroport, sotul meu lucreaza la politia de frontiera si pot sa iti spun ca nu a luat prima de vacanta, desi solicitarea a facut-o in aprilie. cat despre banii de haine, numai zvonuri... :emo-yessir:

Modificat de didi, 05 decembrie 2010 - 09:17.

• 0

#12 cry

cry

Forumist

• +Members
  • 83 postări

Scris 06 decembrie 2010 - 18:15

La DGPMB a venit astazi un anunt oficial, postat si pe intranet: banii pentru echipament se "reporteaza" pentru anul 2011 din cauza lipsei de fonduri. Asa cum ma asteptam, ne-au mai dat o data m..., adica multa sanatate.
  • 0

#13 SandoKhan

SandoKhan

Senior

• Banned
  • 1.063 postări

Scris 06 decembrie 2010 - 20:46

Asta e! Camasile, pantalonii si bluzele au inceput sa aibe o nuanta cam stearsa si pe unele locuri (guler, mansete) sa fie roase de atata spalat si calcat. Cand vor veni controale sau evaluari (Schengen!) le imbrac pe alea mai jerpelite. Abia astept sa imi zica careva ceva.
  • 0

#14 serioussam

serioussam

Forumist

• +Members
  • 171 postări
  • Locaţiefar far away

Scris 06 decembrie 2010 - 22:54

ultimile vesti de pe cnp este ca se dau 1/2 din echipare
  • 0

#15 cry

cry

Forumist

• +Members
  • 83 postări

Scris 06 decembrie 2010 - 23:27

CNP este o adunatura de ... baieti buni.
Verifica maine pe intranet si o sa vezi dispozitia in care scrie clar ca se da exact NIMIC. Achitarea sumelor restante la echipament se amana din lipsa de fonduri, mai sigur de atat nu cred ca poate exista ceva.
Cat despre portul unor articole uzate, si-au luat masuri: prin aceeasi dispozitie anunta faptul ca este disponibila tinuta in depozit.
  • 0

#16 Catalin

Catalin

1*

• +Members
  • 9.390 postări

Scris 06 decembrie 2010 - 23:54

Cat despre portul unor articole uzate, si-au luat masuri: prin aceeasi dispozitie anunta faptul ca este disponibila tinuta in depozit.

Mi-ar placea să-i văd pe cei de la judiciar sau economic că vin la serviciu în cele mai jerpelite și răpciugoase haine. :lol:
  • 0

#17 SandoKhan

SandoKhan

Senior

• Banned
  • 1.063 postări

Scris 07 decembrie 2010 - 00:53

.... prin aceeasi dispozitie anunta faptul ca este disponibila tinuta in depozit.

O fi pe la inspectoratele generale. La inspectoratele judetene, tinuta e ori pe numere LLL ori numere foarte mici, ca pentru copii de clasa intai. Eu unul nu am de gand sa cheltui banii de haine pe o tinuta care nu este cat de cat ajustata pe corp. Inteleg sa o duc la rectificat, dar si acolo costa... si cum solda e mai mica cu 25%.... O sa le treaca!
  • 0

#18 Rusy

Rusy

Senior

• +Members
  • 1.341 postări

Scris 07 decembrie 2010 - 09:20

Mi-ar placea să-i văd pe cei de la judiciar sau economic că vin la serviciu în cele mai jerpelite și răpciugoase haine. :lol:

Aia vin imbracati in civil (ma refer la cei de la economic), lor le trebuie numai banii, nu se plang de lipsa de echipament ca nu au nevoie.
  • 0

#19 LORD

LORD

Senior

• +Members
  • 1.049 postări
  • LocaţieSUCEAVA

Scris 08 decembrie 2010 - 22:24

In Monitorul Oficial nr.818 din 07.12.2010 s-a publicat Hotararea Guvernului nr.1204 din 02.12.2010 prin care ,, s-a suplimentat bugetul M.A.I. de la rezerva de stat cu suma de 24.744 mii lei pentru finantarea unor cheltuieli urgente aparute in timpul exercitiului bugetar ,, . Din studierea anexei nr.1 la aceasta hotarare se poate observa ca intreaga suma este transferata la capitolul Ordine Publica si defalcata in subcapitolele :cheltuieli curente suma de 17.244 mii lei lei si active nefinanciare suma de 7.500 mii lei . Sper ca din acesti bani sa ne achite drepturile salariale... desi sunt pesimist ,ca prin cheltuieli curente nu prea inteleg cheltuieli de personal sau salarizare, dar poate s-a gandit sa ne dea ceva la prosti inainte de Craciun sa mai taca din gura .
  • 0

#20 Cristi

Cristi

Investigator

• +Moderators
  • 3.951 postări
  • LocaţieValcea

Scris 08 decembrie 2010 - 23:20

Ma cam zapacisi...ce inseamna 24.744 de mii de lei? Nu trebuia sa scrii fara mii de lei in coada? Si daca scriai asa, nu era suma infima? :blink:
  • 0

Etichetate cu unul sau mai multe cuvinte cheie: banii de haine, banii de echipament, sume restante, drepturi banesti, salarizare, drepturi salariale, restante

0 utilizatori vizualizează acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi